Skocz do zawartości

Skrzynia w Imprezie kombi 1.8 94'


Woszkowaty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Biorąc pod uwagę zimny olej w skrzyni podczas rannego odpalania - mimo wszystko wydaje mi się że skrzynia pracuje "za ciężko" - nawet po 15 minutach jazdy podczas redukcji z 3 na 2 lub z 2 na 1 - daje się odczuć stosunkowo mocny opór materii - nie jest to płynne przełożenie. Olej w skrzyni fabryczny (106 tys.km), w normie - brak ubytków.

Czy to urok wszystkich modeli jak mój?

Pzdr

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to urok tych skrzyń ale ja kombiwarku z 97 mam podobnie.

Dopiero jak sie samochód dobrze nagrzeje to skrzynia pracuje lżej, aczkolwiek i tak specyficznie trzeba wrzucać biegi.

Pozdrufka

Również Tomek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czy na gorącym oleju jest dobrze? Skąd wiesz czego to kwestia. Sam mówisz że na różnych biegach występuje problem, to jak może być to problem z synchronizatorem? (jeżeli już to ze wszystkimi)

Na rozgrzanym oleju pracuje ok - może nie idealnie, ale do przyjęcia. Pisząc synchronizator miałem na myśli kpl. synchronizatorów :) Myślisz że to kwestia oleju?

Pzdr

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracuje "za ciężko"

 

Proponuje przeńscie na zasluzono emeryture. Renty nie dostaniesz, chyba ze ci leb urwie, a tako emeryture to o dupe roztrzas.

 

Mamusia

Jestem jednym z nielicznych w Polsce przypadków (ciężkich) lubiących swoją pracę :D

Pzdr

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rozgrzanym oleju pracuje ok - może nie idealnie, ale do przyjęcia. Pisząc synchronizator miałem na myśli kpl. synchronizatorów :) Myślisz że to kwestia oleju?

 

Po prostu w subaru tak jest, jak jest zimno, to biegi w moim staruszku też kiepsko chodzą (w zasadzie to jedynka i wsteczny, nieco bardziej dwójka miewa problemy z płynnym wejściem), ale po kilku minutach (zależnie od temepratury) wszystki działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na gorącym oleju jest dobrze? Skąd wiesz czego to kwestia. Sam mówisz że na różnych biegach występuje problem, to jak może być to problem z synchronizatorem? (jeżeli już to ze wszystkimi)

Na rozgrzanym oleju pracuje ok - może nie idealnie, ale do przyjęcia. Pisząc synchronizator miałem na myśli kpl. synchronizatorów :) Myślisz że to kwestia oleju?

 

Rzadko jest tak żeby padł kompet synchronizatorów. Na pewno powinna chociaż piątka chodzić normalnie gdyby to było to. Natomiast olej w Subaru się wymienia co 60k i leje się tylko jeden właściwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest wlasnie bardziej objaw synchronizatorow. niestety u mnie 2 ma dosc :cry: .

jak sie jezdzi po miescie, w miare spokojnie, to nie ma az takiego problemu.

natomiast na trasie, albo nawet po kilkunastu km a4 zaczyna byc bardzo kiepsko :evil: .

jeszcze chwila i antykowi stuknie 200tkm, jest okazja zeby zafundowac mu przegladzik skrzyni :wink: .

 

pzdr,

abt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest wlasnie bardziej objaw synchronizatorow. niestety u mnie 2 ma dosc :cry: .

jak sie jezdzi po miescie, w miare spokojnie, to nie ma az takiego problemu.

natomiast na trasie, albo nawet po kilkunastu km a4 zaczyna byc bardzo kiepsko :evil: .

jeszcze chwila i antykowi stuknie 200tkm, jest okazja zeby zafundowac mu przegladzik skrzyni :wink: .

to było do mnie? jak tak, to poproszę o więcej szczegółów koniecznie i natychmiastowo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bartek, do ciebie.

ale jezeli wszystkie biegi zaczynaja gorzej chodzic, to przyczyna moze byc

inna niz synchronizatory. tak jak napisal azrael, malo prawdopodobne zeby

padl caly kpl rownoczesnie. przewaznie dostaje w kosc 2 i 3.

proponuje udac sie do dobrego mechanika, nie zaszkodzi jak bedzie sie

specjalizowal w subaru :wink: .

 

pozdr,

abt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...