Skocz do zawartości

hamulce z GT do GL- tył


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

z uwagi na pewne kłopoty z hamulcami z tyłu ; ruda wpier...dziela bębny aż słychać chrupanie i zwyczajnie nie hamuje (a do tego piszczy)...a od czasu jak jeżdżę na LPG poruszam się trochę szybciej, potrzebuje założyć jakiś sensowny tył.

co potrzeba zmienić, żeby włożyć do GLa w miejsce bębnów tarcze Gtkowe?

 

coś się mnie obiło o uszy, że zwrotnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmienic zwrotnice z piastami, kupic zaciski tarcze:P odrazu warto kupic sruby skrecajace wachacze z zwrotnica (pewnie u ciebie tylko katówka sie je ruszy...) przewody hamulcowe.

 

I zgrzewke piwa i duuuuzy mlotek. przymierzalem sie u siebie do tego ale jakos odpuscilem w sumie nie wiem czemu..

 

ps napisz jak sie zabierzesz jakie koszta to byly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień sobie na takie z GT99- tarcze są wentylowane :wink:

taki jest plan...tylko podobno mogą nastąpić niekontrolowane wyprzedzania tyłu przez przód ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DNL, domyślam się, ze masz ABS, który zadziała jak ewentualny korektor siły hamowania na tylnej osi? Bo na śliskim łatwo zblokować tył, gdyby go mocno poprawić, w stosunku do serii (nie ruszając przodu). Pytanie tylko, czy warto pakować się w koszta? Może lepiej byłoby doprowadzić do poprawnego stanu oryginały?

 

Jedna z moich imprez ma z tyłu tarcze, druga bębny i nie zauważyłem drastycznych różnic w hamowaniu. Co ciekawe wersja GL ma tarcze, SPORT bębny. Nie mam pojęcia, czy tarcze są takie same, jak w GT, ale raczej były fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogą nastąpić niekontrolowane wyprzedzania tyłu przez przód

Widzę, że też już się zastanawiałeś :mrgreen:

 

nie powinny, dawaj na przód 4 tłoczki

 

i turbo :mrgreen:

 

No właśnie, przymierzając się do poprawiania hamulców warto to zrobić kompleksowo. W innych przypadkach warto chyba doprowadzić wszystko do porządku w serii. GL nie jest znów taki szybki :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, przód też sobie od razu zrób! Przypadkiem mam do sprzedania dwutłoczkowe zaciski na przód na tarcze 294mm i takowe tarcze do puszczenia za pasztet :mrgreen:

 

P.S. kashmere, 4-tłoczkowe nie podejdą pod DNLowe felgi, a poza tym, te dwa tłoczki na większej tarczy powinny spokojnie dać radę :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopkaki z ciekawosci ile czesci by wyszly?? ktos ma jakis zestaw z Gt i mu zawadza (czysto z ciekawosci)

 

DNL powiem ci tak ja doprowadzilem moj seryjny zestaw (GL sport bebny ) do stanu dobrego (przewody w oplocie black diamond + tarcze black diamond nawiercane i nacinane + klocki ferodo ds 2500 chyba, na tyl poszly nowe okladziny ATE zestaw naprawczy sprezynki itp przy okazji bebny zostawilem bo sa BDB stanie + plyn ferrodo racing)

 

Efekt jest taki ze owszem przy dynamicznej jezdzie da sie to przegrzac ale np w zakrecie kopnieciem w heble (nie recznym ) smialo ustawiam auto bokiem w poslizgu

 

Aha zapomnialem oprocz tego bedziesz potrzebowal mechanizm recznego do srodka tarczy.....chlopaki nikt nie zmienial hebli w Gt bo najlepiej caly zestaw zdemontowany miec ewentualnie szukac po aledrogo jakiegos rozbitka i wszystko wymontowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DNL po taniosci zaloz przod od WRX US 294 mm 2 tloczki a tyl z GT99 - jak jestes zainteresowany to u raju powinny lezec gdzies moje zaciski z tarczami od 99 wez je sobie bo ja i tak o nich zapomnialem - za to mi dostarczysz kostke jakiegos fajnego tytoniu do sheeshy :mrgreen:

 

DNL ma felgi z GT98 16" wiec 4tloczki "mu wejda" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamusmax, propozycja zacna ;) rozważę...pozytywnie :)

 

najgorsze, że mam już tarcze 266mm Zimmermana, nówki sztuki, bo głupi zamiast się zapytać od razu, to kupiłem jak osioł.

cóż, najwyżej wystawie na alledrogo. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamusmax, propozycja zacna ;) rozważę...pozytywnie :)

 

najgorsze, że mam już tarcze 266mm Zimmermana, nówki sztuki, bo głupi zamiast się zapytać od razu, to kupiłem jak osioł.

cóż, najwyżej wystawie na alledrogo. :mrgreen:

 

DNL moje to same tylne ;) przodow szukaj - ja tez takich bede szukal przed zima coby byla tarcza 294 na dwutloczku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
DNL po taniosci zaloz przod od WRX US 294 mm 2 tloczki a tyl z GT99 - jak jestes zainteresowany to u raju powinny lezec gdzies moje zaciski z tarczami od 99 wez je sobie bo ja i tak o nich zapomnialem - za to mi dostarczysz kostke jakiegos fajnego tytoniu do sheeshy :mrgreen:

 

DNL ma felgi z GT98 16" wiec 4tloczki "mu wejda" :mrgreen:

 

Chłopcy a co polecacie do mojej GL-ki?

Kocham to auto, ale zdecydowanie brakuje mi siły hamowania, nawet w zwykłej miejskiej jeździe. Niby układ hamulcowy jest ok, ale moim zdaniem mogłoby być lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DNL po taniosci zaloz przod od WRX US 294 mm 2 tloczki a tyl z GT99 - jak jestes zainteresowany to u raju powinny lezec gdzies moje zaciski z tarczami od 99 wez je sobie bo ja i tak o nich zapomnialem - za to mi dostarczysz kostke jakiegos fajnego tytoniu do sheeshy :mrgreen:

 

DNL ma felgi z GT98 16" wiec 4tloczki "mu wejda" :mrgreen:

 

Chłopcy a co polecacie do mojej GL-ki?

Kocham to auto, ale zdecydowanie brakuje mi siły hamowania, nawet w zwykłej miejskiej jeździe. Niby układ hamulcowy jest ok, ale moim zdaniem mogłoby być lepiej.

Może tarcze 294mm + zacisk dwutłoczkowy na przód? Przypadkiem mam taki zestaw do oddania za rozsądny pieniądz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tarcze 294mm + zacisk dwutłoczkowy na, przód? Przypadkiem mam taki zestaw do oddania za rozsądny pieniądz ;)

 

Jak felga do tego potrzebna? Na 15 wejdzie? Bo gdyby nie, to ja mam przypadkiem zaciski dwutłoczkowe z tarczą 277mm z GT pre 99 które to pod felgę 15 wchodzą jak marzenie :mrgreen: :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham to auto, ale zdecydowanie brakuje mi siły hamowania, nawet w zwykłej miejskiej jeździe. Niby układ hamulcowy jest ok, ale moim zdaniem mogłoby być lepiej.

 

u mnie po założeniu zwykłych tarcz 264mm zimmermanów + klocki Aisin zdecydowanie się hamulec poprawił.

 

Jak felga do tego potrzebna?

16 cali juz potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...