Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Zwrotnice są "poprawne" tzn. mają wychodzące kable na tweeter i woofer.

Minusem tych zwrotnic jest średnica kabli. Przy ewentualnej wymianie okablowania trzeba będzie lutować kable (tak przynajmniej wygląda na zdjęciach z wujka google).

 

Ja mówiąc o Helixach mówiłem o http://www.audioskle...----p-2356.html.

Chociaż z tego zestawu u mnie zostały obecnie tylko woofery :biglol:

Edytowane przez grape.crash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhm zebym nie musial rozbierac tapicerki na prozno :) Sprawdzal ktoś może jakies wielkosci dystans zmiesci sie pod seryjna tapicerka w subaru imprezie my06?

 

Swoja droga po co zostawli tam przestrzen? Mogli przeciez dac glebszy glosnik a nie kombinowac z takimi plytkimi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrotnice są "poprawne" tzn. mają wychodzące kable na tweeter i woofer.

Minusem tych zwrotnic jest średnica kabli. Przy ewentualnej wymianie okablowania trzeba będzie lutować kable (tak przynajmniej wygląda na zdjęciach z wujka google).

 

Ja mówiąc o Helixach mówiłem o http://www.audioskle...----p-2356.html.

Chociaż z tego zestawu u mnie zostały obecnie tylko woofery :biglol:

Zwrotnice są "poprawne" tzn. mają wychodzące kable na tweeter i woofer.

Minusem tych zwrotnic jest średnica kabli. Przy ewentualnej wymianie okablowania trzeba będzie lutować kable (tak przynajmniej wygląda na zdjęciach z wujka google).

 

Ja mówiąc o Helixach mówiłem o http://www.audioskle...----p-2356.html.

Chociaż z tego zestawu u mnie zostały obecnie tylko woofery :biglol:

 

to ja miałem na myśli zestaw Helixa, ale z innego przedziału cenowego :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrotnice są "poprawne" tzn. mają wychodzące kable na tweeter i woofer.

Minusem tych zwrotnic jest średnica kabli. Przy ewentualnej wymianie okablowania trzeba będzie lutować kable (tak przynajmniej wygląda na zdjęciach z wujka google).

 

Ja mówiąc o Helixach mówiłem o http://www.audioskle...----p-2356.html.

Chociaż z tego zestawu u mnie zostały obecnie tylko woofery :biglol:

 

Ale moja wątpliwość nasunęły zwrotnice w zestawie przełożonym przez ALEXA i moje pytanie tyczy tamtych zwrotnic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ukończeniem projektu pt. kamera cofania. Od radia idzie przewód do lampy cofania a także 2 od kamery do jej zasilania wiec także do lampy wstecznego. I nie działa ? Co mogłem zrobić nie tak ?

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zmienić seryjne radio w Imprezie hawk.

Czy możecie mi polecić coś co spełnia poniższe kryteria.

Jeśli chodzi o rozwój całego audio w samochodzie to raczej nie chcę inwestować w nowe głośniki czy wygłuszenia, więc pewnie jakiegoś wariata nie trzeba kupować.

Myślałem też nad 2DIN z nawigacją ale to raczej za drogi interes,

 

więc na chwilę obecną radio Powinno być/posiadać:

Bluetooth do transmisji muzyki oraz do rozmów (mikrofon zewnętrzny najlepiej)

Mp3, USB, AUX

dobrze jak będzie posiadał CD, chociaż nie jest to jakieś niezbędne (widziałem kilka takich w ogóle bez odtwarzacza płyt)

Kolor podświetlania zbliżony do seryjnego podświetlania

1DIN (ale 2DIN też ostatecznie mogło by być)

cena/jakość dostosowane do tego że nie przewiduję jakichś mega przeróbek

 

nad czymś takim się zastanawiałem, w sumie nie jest tanie jak za 1DIN. Czy to będzie wykorzystane? czy nie jakieś słabe?

http://allegro.pl/alpine-cde-133bt-sklep-w-wa-wysylka-gratis-i3573068285.html

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc oraz polecenia co warto kupić i dlaczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zmienić seryjne radio w Imprezie hawk.

Czy możecie mi polecić coś co spełnia poniższe kryteria.

Jeśli chodzi o rozwój całego audio w samochodzie to raczej nie chcę inwestować w nowe głośniki czy wygłuszenia, więc pewnie jakiegoś wariata nie trzeba kupować.

Myślałem też nad 2DIN z nawigacją ale to raczej za drogi interes,

 

więc na chwilę obecną radio Powinno być/posiadać:

Bluetooth do transmisji muzyki oraz do rozmów (mikrofon zewnętrzny najlepiej)

Mp3, USB, AUX

dobrze jak będzie posiadał CD, chociaż nie jest to jakieś niezbędne (widziałem kilka takich w ogóle bez odtwarzacza płyt)

Kolor podświetlania zbliżony do seryjnego podświetlania

1DIN (ale 2DIN też ostatecznie mogło by być)

cena/jakość dostosowane do tego że nie przewiduję jakichś mega przeróbek

 

nad czymś takim się zastanawiałem, w sumie nie jest tanie jak za 1DIN. Czy to będzie wykorzystane? czy nie jakieś słabe?

http://allegro.pl/alpine-cde-133bt-sklep-w-wa-wysylka-gratis-i3573068285.html

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc oraz polecenia co warto kupić i dlaczego

 

Błędem będzie zmieniać radio i zostawiać seryjne głośniki. Lepiej już wymienić radio plus jakieś tanie ale w miarę dobre głośniki, bo seryjny papier nie nadaje się do niczego.

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędem będzie zmieniać radio i zostawiać seryjne głośniki. Lepiej już wymienić radio plus jakieś tanie ale w miarę dobre głośniki, bo seryjny papier nie nadaje się do niczego.

U siebie zostawiłem właśnie seryjne głośniki po zmianie radia.Gra to dużo lepiej niż na fabrycznym radiu,moim zdaniem do auta wystarczająco.Pewnie jeśli ktoś oczekuje wrażeń z sali koncertowej,to wymiana tych głośników na lepszy zestaw ma sens.Ale jako budżetowy zestaw dają radę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad czymś takim się zastanawiałem, w sumie nie jest tanie jak za 1DIN. Czy to będzie wykorzystane? czy nie jakieś słabe? http://allegro.pl/al...3573068285.html
bardzo fajna jednostka ale na fabryczne pierdzidełka raczej za mocna... przy czym, to juz nawet nie chodzi o moc, po prostu na tych fabrycznych nic sie nie usłyszy (no chyba, że TOK FM)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anakinsky

 

liczyłeś litraż pod ten głośnik ?

ten sub JL to jest 20, czy 25 ?

20 (8'')

z litrażem jest na styk, ale sam twierdziłeś, że JL Audio nie potrzebują wielkich skrzyń :P

a tak zupełnie poważnie: szukałem rozwiązania ogólnie dostępnego, bo za dedykowane (jak u Ciebie) wychodziły jakieś wysokie kwoty, estetycznego i umożliwiającego rozłożenie i wyjęcie gumy do bagażnika - takie wydało mi się najsensowniejsze i gra fajnie

 

Niestety u mnie nie ma tyle miejsca do wykorzystania i do tego głośnik 30 cm, który zajmuje "troszeczkę" więcej miejsca.

a no chyba, że tak...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dlatego pytałem o wielkość głosnika :)

 

Niestety u mnie nie ma tyle miejsca do wykorzystania i do tego głośnik 30 cm, który zajmuje "troszeczkę" więcej miejsca.

 

możesz zrobić skrzynkę z bas-refleksem tylko trzeb idealnie wyliczyć, bo inaczej łatwo "popsuć" głośnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nic nie będę kombinował. Sprzęt naprawdę gra, a w przypadku, kiedy będę potrzebował przestrzeni bagażowej, będę wypinał duży subwoofer (odkręcenie 2 kabelków) i ewentualnie dopinał OEM subwoofer, który nadal mam zainstalowany pod fotelem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może było, ale stron jest tyle ze nie wyłuskałem... Co byście proponowali do OBK 04? (radio niewymienne) Interesuje mnie raczej wersja budżetowa. W forku byłem zadowolony z jakiegoś tam radia AIWA 4x45W Z tyłu miałem jakieś Sony a z przodu DSK 165. "Filatelistą" nie jestem ale doceniam nieco lepszy odbiór dźwięków od fabrycznego subaru ;) Przy okazji mam tez do wykorzystania JBL Decade DA 3504 z wejsciem po głośnikach. Co by tu ulepić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...