Skocz do zawartości

[Poznań] Wielkopolanie łączcie się !!


Scooby

Rekomendowane odpowiedzi

Kolesia dawno już namierzyłem, bo sam interesowałem się kupnem kolejnego używanego auta albo hondy accord tourer (jako były właściciel accorda CG8), albo właśnie subaru legacy kombi/outback. Jest w temacie japończyków - najlepiej zadzwonić i się umówić, bo często ma nieaktualne ogłoszenia... Ja tam właśnie można powiedzieć, że zamówiłem swego OBK i generalnie jestem zadowolony z zakupu. Około 2 miesięcy czekałem, już myślałem, że nic z tego nie będzie, ale w końcu zdzwonił i 1,5 roku już jest u mnie, ok. 13tkm nakulane i odpukać w niemalowane trafił się dobry egzemplarz z fabrycznym gazem...  Generalnie mogę polecić sprzedającego - ja przynajmniej jestem zadowolony z zakupu, choć wiadomo swoją czujność należy zachować jak przy każdej transakcji, zwłaszcza samochodu. Pojechał ze mną na stację diagnostyczną (miał jeszcze tymczasowe blachy niemieckie) więc auto mogłem spokojnie obejrzeć od dołu, oraz podstawową ścieżkę diagnostyczną, czyli hamulce, zawieszenie...

Od zakupu do awarii mogę zaliczyć: prostowanie dwóch felg, pasek alternatora, kasowanie P0420, zamontowanie tulejki pod 2 sondą lambda, naprawa spryskiwacza tył, wymiana kierunkowskazu led w lusterku (był już pęknięty przy zakupie i to widziałem), wymiana osłony przegubu, i ostatnio regeneracja reduktora (156tkm - miał prawo już paść)... -więc odpukać na razie tyle, więc jak na subaru to chyba nie jest źle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • burzum

    1225

  • huzar105

    1124

  • Izotom

    1001

  • chojny

    998

 

 

Kolesia dawno już namierzyłem, bo sam interesowałem się kupnem kolejnego używanego auta albo hondy accord tourer (jako były właściciel accorda CG8), albo właśnie subaru legacy kombi/outback. Jest w temacie japończyków - najlepiej zadzwonić i się umówić, bo często ma nieaktualne ogłoszenia... Ja tam właśnie można powiedzieć, że zamówiłem swego OBK i generalnie jestem zadowolony z zakupu. Około 2 miesięcy czekałem, już myślałem, że nic z tego nie będzie, ale w końcu zdzwonił i 1,5 roku już jest u mnie, ok. 13tkm nakulane i odpukać w niemalowane trafił się dobry egzemplarz z fabrycznym gazem...  Generalnie mogę polecić sprzedającego - ja przynajmniej jestem zadowolony z zakupu, choć wiadomo swoją czujność należy zachować jak przy każdej transakcji, zwłaszcza samochodu. Pojechał ze mną na stację diagnostyczną (miał jeszcze tymczasowe blachy niemieckie) więc auto mogłem spokojnie obejrzeć od dołu, oraz podstawową ścieżkę diagnostyczną, czyli hamulce, zawieszenie... Od zakupu do awarii mogę zaliczyć: prostowanie dwóch felg, pasek alternatora, kasowanie P0420, zamontowanie tulejki pod 2 sondą lambda, naprawa spryskiwacza tył, wymiana kierunkowskazu led w lusterku (był już pęknięty przy zakupie i to widziałem), wymiana osłony przegubu, i ostatnio regeneracja reduktora (156tkm - miał prawo już paść)... -więc odpukać na razie tyle, więc jak na subaru to chyba nie jest źle...
 

@@adammy, dzięki za informacje. Choć pierwsza lampa ostrzegawcza już się mocno zapaliła gdyż pan silnie upierał się, że nie poda numeru VIN auta gdyż tego nie robi bo ktoś może jechać sobie z numerem VIN do serwisu i podrobić np. kluczyki do auta w celu kradzieży :rolleyes: 

także już przed obejrzeniem auta trzeba mieć się na baczności i w sumie nie wiem czy go nie odpuścić bo niepodanie numeru VIN powinno dyskwalifikować auto w przedbiegach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIN możesz odczytać z każdego auta stojącego na ulicy, bo jest w dolnej części szyby czołowej, więc gdyby dorobienie kluczyka tylko na jego podstawie było takie proste....  :rolleyes:

 

Olej go, ewidentnie boi się podać, bo ma coś do ukrycia, a jak są wątpliwości, to nie ma wątpliwości.

Edytowane przez maniujr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@maniujr, gościu jakiś dziwny, przez telefon nie podał, napisałem wiadomość przez otomoto i ma podesłać  :rolleyes: 

jak nie dostanę nr VIN to szkoda mi robić nawet tych kilkudziesięciu kilometrów, tym bardziej że jest dokładnie tak jak napisałeś i VIN można odczytać w aucie z ulicy bez problemu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@maniujr, gościu jakiś dziwny, przez telefon nie podał, napisałem wiadomość przez otomoto i ma podesłać  :rolleyes: 

jak nie dostanę nr VIN to szkoda mi robić nawet tych kilkudziesięciu kilometrów, tym bardziej że jest dokładnie tak jak napisałeś i VIN można odczytać w aucie z ulicy bez problemu ;)

 

Jest ich tam dwóch i byłem tam kilka razy :-) jakies 10 lat temu ściagał tylko hondy i u niego też znalazłem swojego pierwszego civica :-)

z tego co widze auta u niego zawsze długo stoja bo i cene maja wyższą i co jakiś czas znikają z ogłoszeń a vinu też nigdy nie wpisywał bo każdy by po tym dochodził że auto wisi juz np rok w ogłoszeniu .

 

ostatnio przeglądałem jego strone i znalazłem civica ufo w dokładnie tej samej cenie co na niemieckim mobile .

na żywo gadało sie z nim zawsze w miarę dobrze z tym ze koleś wie że jestem mechanikiem i zawsze mu wytykałem wszystko przy autach które tam oglądałem.

 

jeszcze rok temu właściciel jeżdził Lanosem STI

Edytowane przez Bodzlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Bodzlo, dzięki za informacje, nie napalam się na auto, dostałem nr VIN jednak do auta, postaram się wyciągnąć historie jakaś z serwisu z niemiec. Przez telefon zarzekał się, że auto bezwypadkowe i kupione z serwisu. Nie robię 400 km specjalnie, przy okazji targów w weekend podjadę obejrzeć. Co do ceny to rzeczywiście ma podobne jak na mobile.de także może chociaż nie są to ulepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżdzimy w pile

wiecej informacji

na forum http://forum.automobilklubpilski.pl/viewtopic.php?p=8245#8245

i faceboku

https://www.facebook.com/events/895413600505609/

 

 

Warunki uczestnictwa w treningu Automobilklubu Pilskiego 26.04.2015r:

- Biuro treningu otwarte od godziny 11:00
- Odbiór administracyjny oraz BK od godziny 11:00- 11:40,
- Zapoznanie z trasa odbędzie się o godzinie 11:40 (2-3 przejazdy),
- Odprawa odbędzie się zaraz po zapoznaniu-OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA !!!
- Start pierwszego zawodnika o godzinie 12:00,
- Pilot nieobowiązkowy,
- Wpisowe 50 zł płatne przelewem do dnia 24.04.2015r.
(Proszę o zabranie potwierdzenia wpłaty)
- Podpisanie oświadczenia o przejęciu ryzyka i odpowiedzialności za ewentualne szkody wyrządzone sobie, osobom trzecim czy też ich mieniu.
- W razie pytań proszę dzwonić pod 603 308 063 lub 660 284 492

Dane do przelewu:
W tytule przelewu podać: Imię i nazwisko z dopiskiem Trening II 26.04.2015
Automobilklub Pilski
ul. Kossaka 49
64-920 Piła
17 8951 0009 4201 4296 2000 0010


Na BK sprawdzać będziemy:
1. Ważne OC pojazdu
2. Ważne badanie techniczne pojazdu
3. Gaśnica
4. Kaski homologowane (motocyklowe lub samochodowe) dla kierowcy i pilota


Informacje dodatkowe:
1. Dobrze wyposażyć się w termos z ciepłym napojem bez prądu jakby co,
2. Dla chętnych będzie wydzielone miejsce do grillowania
(kiełbaska oraz grill we własnym zakresie)
3. Dobrze zatankować samochód.


Zabrania się wjazdu na pas główny pod rygorem usunięcia z terenu lotniska!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bym chciał ale są inne plany... mało czasu ostatnio więc każda chwila na wagę złota.  :(

 

Niedługo Plejady, potem kolejne Bednary, w międzyczasie mamy inne wyjazdy i zlot motocyklowy a w domu jeszcze tyle do zrobienia.... 

 

Jedziesz najbliższe?

 

Mnie nie ma ale dembol się wybiera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kurcze....  Ale nie samym chlebem człowiek żyje  ;)  Najbliższy PSB jadę z Karolem na prawym  :evil2: Musze ćwiczyć międzygas bo mi znowu da ktoś po łapach  :biglol:

Edytowane przez gryka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...