Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Ja założyłem rameczki na blachy własnego projektu :mrgreen:

blachy własnego projektu?

 

z blachami własnego projektu byłoby trudno jeździć, podobno wielkość tablic i liter jest ściśle określona :roll:

 

rameczki sobie sam opisałem i nawet dwa świniaki są :!: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavel, pewnie przy składaniu źle złożyłeś tego "jinksa" i sprężuynkę na śroku, bo on chodzi raz w lewo, raz w prawo i się boluje w pozycji wciśniętej.

 

-- 2 kwi 2012, o 13:24 --

 

postanowiłem doprowadzić jednego forumowego forka do stanu blink blink :mrgreen: - miałem wymienić drewienko na czarny plastik i osłonę centralnej konsoli na taką bez dziurek - ale poszedłem krol dalej :mrgreen:

 

i są fotki przed

 

http://www.fotosik.pl/u/siekla1/album/1151552

 

i fotki w trakcie

 

http://www.fotosik.pl/u/siekla1/album/1151562

 

z auta pozbyłelm się już plastikowego drewienka ;) starego mieszka i wytartej kierownicy

 

 

juz wiem, ze moj jest następny w kolejce, tylko przy okazji chce w nim zmienić kilka gratów w środku :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siekla, troche piachu Bartek nazbieral :mrgreen::mrgreen:

myślę, że możemy się umówić - ale dopiero jak zrobię swój

to pewnie i moje moge wstawiac w kolejke. do tego czasu beda potrzebowac :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis klimatyzacji (180PLN),

 

A po co?

zapewne w celu uzupełniania czynnika chłodzącego i oleju, który sie w nim znajduje, a którego z czasem ubywa, i sprężarka może ulec uszkodzeniu. Wymianie filtra kabinowego i ew. osuszacza, które także wymagają okresowej obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siekla, dzieki. Lookne na to. Dziwne, bo jak wlaczam kierunkowskaz razem z awaryjnymi to kierunek sie wylacza... :shock: Cos ewidentnie zle poskladalem ;)

 

to rzeczywiście coś nie tak - rozbierz jeszcze raz. Mam nadzieje, ze nie pomyliles wtyczek od ogrzewania i kierunków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siekla, dzieki. Lookne na to. Dziwne, bo jak wlaczam kierunkowskaz razem z awaryjnymi to kierunek sie wylacza... :shock: Cos ewidentnie zle poskladalem ;)

 

to rzeczywiście coś nie tak - rozbierz jeszcze raz. Mam nadzieje, ze nie pomyliles wtyczek od ogrzewania i kierunków ;)

 

:mrgreen: rozbieralem tylko wlaczniki bo wymienialem zarowki :D tazke powinno byc dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis klimatyzacji (180PLN),

 

A po co?

zapewne w celu uzupełniania czynnika chłodzącego i oleju, który sie w nim znajduje, a którego z czasem ubywa, i sprężarka może ulec uszkodzeniu. Wymianie filtra kabinowego i ew. osuszacza, które także wymagają okresowej obsługi.

 

Filtr kabinowy, owszem. Ale ja bym go oddzielil od AC.

 

Czynnika nie powino ubywac. Jesli ubywa to system wymaga naprawy.

Osuszacz nie wymaga okresowej obslugi.

 

Systemy maja wbudowany czujnik bezpieczenstwa. Nie pozwalaja sie wlaczac kompresorowi kiedy gazu jest za malo.

Nie ma wiec obawy o jego szkodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze się z tym, ze czynnika nie powinno ubywac - po 2 latach w aucie jest mniej czynnika niz bylo fabrycznie przy zakupie. Osuszacz także wymaga wymiany - gdyż zbierają się w nim grzybki i inne cuda - klimatyzacja nie jest bezobsługowym urządzeniem, tylko wymaga także regularnej konserwacji - średnio co 2 lata uzupełnienie oleju i czynnika. Osuszacz zalecją także co 2 lata wymienic, ale można to robić rzadziej. Nie wszystkie systemy mają czujnik, o którym piszesz, a jeżeli mają to działają dopiero gdy czynnika jest bardzo mało, natomiast gdy jest go mneij niz powinno, sprężarka pracuje pod większym obciążeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze się z tym, ze czynnika nie powinno ubywac - po 2 latach w aucie jest mniej czynnika niz bylo fabrycznie przy zakupie. Osuszacz także wymaga wymiany - gdyż zbierają się w nim grzybki i inne cuda - klimatyzacja nie jest bezobsługowym urządzeniem, tylko wymaga także regularnej konserwacji - średnio co 2 lata uzupełnienie oleju i czynnika. Osuszacz zalecją także co 2 lata wymienic, ale można to robić rzadziej. Nie wszystkie systemy mają czujnik, o którym piszesz, a jeżeli mają to działają dopiero gdy czynnika jest bardzo mało, natomiast gdy jest go mneij niz powinno, sprężarka pracuje pod większym obciążeniem.

 

Przepraszam, ze co? "grzybki" ?

 

A moze my mowimy o calkiem calkowicie roznych elementach klimatyzacji?

Gdzie Twoim zdaniem jest i jaka role spelnia osuszacz?

 

Jesli gazu jest mniej w systemie to sprezarka ma mniejsze obciazenie :) bo nie ma czego sprezac :) a szkodzi jej to ze nie ma czym rozprowadzac oleju i pracuje "na sucho".

 

Sprawny system klimatyzacji nie potrzebuje konserwacji.

Mniej wiecej tak jak sytem w lodowce. Konserwujesz jakos lodowke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konserwujesz jakos lodowke?

 

Lodówkę się od czasu do czasu myje w środku ;) Tak samo jak powinno się parowacz czyścić z "grzybków" w aucie....

No i lodówka ma połączenia lutowane, a w aucie jest pełno złączek z uszczelkami, przez które czynnik lubi sp..alać :P

Ale może się nie znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konserwujesz jakos lodowke?

 

Lodówkę się od czasu do czasu myje w środku ;)

 

No i wygralem zaklad.

Taka odpowiedz musiala sie pokazac. :P

 

 

czyscic parownik z grzybkow? Szczerze to jeszcze nigdy mi tam nic nie uroslo co trzeba by bylo czyscic.

Ani mnie ani nikomu znajomemu.

A tak na zas to tylko napychanie kieszeni cwaniakom. Albo fobia :)

 

Poza tym padla sugestia ze grzyby rosna w "osuszaczu". Moze ktos wie jak?

 

Polaczenia lutowane tez potrafia cieknac jak kazde inne, jesli sa wadliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Subarynka została prawie rasowa Imprezą (nowa końcówka wydechu) :twisted:

Została za to nakarmiona + dywaniki + myju myju i z radości postawiła się bokiem w Markach :twisted:

Teraz tylko odebrać dystanse z DHL-u i złote może jeszcze w tym tygodniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyszczony i odkurzony środek.

Skóra foteli nakremowana i wypolerowana.

Fele umyte.

Oponki czarne i błyszczące.

 

 

Skóra foteli nakremowana...taka mała anegdotka:kolega kupił Mietka 124 ,a nie wiedział jak sie wprost pochwalić swym wyposażeniem i mówi:" denerwuje mnie to,że sie po tej skórze ślizgam na zakrętach" :mrgreen:

 

I tak sobie pompę ciągniemy z siebie ,jak ktos coś zrobi w aucie pt: ale mnie denerwują ci trąbiący z tyłu,ze swiateł nie mam,odkąd założyłem LEDy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym padla sugestia ze grzyby rosna w "osuszaczu". Moze ktos wie jak?

 

Polaczenia lutowane tez potrafia cieknac jak kazde inne, jesli sa wadliwe.

 

Bo zbiera się w nim bardzo dużo wilgoci, klimatyzacji nie używasz 24/7. Rosnąca zawartość wody w układzie może doprowadzić do korozji , może też dojść do zalodzenia zaworu rozprężnego, czego konsekwencją będzie uszkodzenie skraplacza i sprężarki. Jak gdzieś jeszcze mam to wkleję fotki jak wyglądały osuszacze z "anglików" po przepołowieniu.

 

A co do subaraka i dalszych prac,

 

reflektory wypolerowane /nieco były zmatowione - przyznam, że wersje 97-01 ze szkłem są bardziej trwałe niż 01-03 z plastikowymi reflektorami/, tapicerka wyczyszczona i odkurzona, zniszczone i wysiedziane gąbki wymienione na nowe, mieszek i kierownica obszyta na nowo, wnętrze wyczyszczone, wymieniona konsola środkowa, wymieniona podłoga bagażnika na nowszą. cdn..

 

http://www.fotosik.pl/u/siekla1/album/1154279

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...