Skocz do zawartości

Skórzane fotele w Foresterze MY 09 a gwarancja.


plejadek

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zamiarem wymiany tapicerki foteli na skórzaną. Dotyczy to również obić drzwi i kierownicy. Na stronie 85 instrukcj obsługi Forestera jest zawarta informacja o zakazie zmiany materiału na siedzeniach. Poradźcie jak i gdzie to zrobić, żeby:

1. wydać rozsądną kasę i aby wyglądało to estetycznie i profesjonalnie

2. nie stracić gwarancji

 

W serwisie w Lublinie polecili mi Java Car Design ale chcę porównać ich ofertę z kimś innym wartym zachodu. Poza tym zdjęcia z ich galerii wydają mi się trochę za bardzo barokowe coś w rodzajiu wieś tańczy i śpiewa. Osobiście wolałbym coś bardziej stonowanego np. ciemna skóra z jasną nitką lub jasna skóra. Jak macie jakieś fajne zdjęcia swoich realizacji to wklejcie lub zapodajcie linki.

 

P.S.

Przejrzałem wyszukiwarkę ale niestety nie znalazłem podobnego tematu. Wydaje mi się to dziwne, albo nie umiem szukać albo ten szukacz jest do luftu. Jeżeli ten temat istnieje to poproszę o przekierowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Hogi, już się z mackiemSubru skontaktowałem.

Java też jest brana pod uwagę. Niestety będę musiał odwiedzić obie firmy. Ale cóż trzeba Forka odpowiednio przygotować do lansu na tegorocznej turystycznej w Mikołajkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisek, ale ASO zleca to przecież niezależnej firmie. Każde ASO może mieć innnego kooperanta. Czy po takiej usłudze otrzymuję jakąś adnotację, że zmianę obicia wykonano zgodnie z zaleceniami gwarancji? Czy potem już tylko będę mógł naprawiać Forka w tym jednym ASO na gwarancji, bo inne uznają, że złamałem jej postanowienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze zrobisz to w ASO ktore odda auto do Lodzi ktora skasuje ASO 4tys a ASO klienta 8 tys

Lisek , rozgłaszasz nieprawdziwe informacje :idea: , mam nadzieję , że wynika to z braku wiedzy....a nie z jakiś innych , niskich pobudek/sensacyjek :shock:

AK

ps.nie kupuj bułek w sklepie.......o 5 rano w piekarni pod miastem masz to samo o połowe taniej..... :razz:...podobno.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wy się nawzajem obdarowujecie uszczypliwościami a ja jak byłem głupi tak i jestem dalej.

 

A skoro do dyskusji włączył się Andrzej Koper, to ponowię pytanie. Czy ty jako dealer zagwarantujesz mi, że po zleceniu np. twojemy ASO zmiany obicia, inne ASO w Polsce uszanują gwarancję w razie jakiejś awarii. I z drugiej mańki, jeżeli ja wykonam tą usługę u niezależnej firmy tapicerskiej czy twoje ASO nie będzie robić problemów z gwarancją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Javy za ok 4000 tys mozna zrobic cale auto , moim ASO chcieli 8000, za co pytam?

Nie wiem , nie znam szczegołow :idea: , miałem oferty po 2.5 tys netto za całe auto ale z jakis przyczyn wole placić ponad dwa razy wiecej ...bo podoba mi sie to droższe....wykonanie :wink:

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Forester był obszywany w Łodzi za pośrednictwem ASO. Zrobiono to po uzgodnieniu ze mną (kolor) ale przed odbiorem auta (nowy samochód). Do głowy by mi nie przyszło, że stracę gwarancję, choć faktury na to nie mam. Jestem pewien, że nie będzie problemów. ASO ma pewien narzut na cenę choćby dlatego, że wymontowują i montują z powrotem siedzenia, boczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towar I klasa - cena nie była kryterium - bo najpierw powiedzialem co chce konkretnie osiagnac wizualnie, potem dobieralem odpowiadające mi kolory. Cenę usłyszałem na końcu. Także kryterium ceny było wogóle nie brane pod uwagę. Mój tapicer zjadł na skórze i wyszywaniu zęby. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra skórze nie równa krajowa czy importowana, gatunek itp itd. Także samo kierowanie się wyborem przez pryzmat ceny jest mało rozsądne.

Pytanie dotyczyło gwarancji po zmianie materiału obiciowego i ze strony gwaranta , jak sie domyslam , chodzi o działanie mechanizmów foteli , poduszek powietrznych i systemu podgrzewania foteli przednich a także działania urzadzeń zwiazanych z demontażem boczkow dzrzwi.

Oczywiscie sam materiał/skora jest tez objety gwarancją...ale to ma chyba drugorzedne znaczenie. W każdym razie faktura z ASO na taka usługę kończy wszystkie dyskusje.

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczyło gwarancji po zmianie materiału obiciowego i ze strony gwaranta , jak sie domyslam , chodzi o działanie mechanizmów foteli , poduszek powietrznych i systemu podgrzewania foteli przednich a także działania urzadzeń zwiazanych z demontażem boczkow dzrzwi.

Oczywiscie sam materiał/skora jest tez objety gwarancją...ale to ma chyba drugorzedne znaczenie. W każdym razie faktura z ASO na taka usługę kończy wszystkie dyskusje.

AK

 

Ma to niebagatelne znaczenie w sumie - jak mi ostatnio w ASo powiedzieli ze 2 maty podgrzewające na fotel kierowcy do Forka 99 kosztuja niecale 2 000 PLN to lepiej niech nadal bedzie na nie gwarancja :mrgreen:

 

[ Dodano: Sro Maj 06, 2009 11:43 pm ]

Zaadaptowalem fotele z gt:

 

Przed:

fdfefab32e6c4d0a.jpg

 

Po:

a28305559c542f21m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...