Skocz do zawartości

problem z dopasowaniem felgi


Gość ariel

Rekomendowane odpowiedzi

Brakuje 5mm i co teraz ? Zakładać 5mm dystanse ? Czy starczy mi wtedy gwintu na śrubach ?

Jeżeli to tylko 5mm to powinno starczyć gwintu na szpilkach (takie minimum to żeby nakretka wykonała co najmniej 6-7 pełnych obrotów). Zresztą Ygrek w swoim STi dorabiał do 18" właśnie 5mm dystanse i szpilek jak najbardziej wystarczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje 5mm i co teraz ? Zakładać 5mm dystanse ? Czy starczy mi wtedy gwintu na śrubach ? Założyć dystanse i dać dłuższe śruby ? Czy olać sprawę ? :)

 

Zrob 6mm dystanse, jak mozesz to z kolnierzem, ale bez tez bedzie ok.

Otwory o rozmiar wieksze.

Gwintu starczy na 100% - minimum 6 obrotow jak napisal lukass, powinno byc kolo 8

Dluzsze szpilki przy 10mm dopiero bedda ci potrzebne.

 

Mi cala operacja zajela 2 godziny i chyba 120 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje 5mm i co teraz ? Zakładać 5mm dystanse ? Czy starczy mi wtedy gwintu na śrubach ? Założyć dystanse i dać dłuższe śruby ? Czy olać sprawę ? :)

 

Zrob 6mm dystanse, jak mozesz to z kolnierzem, ale bez tez bedzie ok.

Otwory o rozmiar wieksze.

Gwintu starczy na 100% - minimum 6 obrotow jak napisal lukass, powinno byc kolo 8

Dluzsze szpilki przy 10mm dopiero bedda ci potrzebne.

 

Mi cala operacja zajela 2 godziny i chyba 120 PLN.

 

A u kogo dorabiałeś te dystanse ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety (dla ciebie) u mnie na wsi, czyli w Minsku Maz, ale kazdy rozgarniety w obrobce metalu zrobi ci to od reki. Musi miec tylko material i sprzet.

 

moze jest ktos na forum z twoich okolic kto juz przerabial temat albo zna kogos...

 

Opcja kawior to aluminiowe dystanse od H&R np, ale wtedy 200PLN za sztuke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pieknie ale rozmawiamy o kolach ktore beda sie krecily nawet 1000 obrotow na minute. Ja bym zainwestowal w porzadne dystanse a nie jakies tam "wystarczy 6 gwintow".

Rob co chesz, Jak podczas ciasnego zakretu kolo Ci odpadnie bo zerwie sie ty "6 gwintow" to zaloze sie ze zaden z powyzszych panow nie wezmie na siebie odpowiedzialnosci.

Nie chce nikogo urazic ale to przeciez auto ktorym sie jezdzi agresywnie a nie maluszek ktorym dziadek z babcia do kosciolka jada.

 

Poza tym zawsze dochodzi precyzja wykonania. Jakakolwiek odchylka spowoduje ze auto bedzie wibrowalo jak stara pralka automatyczna.

 

Tak na dodatek to H&R dystansy to 200zl ale za pare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zainwestowal w porzadne dystanse a nie jakies tam "wystarczy 6 gwintow".

 

A jakie to są te porządne dystanse 5mm? Tutaj chyba dochodzi kwestia dokupienia ewentualnie dłuższych szpilek, a nie innych dystansów. No chyba, że lepszy dystans 5mm pozwoli na 8 obrotów nakrętki, przy 6 obrotach na gorszym dystansie 5mm. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pieknie ale rozmawiamy o kolach ktore beda sie krecily nawet 1000 obrotow na minute. Ja bym zainwestowal w porzadne dystanse a nie jakies tam "wystarczy 6 gwintow".

Rob co chesz, Jak podczas ciasnego zakretu kolo Ci odpadnie bo zerwie sie ty "6 gwintow" to zaloze sie ze zaden z powyzszych panow nie wezmie na siebie odpowiedzialnosci.

Nie chce nikogo urazic ale to przeciez auto ktorym sie jezdzi agresywnie a nie maluszek ktorym dziadek z babcia do kosciolka jada.

 

Poza tym zawsze dochodzi precyzja wykonania. Jakakolwiek odchylka spowoduje ze auto bedzie wibrowalo jak stara pralka automatyczna.

 

Tak na dodatek to H&R dystansy to 200zl ale za pare.

 

Wiesz, ja lubie jak wibruje :twisted: toz to boxerek, musi wibrowac.

Poza tym, 5-6mm dystans nadal zostawia duzoooooo gwintu, wystarczajaco duzo.

 

A te H&R to chyba w US, napewno nie u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem zwolennikiem dystansów ale nie mam niestety wyjścia :)niumen, masz może zdjęcia tych dystansów ? Czy te 5mm na 100% wystarczy. obecnie jeżdżę na felgach AEM 17'' też 6 1/2 ale tam między felgę a zacisk zapałka ledwo wchodzi więc wszystko jest na styk.

Samochód najintensywniej jest i będzie eksploatowany na torze ale tam jeżdżę na innych felgach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ariel, poproszę osobę, która ich używa o fotkę. Ale kosmicznych kształtów się nie spodziewaj, ot kawałek blachy i sześć otworów. :mrgreen:

 

Spoko :) ja tylko potrzebuję gwarancję na 250 km/h i na przeciążenia do 5G :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...