Skocz do zawartości

Dziadki i Turbodziadki łączcie się


Siela

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, jako napisał(a):

Znajdź mi turbo pierwszej generacji żeby wyszło 50k w pl. Ten sedan 2.2 z przebiegiem 100tys jeżeli jest zdrowy a tak wygląda jest wart 25k. Chętnie bym go dołączył do kolekcji (ma klimę wersja kanadyjska lub na emiraty) ale właściciel trzyma się ceny wywoławczej.


 

No trzeba sobie poszukać, znajomy RA z JP sprowadzał za trochę więcej i jest zadowolony. No ale jak kto tam woli… 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, chojny napisał(a):


 

No trzeba sobie poszukać, znajomy RA z JP sprowadzał za trochę więcej i jest zadowolony. No ale jak kto tam woli… 

Też sprowadziłem z Japonii Legacy GT za trochę mniej i jestem zadowolony ale rs-a type r to za dużo dożo więcej jeżeli się znajdzie.

Edytowane przez jako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jako napisał(a):

Ten sedan 2.2 z przebiegiem 100tys jeżeli jest zdrowy a tak wygląda jest wart 25k. Chętnie bym go dołączył do kolekcji (ma klimę wersja kanadyjska lub na emiraty) ale właściciel trzyma się ceny wywoławczej.

 

On chyba stał z rok temu na FB za 30k, o ile mnie pamięć nie myli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, frisco napisał(a):

Nawet wybór jest teraz w JP :)

 

 

A jen od 20 lat albo i dłużej nie był tak tani, w dwa lata spadł o jakieś 30%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurs jena faktycznie niski. Ten niebieski rs przewija się od dobrych dwóch lat w ogłoszeniach na polskie 82 tys przy obecnym kursie, sama cena zakupu za auto 100tys przebiegu. Te białe gt też od ponad roku. Kombiaki te z najniższymi przebiegami to samo. We Włoszech też od jakiegoś czasu wisi sedan turbo za 26 tys euro w Anglii za rs-a chcą 28,5 tys funtów.Screenshot_20240709_075155_SamsungInternet.thumb.jpg.beb9a3c20a337d519e0544afdc018ff9.jpgIMG_2296.jpg.2e827d9a6f3a56e31b453a8de8a2833e.jpg

Edytowane przez jako
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2024 o 21:14, jako napisał(a):

Kurs jena faktycznie niski. Ten niebieski rs przewija się od dobrych dwóch lat w ogłoszeniach na polskie 82 tys przy obecnym kursie, sama cena zakupu za auto 100tys przebiegu. Te białe gt też od ponad roku. Kombiaki te z najniższymi przebiegami to samo. We Włoszech też od jakiegoś czasu wisi sedan turbo za 26 tys euro w Anglii za rs-a chcą 28,5 tys funtów.Screenshot_20240709_075155_SamsungInternet.thumb.jpg.beb9a3c20a337d519e0544afdc018ff9.jpgIMG_2296.jpg.2e827d9a6f3a56e31b453a8de8a2833e.jpg

Ale czy naprawdę uważacie, że legacy turbo gen. 1 urosło już do rangi auta kultowego, żeby wołać tak, moim zdaniem, absurdalne ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BartZ napisał(a):

Ale czy naprawdę uważacie, że legacy turbo gen. 1 urosło już do rangi auta kultowego, żeby wołać tak, moim zdaniem, absurdalne ceny?


 

Niestety tak, ludzie powariowali… pytanie brzmi… na jak długo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, BartZ napisał(a):

W takim razie czekam na to samo np. z S-turbo :rolleyes:

Tylko Sturbo nie wychodziło w sedanie, niestartowało w rajdach i na ulicach nadal jest tego masa.

Być może za 10-20 lat każde auto spalinowe w dobrym stanie z tych lat będzie warte sporą kasę.

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ale jakoś svx nie dostąpił tego zaszczytu i nic nie wskazuje na to, żeby to się miało zmienić. 

Dla subarowego lajkonika jakbyś postawił obok legasia turbo i svx prawdopodobnie ten drugi wyda się atrakcyjniejszy.

 

Nie oczekuje rzecz jasna żadnego wyjaśnienia. Po prostu tego nie czaję, podobnie jak zupełnie już odjechanych cen za 22b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, BartZ napisał(a):

Kurde, ale jakoś svx nie dostąpił tego zaszczytu i nic nie wskazuje na to, żeby to się miało zmienić. 

Dla subarowego lajkonika jakbyś postawił obok legasia turbo i svx prawdopodobnie ten drugi wyda się atrakcyjniejszy.

 

Nie oczekuje rzecz jasna żadnego wyjaśnienia. Po prostu tego nie czaję, podobnie jak zupełnie już odjechanych cen za 22b.

 

 

Bo drożeją auta wyjątkowe, z historią, będące obiektem marzeń. 

 

Pozostałe, będące nawet wyjątkowe ale nie będące pożądane przez spore ilości osób nie drożeją, bo nikt ich nie chce. 

 

Innymi słowy, drogie są auta z top garażowej listy marzeń, czyli to co od razu przychodzi do głowy dużej ilości ludzi. 

 

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BartZ napisał(a):

Chojny, jeżeli Twoja reakcja wyraża stosunek do ceny, to tak, mam podobnie :biglol:

 

Ciężko mi było to opisać słowami :mrgreen:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie i nieco poważniej. 

Imho SFa nie czeka kariera jak dziadka/turbodziada, ale prawda jest taka, że dzieje się z nim dokładnie to samo. Ruda zbiera żniwo i powoli znikają z naszych dróg. Jeszcze trochę ich jest, ale to już tylko kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
6 godzin temu, BladyFranek napisał(a):

Witam. Może ktoś ma takiego dyfra 4.111 Numer części 27011AA111 taki zastałem w Legacy 92 wolnossący,  zaspawałem. Wiadomo one way ticket ;-) W razie co mam na oku z forestera S z połoslami, ale może ktoś?


Sprawdzę.

Jednak dyfer z Forestera S może być z VLSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z forka z LSD jakby co o ręki z oskami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2024 o 10:34, chojny napisał(a):


 

Niestety tak, ludzie powariowali… pytanie brzmi… na jak długo. 

Ciąg dalszy. Rs gt za 28500 funtów wylądował we Włoszech za:

 

 

Screenshot_20240825_115920_SamsungInternet.thumb.jpg.60a676a6803fb295abe0caec65ae265c.jpg

Edytowane przez jako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu RSach, Turbo itp, a tu 1,8 idzie w cenę:

https://sprzedajemy.pl/subaru-legacy-1-8-warszawa-4-6bea9f-nr70137577

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, qbutek napisał(a):

Wy tu RSach, Turbo itp, a tu 1,8 idzie w cenę:

https://sprzedajemy.pl/subaru-legacy-1-8-warszawa-4-6bea9f-nr70137577

 

Przecież nikt mu tyle nie zapłaci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Oktan napisał(a):

Przecież nikt mu tyle nie zapłaci...

 

W sumie może warto zbierać ten ogłoszenia na sytuacje szkody.

Jakby w takiej sytuacji ubezpieczyciel wskazywał, że wartość pojazdu to 2-3 tysiące, to my mu damy przykładowe ogłoszenia po 15-50 tysięcy.

 

 

Wracając do mechanicznych tematów.

Będę montował zawieszenie MX-profi zrobione pod Legacy.

Wyglada bardzo solidnie - będę dawał znać z wrażeń z jazdy pewnie w ziemie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, qbutek napisał(a):

W sumie może warto zbierać ten ogłoszenia na sytuacje szkody.

Jakby w takiej sytuacji ubezpieczyciel wskazywał, że wartość pojazdu to 2-3 tysiące, to my mu damy przykładowe ogłoszenia po 15-50 tysięcy.

Jedyne co zapewni należy to odszkodowanie w razie kolizji to żółte tablice. Reszta to przepychanki sądowe przez lata które czasem przyniosą efekt pozytywny a czasem stracisz tylko czas i pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...