Skocz do zawartości

Nerwowa klimatyzacja


markas

Rekomendowane odpowiedzi

Wasze też tak mają?

 

tak, normalka, w koncu gdzies to ciepełko z silnika musi iśc... :wink:

w kazdym razie efekt taki ze w zimie nawet bez włączonego AC nadmuch chce cie zabić gorącem po starcie. moja rada - po starcie ustawic temp. na 20-21 st. i na minimalny nawiew na pare-parenascie minut (ew. wiekszy nawiew ale na szybe), jak sie troche nagrzeje i czujnik sie przyzwyczai to potem jak dasz nawiew na 'auto' powinno juz raczej spokojnie dmuchac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciskanie powyżej 1 sekundy jakiegokolwiek przycisku z opisywanych powyżej, nie daje - w moim Forku - absolutnie nic. Gdy włączam klimę przez A/C i kręcę regulacją temperatury zmienia się siła i kierunek nawiewu ale kontrolka A/C zawsze się świeci. Gdy uruchamiam klimę przy wykorzystaniu AUTO, w zależności od ruchów pokrętłem temperatury, kontrolka A/C gaśnie. Jestem w stanie osiągnąć oczekiwaną (komfortową), przeze mnie, ciepłotę wnętrza, niezależnie od pory roku i temperatury zewnętrznej, ale jedynie w zakresie kilku kliknięć +- od wskazania 20 stopni, tyle że łatwiej gdy chłodno, albowiem latem zimnego, czasem, mi za mało. Dla mnie podstawowym dramatem jest niemożność zamknięcia nawiewów w konsoli środkowej, co wyklucza korzystanie z klimy w subarowskim trybie pseudo automatycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, automatyczna klimo-nagrzewnica Forestera 2009 M10 to katastrofa. W lagunie to działa bez zająknięcia. A tu, ustawiam 17 stopni na początku spala mi twarz a potem odpadają mi paznokcie u nóg od przegrzania. Katastrofa, przejachałem tym autem 1000 km od piątku i njedyne rozwiązanie to wszytsko w tryb ręczny. Masakra jakaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja z przyciskaniem na 1 sek nie działa w 09 M10 - sprawdzałem

 

[ Dodano: Czw Lis 12, 2009 10:43 pm ]

pomaga przeniesienie czujnika temperatury, co jest dosyc proste do zrobienia.

jest opis na subaruforester.org.

 

kolego to podaj ten prosty sposób na przeniesienie czujnika - bo jak znam życie w miejscu gdzie jest czujnik znajduje się również wentylator od analizatora jakości powietrza (tak jest w lagunie) i pewnie on tez musi byc przeniesiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...