Skocz do zawartości

Podatek ekologiczny zamiast akcyzy


Gość go4est

Rekomendowane odpowiedzi

Alternatywa dla starych samochodów stną się bowiem nowe, tanie samochody, nie Subaru.

Obawiam się, że się nie staną. Nie znam takiego przypadku gdzie po zlikwidowaniu konkurencji monopolista jest zainteresowany obniżaniem cen.

Rząd strzelił sobie w stopę niewątpliwie ale zastanówmy się tak naprawde dlaczego?

Brak pieniędzy? Owszem i tu mam zamiar pominąc przyczyny takiego stanu rzeczy oprócz jednej - armia urzędasów.

Czego urzędas nie lubi? Przyznac się do błędu. A co robi jak się go przyciśnie? To co rząd RP - czyli likwiduje jeden podatek niezgodny z prawem unijnym i zastępuje go drugim. Tyle, że coś mi się obiło o uszy o przepisach które nie moga byc uciążliwe i niezyciowe?

 

I tu dochodzimy do clou. Bo PO to sobie sama tą ustawę przegłosuje. Czy którakolwiek z partii politycznych przeżyła próbę zamachu na renty i emerytury? Czy gdyby dziś ktoś napisał - "reforma KRUS" to jutro nie wisiałby na drzewie powieszony przez Pawlakopodobnych ?

 

No chyba, że lobby motoryzacyjne w PL jest mocniejsze niż nam się to wydaje. Jezeli tak jest i to jest to ich chytry plan na "odmłodzenie" sredniego wieku samochodów w V RP to ja gratuluję. Równie dobrze grype można by leczyć za pomocą strzału w tył głowy. Leczy skutecznie. Niestety koszt społeczny tak idiotycznego pomysłu jest moim zdaniem zdecydowanie zbyt wysoki.

 

Pozdrawiam

 

edit

Dodam tylko że daewoo splajtowało akurat po okresie działalności bez płacenia podatków, oczywiście przez przypadek.
Akurat plajtowało na całym świecie. No ale to oczywiście związku nie miało prawda?

Umowy handlowe i ich postanowienia sa tajne. Nie wiem jak Ty ale ja umów zawieranych przeze mnie nie pokazuję konkurencji ;-)

 

edit2

1. W zdecydowanej większości samochody w tym wieku będą trafiały na złom (jak ktoś jeździ wiekowym samochodem to najczęściej nie stać go na nowszy, przypadki, kiedy ktoś robi to z zamiłowania do marki/modelu są IMO rzadkością).

Mój samochód trzymany w Polsce ma 21 lat. Nie jest na sprzedaż, nie jeżdżę nim częściej niż 2 razy do roklu po kilka dni, opłacam ubezpieczenie, robię BT i mało wydaję na paliwo ;-) Najwyraźniej te (autocenzura) z Ministerstwa Finansów są (autocenzura) i nie mają pojęcia co to znaczy dla Polaków. Urzędas ma ciepłą posadkę i pensję. To mu to LOTTO. Nie oddam samochodu na złom. Ale zamierzam walczyć o swoje prawa. W UK możesz nie płacić road TAX - wypełniasz druk SORN i trzymasz samochód poza drogą publiczną - na przykład na podwórku.

Ironią jest w przypadku tego konkretnego samochodu jeszcze jedno - spełnia kalifornijskie przepisy ekologiczne odpowiadające EURO III. Wciąż spełnia co potwierdzają coroczne badania spalin przy BT. Ciekawe dlaczego mam płacić tyle samo co własciciel jakiegoś starego rozpadającego się strupa ;-) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie staram się nawet czepiać, choć Twoje teorie sa strasznie dziurawe, pokazuję po prostu pewne niekonsekwencje w Twoim wywodzie. Teraz również są tu dziury - Daewoo Motors zostało sprzedane jako zadłużony bankrut (na mocy tajnej ;-) umowy pomiedzy Daewoo Corp i Rządu Korei oraz GM) firmie General Motors.

Daewoo Corp posłuzyło się starą jak świat strategią biznesową - pozbyć się niedochodowych oddziałów/firm/jakkolwiek byś tego nie nazwał, żeby reszta przetrwała. Tak samo zachowują się banki ;-)

 

A plajta to zawsze jest niezły interes dla kogoś ;-)

 

Daj spokój - rozmawiamy o upadku motoryzacji w Polsce a nie o Daewoo i spiskowej teorii dziejów :razz: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to słabo pokazujesz nie widzę jakiś miażdzących argumentów :)

 

druga rzecz to taka, że umowa nie powinna być tajna w zakresie wspierania prywatnej firmy pomocą publiczną - takie są przepisy UE. No tyle, że te umowy były podpisane przed akcesją. I tu nasuwa się wątpliwość czy po akcesji nie powinny być odtajnione? Odpowiedzcie sobie sami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...