Skocz do zawartości

Dziwne problemy z elektryka.


stratos01

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkaliście się może z takimi dziwnymi objawami?

generalnie wsiadłem do auta,pojeździłem trochę i wysiadłem z auta. wracam chce odpalić i nic. Po przekręceniu kluczyka wszystkie kontrolki zgasły...zresetował się przebieg i zegarek. Po ponownym przekręceniu kluczyka to samo. Miałem wrażenie ,że po stronie kierowcy słyszę dziwne trzaski podczas przekręcania kluczyka. Chciałem spuścić szyby to mi zaczęło trzaskać w przełącznikach...no to dupa...zadzwoniłem po taxi, kolo podłączył kable i auto odpaliło...podczas jazdy zaczynają mi się naraz zapalać kontrolki od hamulców i ABS ( na chwilkę) ,gdy włączyłem "długie" ten sam objaw kontrolek. Dodam ,że nie świeciła się kontrolka od ładowania( na początku myślałem ,ze padł alternator)...Po zgaszeniu auta ta sama sytuacja co podczas próby odpalenia...

Mieliście kiedyś takie lub podobne problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak opadnie cela w akumulatorze to właśnie tak się objawia - elektryka wariuje + dyskoteka na desce rozdzielczej. I dzieje się to nagle. Bez ostrzeżenia :)

Odpala na kable i potem za chwilę znowu awaria.

 

Ja bym sprawdził aku.

 

Tak, miałem taki przypadek, ale w innym aucie. Ale marka tu chyba nie ma znaczenia, w każdym pewnie jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kolega powinien się cieszyć, jeśli to tylko akumulator. Nie chciałbym mieć takiego konga z elektryką. Najlepiej podjechać do jakiegoś warsztatu i niech sprawdzą testerem do aku.

 

Może bym jakiś żelowy zapodał do siebie? Hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba dzisiaj jakaś czarna seria. Mi też padł aku. w wrx-ie miałem takie same objawy jak w aucie stratosa,lecz po założeniu drugiego dopiero zaczeła sie jazda. Napisze od poczatku auto to wrx 2002 rok us spec.jak go kupowałem dostałem jeden kluczyk taki sam jak jest w gt bez żadnych przycisków ani pilotów do alarmu.Cały czas użytkowania otwierałem drzwi kluczem i nie właczał sie żaden alarm,az do dzisiaj kiedy z nienacka zacząl wyć na całe osiedle :shock: .I tu mam pytanko nie wiecie jak rozbroić alarm bez pilota? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożycz voltomierz i sprawdz napiecie na akumulatorze przy wylaczonym silniki i przy zapalonym. W pierwszym przypadku powinno byc okolo 13V a w drugim okolo 14V.

 

No to mam tak: na zgaszonym silniku mam 8 V...po próbie odpalenia spadło do 6 V...w samochodzie przy przekręcaniu kluczyka odpaliła się dyskoteka a chwilę zaraz lampki zaczęły się tylko lekko żarzyć.... 2 próba to 7 V i spadło do 5...

Czyli jednak akumulator....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu mam pytanko nie wiecie jak rozbroić alarm bez pilota? :roll:

 

Młotkiem :]

 

A tak naprawdę to trzeba by znać model alarmu...

 

Ja mam podobny problem tylko, że nie wyje acz wyrwać bym go chciał z auta bo pilota nie mam i spełnia teraz tylko funkcję drugiego immo :/

 

EDIT: stratos01, albo masz padnięte dwie albo trzy cele czyli accu do wymiany tak jak to sam stwierdziłeś, albo nie masz ładowania - zmierz napięcie przy pracującym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo masz padnięte dwie albo trzy cele czyli accu do wymiany tak jak to sam stwierdziłeś

Wystarczy , że jedna padnie . Zaglądałeś do akumulatora czy masz dość elektrolitu ? Skoro po odpaleniu pracował , to ładowanie jest , ale aku nie trzyma - masz do wymiany . Spawdż jeszcze klemy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator ma sześć lat , więc czas na niego - :???: dokonał żywota . Na wymianę musisz mieć stary , bo jeśli nie to płacisz karę przy zakupie nowego . :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie płaciłem. Ale oddać stary należałoby

W marcu miałem te same problemy z akumulatorem w imprezie . Wymienili mi w zakładzie i powiedzieli o karze ekologicznej - dobry pomysł abym nie natykał się w lesie na aku zamiast na grzyby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator ma sześć lat , więc czas na niego - :???: dokonał żywota . Na wymianę musisz mieć stary , bo jeśli nie to płacisz karę przy zakupie nowego . :???:

 

cholera :neutral: ...pierwsze słyszę o czymś takim....ciężka sprawa taszczyć tyle kilo do sklepu na piechtę...no ale jak trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.pierwsze słyszę o czymś takim.

Tak mi powiedzieli w zakładzie . Może tylko szef troszczył się o środowisko :?: Nie ma znaczenia - oni mają obowiązek oddać do utylizacji i to mi się bardzo podoba :!: Kiedyś i tak trzeba go wynieść z garażu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie płaciłem. Ale oddać stary należałoby

W marcu miałem te same problemy z akumulatorem w imprezie . Wymienili mi w zakładzie i powiedzieli o karze ekologicznej - dobry pomysł abym nie natykał się w lesie na aku zamiast na grzyby .

 

Oczywiście jest to forma "bata", ale skoro za darmo utylizują to dla mnie jest to wystarczający argument, a dodatkowo sklep jest bliżej niż las :) Za każdym razem jednak wystarczyło powiedzieć, że się odwiezie jak się wymieni... Niedawno też robiłem porządek w garażu i wykopałem staruteńkie accu chyba z czasów malucha :] Zawiozłem i panowie w sklepie bez mrugnięcia przyjęli za darmo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nie mogę nic znaleźć więc postanowiłem się podpiąć tu.

Subaru Impreza turbo 1998 kombi. Rano samochód odpaliłem i było wszystko ok, a teraz nie odpala. Wyłączam alarm, wsiadam przekręcam kluczyk i problem :sad: . Kontrolki się świecą, ale zamiast odpalić silnik, słyszę tylko coś w stylu kliknięcia/strzelenia i alarm zaczyna wyć. Wyłączyłem alarm i próbuje jeszcze raz i to samo, silnik nie kręci tylko słychać takie kliknięci i alarm. Co to może być??

Akumulator, rozrusznik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator, rozrusznik??

Zacznij od sprawdzenia klem . Jeśli nie pomoże , to spróbuj odpalić na pożyczonym prądzie . Gdyby i to nie pomogło , to masz problem z rozrusznikiem . Akurat rozrusznik psuje się rzadziej niż awarie z akumulatorem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...