Skocz do zawartości

co to jest? pyka po wyłączeniu silnika jakby blacha stygła


alfistabyły

Rekomendowane odpowiedzi

słabe to może wy macie

 

No no, ja ma full wypas dubaj multi diwajs wersjon :mrgreen: Jak ustawiam nawiew na szybę to odpala sie sprężarka i zaczyna chodzic. Jak tylko wyłącze klime przyciskiem to sprężarka milknie i siedzi cicho. Nawet w koru jej nie czuc, więc jak nic leży i sie leni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dyzio, ja tam cwierc WRXa musialem wlozyc zeby to chcialo skrecac i hamowac :cool:

Chetnie bym jeszcze skrzynie, sprzeglo i zamach z turbawki dolozyl.

 

[ Dodano: Sro Gru 30, 2009 7:39 pm ]

Nawet w koru jej nie czuc, więc jak nic leży i sie leni.

Ninja II nie pozwala tego u nas sprawdzic :twisted:

Wpadnij w styczniu do el-tec'a, pls.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ninja II nie pozwala tego u nas sprawdzic

Wpadnij w styczniu do el-tec'a, pls.

 

Już ich przyatakowałem telefonicznie i wysłałem materiały zdjęciowe. Czekam na info odnośnie cen. Zapytałem też jeszcze w innym miejscu. Powiedzmy, że wsio jest pod kontrolą, choc idzie bokiem :razz:

 

ja tam cwierc WRXa musialem wlozyc zeby to chcialo skrecac

 

Źle podszedłes do sprawy. Trzeba było kółka od wózków sklepowych wrzucic i skręcało by zawsze i wszędzie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alfistabyły, Nurtowałmnie kiedyś podobny problem w Imprezie 2.5 MY02 US .Wtedy myślałem że z silnikiem jest cos nie halo :oops Mam tu na myśli dość często załączajacy sie wiatrak od chłonicy wynikiem czego silnik wchodził na wyższe obroty przez 8 sekund .Problem sie zakończył po rozmowie ze znajomym mechanikiem który przyczynę widział w ustawienym nawiewie na szybę przednia i zależnościa wobec AC :roll: .Po zmianie ustawień na panelu silnik pracował równo a wiatrak przestał sie włączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elmo, nie zgodze sie. W naszej Imprezie jest tak, ze klima zaczyna dzialac po przestawieniu pokretla na nawiew na szybe lub szybe i nogi. Ale kontrolka od klimatyzacji sie nie swieci (a dziala, bo chlodzi i woda sie pod autem leje). Nacisniecie przcisku klimatyzacji nie wylacza jej. Przycisk dziala, bo mozna oczywscie recznie wlaczyc przy innych nastawach.

 

grzywaczewski, o jakim roczniku mówisz, bo w moim 2003 (MY04) kontrolka na przycisku A/C włącza się w momencie ustawienia nawiewu na szybe (lub szybe i nogi). Można bez problemu wyłączyć ale faktycznie trochę to irytuje gdy trzeba przyciskac za każdym razem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie założenia, że poniżej 4 st nie powinna się włączać klima, a poniżej zera jest to raczej zabronione :)

 

pokombinuję jutro z tym przyciskiem i sprawdzę czy po wyjęciu bezpiecznika A/C będzie się załączać kompresor, bo wiatrak się załącza na pewno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klima (przynajmniej u mnie) sama włącza się w momencie przełączenia nawiewu na szybę. Jak mam już ustawiony nawiew np. szyba/nogi , włączam silnik, to włącza się sam nawiew bez klimy, chyba że przestawię i wrócę na szybę - to się włączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzywaczewski, o jakim roczniku mówisz, bo w moim 2003 (MY04) kontrolka na przycisku A/C włącza się w momencie ustawienia nawiewu na szybe (lub szybe i nogi). Można bez problemu wyłączyć ale faktycznie trochę to irytuje gdy trzeba przyciskac za każdym razem..

O 2007 US-spec 2.5 N/A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wierzyć, że tak ma być - obroty powinny być stabilne. Czy to też normalne, że podczas jazdy w korku, kiedy puszczę sprzęgło i nie dotykam gazu to (rzadko) obroty się zwiękaszają. Poza tym w serwisie jeden znawca powiedział, że obroty powinny być stabilne, ale i tak nie poradził sobie z tematem. Wiatrak chłodnicy przy nie rozgrzanym silniku nie ma prawa się włączać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z instrukcji do WRX '06 (US Spec) wynika, że przy nastawach nawiewów na szybę lub na szybę i nogi klima działa automatycznie - niezależnie od pozycji guzika włączającego/wyłączającego klimę.

Poniżej kawałek z instrukcji - sory za wersję języka.

 

When the dial is placed in the “ tu był znaczek szyby” or “szyba+nogi ” position, the air conditioner compressor operates automatically regardless of the position of the air conditioner button to defog the windshield quickly.

However the indicator on the air conditioner button will not come on.

Also, you cannot stop the air conditioner compressor by pressing the air

conditioner button.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z instrukcji do WRX '06 (US Spec) wynika, że przy nastawach nawiewów na szybę lub na szybę i nogi klima działa automatycznie - niezależnie od pozycji guzika włączającego/wyłączającego klimę.

Poniżej kawałek z instrukcji - sory za wersję języka.

No właśnie o tym pisałem powyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@rcin, a ja u siebie w instrukcji mam identyczne stwierdzenie, jak w 1 zdaniu. Ale juz nie mam zastrzeżenia, że światełko od klimy sie nie zapali, iże nie można jej wyłączyc. Przy czym ja mam automatic clima control system. W manual clima control system jest inaczej i rzeczywiście wtedy nie można wyłączyc klimy. Tak prawi instrukcja. Zatem nasza różnica zdań bierze się z różnych sytemów: Manual vs. Automatic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pocieszenie dla tych, ktorzy nie potrafia wyłaczyc klimy przy nawiewie na szybe moge tylko powiedziec, ze przy ustawieniu nawiewu na nogi szyba nadal jest "owiewana" tyle ze troche slabiej

 

EDIT: M@rcin mnie uprzedził ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@rcin, ja mówie o 2 rodzajach systemów sterujących klimą. Manualnym, takim z suwaczkiem i automatycznym, z 3 dużymi pokrętłami (foto. wrzuciłem wyżej). Zgodnie z instrukcją, w Manualu po ustawieniu nawiewu na szybe lub szybe+nogi, sprężarka odpala się automatycznie, światełko od A/C sie nie zapala i nie mozna A/C wyłączyc. W Automatycznym, w tej samej sytuacji, zapala się światełko A/C i można klime wyłączyc. Dlaczego tak jest to juz pytanie do FHI. A i klima sie nie odpali poniżej 0 st. C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...