Skocz do zawartości

dymi mi auto przy odpalaniu jakies 4 sekundy 2,5


romus20051980

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jest to samo, tyle, że stało się to po załorzeniu bova atmosferycznego, jak wróciłem do fabrycznego, praktycznie nic się nie zmieniło, u mnie kopci przy rozruchu ale po szybszej jeżdzie, a mam dopiero 15 tyś km zrobione. Jeszcze nie zlokalizowałem przyczyny, będę informował na bierząco, we wtorek zaczynam działać. Po spokojnej jeżdzie prawie nic nie zakopci, ale po szybszej sporo przez chwilę, ale na biało-niebiesko, no i muszę resetować mapy[odłączam akumulator] co trzy dni, bo jak nie to mi zaczyna przerywać przy 2000-3000 obr/min. Pozdrawiam

 

[ Dodano: Sro Maj 06, 2009 2:14 am ]

witam jak w temacie posiadam impreze sti i przy odpalaniu po mocniejszej jezdzie kopci na siwo i olej znika z silnika jak myslicie czy to pekniety tłok czy raczej uszczelniacze
romus, u mnie była dziś diagnoza, niestety, pęknięty tłok na czwartym cylindrze, a może i stety, zrobię wreszcie porządnie silnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dajcie chłopaki znać jak się skończyła ta usterka w waszych Imprezach. Ja prawdopodobnie stawiam czarną w czwartek do mechaników i czekam na wyrok ... dam znać jaka diagnoza i co było nie tak bo objawy mam dość podobne (żeby nie powiedzieć takie same).

 

pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem czasem "dymnięcie" przez jakąś 1 sek. czy max 2 s przy odpalaniu (najczęsciej po nocy, rano jak odpalalem) nie mialem czasu podjechac w ciągu dnia do mechanika i sprawdzic cisnienie :cry: jak w miejscu pare razy przegazuje do odcinki puszcza chmurke. Bo jeszcze wersja z turbo jest :( (mokry IC w srodku, i na łączeniach z weżami do turbo) i czasem sie dławi jakby cos sie przytkało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem czasem "dymnięcie" przez jakąś 1 sek. czy max 2 s przy odpalaniu (najczęsciej po nocy, rano jak odpalalem) nie mialem czasu podjechac w ciągu dnia do mechanika i sprawdzic cisnienie jak w miejscu pare razy przegazuje do odcinki puszcza chmurke. Bo jeszcze wersja z turbo jest (mokry IC w srodku, i na łączeniach z weżami do turbo) i czasem sie dławi jakby cos sie przytkało.
Mam identyczne objawy, zmierz kompresję, a dławienie ustaje, po rozłączęniu akumulatora na pół godzinki, po paru dniach jest to samo, nie chcę Cie martwić :cry: . Pozdro

 

[ Dodano: Sro Maj 13, 2009 10:32 am ]

Sprawdż jeszcze, czy olej nie śmierdzi benzyną i odkręć korek oleju na chodzącym silniku i zobacz, czy nie dmucha i nie dymi z wlewu oleju i czy nie wali wachą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie tylko po nocy i to nie codziennie przy odpaleniu puchnie siwizną i nic . Jak jade nie kopci jak przegazuje nie kopci . Czasem tylko potrafi puchnąć .aaa i jak zdjąłem filtr powietrza to tam był olej i dmucha mi przez bova na maske czasem olejem. Mam catrz oila .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne objawy, zmierz kompresję, a dławienie ustaje, po rozłączęniu akumulatora na pół godzinki, po paru dniach jest to samo, nie chcę Cie martwić . Pozdro

Dosc szybko usuwamy ta usterke. Albo gwarancja , albo kolo 4000zł.

Przy okazji nowy program o ile nie był wgrany. (3-4dni)

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szakal napisał/a:

Mam identyczne objawy, zmierz kompresję, a dławienie ustaje, po rozłączęniu akumulatora na pół godzinki, po paru dniach jest to samo, nie chcę Cie martwić . Pozdro

 

Dosc szybko usuwamy ta usterke. Albo gwarancja , albo kolo 4000zł.

Przy okazji nowy program o ile nie był wgrany. (3-4dni)

AK

Ale u mnie nie trzyma kompresji na czwartym cylindrze, pomiar 4,5 , czy to ma cos wspólnego? A mapy ostatnio nie mogliście wgrać mi, bo był brak komunikacji z moim autem, a to że przy odpalaniu kopci na siwo, to mi pana mechanicy powiedzieli, że tak ma być nic nie sprawdzając, pojechałem gdzie indziej i sie okazało że nie trzyma kompresji na czwartym, oleju motula, też mi nie polecali, powiedzieli, że to pewnie przez tego motula co chciałem, troche szkoda, myślałem, że pana mechanicy lepiej sie przyłożą do mojego autka, wiem, że to lanos, ale w końcu Subaru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...