Skocz do zawartości

Buczenie z przeniego prawego kola przy skrecie.


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko.

Macie moze jakies pomysly co moze buczec z przedniego prawego kola przy gwaltownym skrecie w lewo ? Sytuacja jest narastajaca jeszcze 2/3 miechy temu trzeba bylo dobrze napasc na ciasny lewy aby to uslyszecz teraz juz wystraczy troszke szybciej na rondzie skrzecic.

Dodam ze lozysko jest juz wymienione gdyz padlo jako pierwsza przyczyna.

Co jeszcze przegub zewnetrzny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegób raczej odpada. robiłeś geometrie po wymianie łożyska? jakie opony lato czy zima?

 

Geometra oczywiscie zrobiona , buczy na zimowych i letnich bez znaczenia.

Czemu przegub raczej odpada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.

Macie moze jakies pomysly co moze buczec z przedniego prawego kola przy gwaltownym skrecie w lewo ? Sytuacja jest narastajaca jeszcze 2/3 miechy temu trzeba bylo dobrze napasc na ciasny lewy aby to uslyszecz teraz juz wystraczy troszke szybciej na rondzie skrzecic.

Dodam ze lozysko jest juz wymienione gdyz padlo jako pierwsza przyczyna.

Co jeszcze przegub zewnetrzny ?

 

napisz jeszcze ktore lozysko wymieniles :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegób w obie strony ma objawy i pukanie , trzeszczenie bardziej przypomina. nie ma śladów gdzieś w nadkolu obcierania opony?

 

mozesz rowinac bo nie wiem o co ci chodzi.Jak sie delikatnie jedzie na skreconych kolach nic nie terkocze stuka puka.

 

wymiana łożyska na prasie czy może ktoś młotkiem go traktował a jeżeli na prasie to wpychane środkiem czy bierznią zewnętrzną?

 

wymianial to bradzo doswadczony w temacie subaru mechanik a nie idiaota :wink:

 

napisz jeszcze ktore lozysko wymieniles

 

no prawe , kupowalem u was caly komplet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz rowinac bo nie wiem o co ci chodzi.Jak sie delikatnie jedzie na skreconych kolach nic nie terkocze stuka puka.
mam na myśli to ze jeżeli byłby to przegub to nie miało by to znaczenia w którą strone skręcasz objawy są takie same a prawe koło przy skręcie w lewo jest dociążone i wszystko wskazuje że to łożysko ale dziwne że nie hałasuje przy jeździe na wprost , sprawdź jeszcze osłone tarczy czy przypadkiem nie jest podgięta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukass, tyle ze ewidentnie slychac to z prawej strony

A może tył?

Gdybać można długo. Auto na podnośnik, Vbieg, rozpędzić koła do około 150km/h, wyrzucić na luz, zgasić silnik i słuchać - może uda się wyłapać które łożysko buczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tył?

Gdybać można długo. Auto na podnośnik, Vbieg, rozpędzić koła do około 150km/h, wyrzucić na luz, zgasić silnik i słuchać - może uda się wyłapać które łożysko buczy.

Ponieważ ostatnio wymieniałem piastę tylną , to wiem , że wycie roznosi się po całym aucie i naprawdę można się pomylić . Trzeba samochód podnieść i pokręcić kołami . Wcale nie trzeba kręcić do takiej prędkości . Wystarczy porównać lewe i prawe koło . Jeśli coś z łożyskiem jest nie tak , to napewno usłyszysz różnicę przy kręceniu ręką .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, łożyska to ciężka sprawa.... wymieniłem po kolei lewy tył, prawy tył, lewy przód dość niewielkim odstępie czasu a mam wrażenie, ze znowu coś huczy :evil: Albo ostatnie nie wymienione łozysko, albo opony co maja na koncie jedną cynę :roll:

 

Tyle, że teraz ciężko okreslić skąd w ogóle dźwięk dobiega :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odrazu pszegóp chałazuje...a może to po prostu zwykły BUCZEK sie włonczył...? :twisted:

 

ja myślem tesz, że to ożysko fkole chaasuje :grin:

po podniesieniu jednego koła można wyczuć zdefektowane łożysko, chyba, że jest to absolutnie pierwsza faza padania, to może być ciężko, trzeba by było zdemontować hamulec i pokręcić wolno i coraz szybciej samym kołem. nawet wymieniane przez nieidiotę mechanika łożysko, może szybko paść, nie ma reguły, najtrwalsze są zawsze ori łożyska, montowane w fabryce, a dobrze wprasować łozysko nie każdy potrafi.... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...