Skocz do zawartości

MBA - opinie


Niedźwiedź

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

zastanawiam się nad studiami MBA - WaWa. Programów jest mnóstwo i nie różnią się za bardzo od siebie. Pod uwagę biorę programy mistrzowskie - Politechnika Wawska, SGH (CEMBA), UW - CMT.

Zależy mi na dużej ilości praktyki i świeżych informacji, a nie na wykładach książkowych teorii, które zdążyły się już zdezaktualizować lub nie mają za dużo wspólnego z obecnymi realiami. Ważny jest też dyplom (np CEMBA daje dyplom osobny z uczelni kanadyjskiej, Politechnika daje zwykły blankiet z pieczątkami potwierdzającymi udział parterów zagranicznych)

Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z w/w szkołami, albo może zaproponować inne programy? Czy mamy na forumie weteranów MBA (absolwentów znaczy), którzy mogliby podpowiedzieć co nieco?

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem opinię, że liczy się szkoła, w której to się robi. Jeżeli nie jest zagraniczna i renomowana, to szkoda kasy.

no wszystkie, które wymieniłem mają partnerów zagranicznych - renomowanych.

 

SGH to prestiz i dobry program, cena rowniez niezla - z tego co pamietam to cos ok 18k Euro...

na SGH'u masz dwa programy -CEMBA i WEMBA - oba w klasie mistrzowskiej. Różnica w cenie ok 20kPLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mamy na forumie weteranów MBA (absolwentów znaczy), którzy mogliby podpowiedzieć co nieco?

 

Mamy. :wink: Ale trudno coś podpowiadać, bo są różne, bardzo indywidualne, preferencje.

 

Niedźwiedź, popatrz w rankingi, one coś mówią. Przykładowy ranking z roku 2007: http://szkoly.wprost.pl/ide,18/idk,26/e ... w-MBA.html

 

Moim zdaniem powinieneś zacząć od innej strony, a mianowicie odpowiedz sobie na pytanie czego oczekujesz od programu MBA. Wiedzy? Prestiżu krajowego? Prestiżu zagranicznego? Ambitnego programu? Takie pytania wydają się banalne ale IMO jest to klucz do wyboru najlepszego dla Ciebie programu.

 

Znam osoby z różnych programów i generalnie zdania są podzielone. Przykład SGH - jedna osoba ocenia bardzo pozytywnie, a druga wprost przeciwnie. Jeśli chcesz coś wiedzieć o aktualnym programie SGH, to zdaje się, że mam jednego kumpla która właśnie to kończy (a może już skończył?). Jak chcesz to mogę do niego zadzwonić i podpytać.

 

Pozdrawiam. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedźwiedź, popatrz w rankingi, one coś mówią. Przykładowy ranking z roku 2007: http://szkoly.wprost.pl/i...tudiow-MBA.html

rankingi znam na wylot. Nie wierzę rankingom. Poza tym wszystkie wybrane programy są w klasie mistrzowskiej.

 

Moim zdaniem powinieneś zacząć od innej strony, a mianowicie odpowiedz sobie na pytanie czego oczekujesz od programu MBA. Wiedzy? Prestiżu krajowego? Prestiżu zagranicznego? Ambitnego programu? Takie pytania wydają się banalne ale IMO jest to klucz do wyboru najlepszego dla Ciebie programu.

tylko, że nawet jak odpowiem sobie na te pytania to nie wiem, który z programów spełnia moje kryteria.

 

Jak chcesz to mogę do niego zadzwonić i podpytać.

chcę :) pytanie jeszcze, który z kursów na SGHu robi - WEMBA czy CEMBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś zacząć od innej strony, a mianowicie odpowiedz sobie na pytanie czego oczekujesz od programu MBA. Wiedzy? Prestiżu krajowego? Prestiżu zagranicznego? Ambitnego programu? Takie pytania wydają się banalne ale IMO jest to klucz do wyboru najlepszego dla Ciebie programu.

tylko, że nawet jak odpowiem sobie na te pytania to nie wiem, który z programów spełnia moje kryteria.

 

To wtedy niestety musisz dokładnie przejrzeć conajmniej kilka programów i sprawdzić ile jest tam elementów które Ci pasują.

 

Z drugiej strony, zwykle studiuje się MBA w jednej szkole, stąd trudno znaleźć osobę, która Ci da praktyczne porównanie programów z kilku miejsc. Ja mam dodatkowo tą trudność, że mam wiedzę sprzed kilku lat, a wiele się w tym czasie zmieniło.

 

Jak chcesz to mogę do niego zadzwonić i podpytać.

chcę :) pytanie jeszcze, który z kursów na SGHu robi - WEMBA czy CEMBA.

 

OK. :wink: Spróbuję się czegoś dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...