Skocz do zawartości

wywaliłem kata i nic !!!


niebieski708

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wywaliłem kata, żeby zobaczyc czy dzwiek sie zmieni na bardziej rasowy itd... Ale ku mojemu zdziwieniu nic sie nie stało :shock: nic głośniej, mocy nie przybyło, ani strzałów i marchwi na które liczyłem :sad: boost cut i inne nie wystepują. Mam ostatni tłumik Remusa, może to w nim tkwi problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wywaliłem kata, żeby zobaczyc czy dzwiek sie zmieni na bardziej rasowy itd... Ale ku mojemu zdziwieniu nic sie nie stało :shock: nic głośniej, mocy nie przybyło, ani strzałów i marchwi na które liczyłem :sad: boost cut i inne nie wystepują. Mam ostatni tłumik Remusa, może to w nim tkwi problem ?

 

Nie wiem jaki masz ten ostatani tłumik?? jezeli to duza puszka to niestety tak raczej bedzie, ze bedzie nieznacznie głosniej od seryjnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ku mojemu zdziwieniu nic sie nie stało nic głośniej, mocy nie przybyło, ani strzałów i marchwi na które liczyłem

 

To nie silnik atmosferycny zeby ktorys z tych objawow wystepowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie silnik atmosferycny zeby ktorys z tych objawow wystepowal

 

Pozwolę się nie zgodzić - nieznaczny przyrost mocy może nastąpić, głośniej też się może stać, choć faktycznie marchew bym się nie spodziewał (co najwyżej dźwięki dopalanego paliwa w układzie) :cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wywaliłem kata, żeby zobaczyc czy dzwiek sie zmieni na bardziej rasowy itd... Ale ku mojemu zdziwieniu nic sie nie stało :shock: nic głośniej, mocy nie przybyło, ani strzałów i marchwi na które liczyłem :sad: boost cut i inne nie wystepują. Mam ostatni tłumik Remusa, może to w nim tkwi problem ?

 

chyba trzeba jeszcze srodkowy wywalic to bedzie glosniej , jak bedziesz tylko na ostatniej puszce jezdzil to bedzie glosniej , wstaw bova to pomoze w strzalach i marchewach

ale ja sie nie znam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pozostaje mi co dokupic ostatniego

 

Mam coś dla Ciebie, wystarczy jeden wieszak odwrócić :cool: Zapraszam do działu Kupię/Sprzedam. Będzie srogo z tą puszką tylko wywal jeszcze środkowy tłumik z centerpipe (jeśli jest :wink: )

Jeśli jeszcze marchewek chcesz to załóż BOVa.

 

Pozdrawiam,

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieznaczny przyrost mocy może nastąpić

z tym sie zgodze, rozluznienie oporow w ukladzie wydechowym

 

głośniej też się może stać

z tym juz nie, glosniej tylko od tego ze kierownik bedzie wkrecal silnik na wysokie obroty zeby sluchac czy juz jest glosno czy jeszcze nie. Choc wiem co napiszesz ze kazda przeszkoda w ukladzie wydechowym kat czy tlumik absorbuje dzwiek, no to moze tak ale to trzeba by bylo sprawdzic urzadzeniem pomiarowym drogowki bo wydaje mi sie ze roznice jak beda to jedynie kosmetyczne :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choc wiem co napiszesz ze kazda przeszkoda w ukladzie wydechowym kat czy tlumik absorbuje dzwiek, no to moze tak ale to trzeba by bylo sprawdzic urzadzeniem pomiarowym drogowki

 

Mówię to ze swojego doświadczenia - najpierw wymieniłem back-box, poprawiło się (zrobiło się głośniej). Potem wywaliłem center pipe z catem - zrobiło się naprawdę głośno. Jak zrobiłem remap i przy tym wywaliłem down pipe, zrobiło się już tylko odrobinę głośniej w stosunku do wersji po wymienionym center pipe.

 

Tak że mówię to wyłącznie z doświadczenia, bo ekspertem nie jestem, co może potwierdzić większość forumowiczów :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem wywaliłem center pipe z catem - zrobiło się naprawdę głośno. Jak zrobiłem remap i przy tym wywaliłem down pipe, zrobiło się już tylko odrobinę głośniej w stosunku do wersji po wymienionym center pipe.

a ruszales rear pipe? ta rure z rezonatorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kogii, ona poszła razem z center pipe.

o w morde, ale czujny :twisted: nie spodziewalem sie tak szybkiej odpowiedzi....

pytam, bo wlasnie przyjechala do mnie rura bez rezonatora, we wtorek bede wiedzial czy jest duzo glosniej... chyba ze Ty mi napiszesz szybciej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kogii, będzie dużo głośniej, ale w akceptowalnej - przynajmniej przeze mnie - skali.

 

Notabene wersja bez rezonatora i cat pipe była według mnie optymalna pod względem dźwięku. Wersja ze zmienionym down pipe daje bardziej metaliczny dźwięk i on według mnie jest słabszy, niż przed wymianą dp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak że mówię to wyłącznie z doświadczenia, bo ekspertem nie jestem, co może potwierdzić większość forumowiczów :mrgreen: .

Z calym szacunkiem nie podwazam twojej wiedzy, respect nabralem do ciebie po przeczytaniu kilku wpisow w zabronionym watku

Maximus15tysięcznikus
:smile:

Ja zrobilem kiedys wydech all the way od turbo tylko na jednym koncowym tlumiku notabene przelotowym (autko ze stopki, watpie jednak zeby to mialo jakies znaczenie) i mruczal sobie dziarsko ale zeby jakies pioruny slychac bylo to watpie ale moze mi rowniez sluch sie pogorszyl :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze ja sie wypowiem w kwestii marchewek ;)

 

w moim przypadku downpipe i szeroki kolnierz ma duze znaczenie w kwestii ognia wydobywajacego sie z backboxa, ale z kolei u mnie jest troche inaczej niz w serii. zmodyfikowana elektronika i ciut wieksze ladowanie turbo ma diametralny wplyw na ten objaw. nie sa to opinie wyssane z palca, bo moj pierwotny wydech "ogniotworczy" jezdzi teraz w seryjnym gtku i takiego efektu nie daje. z kolei posiadam obecnie inny 3 calowy przelot ze zle zrobionym downpipem i juz ogniem nie chce walic tak jak potrafi... cos musi byc na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

intakwrx tłumik remus-a przyjechał już na aucie, czytałem na forum że wycięcie kata poprawi trochę dźwięk + jakieś efekty dzwiękowe :grin: . Auto to seria + bov (co ciekawe zamontowanie bov-a poprawiło osiągi :shock: zamias pogorszyc ???) chodzi mi o to żeby było słychac że to boxer :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobilem kiedys wydech all the way od turbo tylko na jednym koncowym tlumiku notabene przelotowym [...] i mruczal sobie dziarsko ale zeby jakies pioruny slychac bylo to watpie ale moze mi rowniez sluch sie pogorszyl

 

Morał z tego taki, że kol. niebieski708 osiągnął ten sam efekt, co Ty, czy też raczej - nie osiągnął tego, który chciał :).

 

(autko ze stopki, watpie jednak zeby to mialo jakies znaczenie)

 

Ma.

 

Delta.

 

Przesamochód :cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesamochód :cool:

Tez jestem tego zdania :mrgreen:

Moze mnie kiedys wpuscie na CYNE jak go na lawecie przycholuje Subaru :lol:

 

A zeby nie robic OT bo wietrznie tu ostanio

wywaliłem kata ... ani strzałów i marchwi

proponuje krotkim chirurgicznym cienciem pozbyc sie koncowego i zapeniony B-karoten hehehhe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...