Skocz do zawartości

Olej do Legacy 2.0 D


kancelista1

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze

 

O co chodzi z ceną oleju castrol do Subaru. Mam Legacy 2.0 D i przy przeglądzie należy wlać ten właśnie olej. Hurtownie we Wrocławiu (Allegro) oferują go za około 35 złotych, natomiast w ASO jest po około 80 złotych brutto. ASO zgadzają się na użycie własnego oleju (dyrektywy europejskie ich do tego zmuszają), ale wyraźnie im to nie w smak. Twierdzą, że sugerowana cena przez Castrola za opakowanie 1 litrowe to około 90 zł i nie ma olejów syntetycznych poniżej 60 zł. Jeśli są, to jest to podróbka. Będę zobowiązany za Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku sprawa jest dyskusyjna bo zawsze można coś schrzanić przy montażu części, natomiast kupując oryginalnie zapakowany olej z polskiej sieci dystrybucyjnej producent gwarantuje jakość oleju, a ASO jakość jego wlania :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co to znaczy temat sprawdzony?

Kupowałeś i stosowałeś ten olej lub ktoś z Twoich znajomych? Jeśli tak, to jakie były skutki? Coś nie grało? O jakich parametrach mówisz? Czyżby były one na tyle niewielkie, że warto zaryzykować - jak piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ASO zgadzają się na użycie własnego oleju (dyrektywy europejskie ich do tego zmuszają), ale wyraźnie im to nie w smak. Twierdzą, że sugerowana cena przez Castrola za opakowanie 1 litrowe to około 90 zł i nie ma olejów syntetycznych poniżej 60 zł. Jeśli są, to jest to podróbka...

Pytalem o to samo w krakowskim ASO. I dostalem przyzwolenie (a moze nawet zachete) do przyniesienia wlasnego oleju. Byle tylko byl 5W30 i spelnial ACEA C2. Kupilem juz motula za ok. 40 pln/litr. Nie jest tez problemem kupic mobila spelniajacego te kryteria za cene ok. 35 PLN/litr.

Wiec mysle, ze Twoje ASO uogolnia i straszy.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kancelista1, po co dublujesz tematy? Scalam obydwa do jednego.

 

kancelista1, to jaki olej zalewać do auta najlepiej zawsze wyjaśnia instrukcja producenta. Wybierasz to co spełnia parametry zawarte w tej instrukcji, zalewasz i się cieszysz. Czasem trafiają się osoby, które przedkładają swoje auto nad resztę dóbr doczesnych... i wybierają różne (najlepsze wedle siebie) marki olejów. Marka jaką oferuje ASO wynika nie tyle z fantastyczności danego producenta, co zwykłych umów partnerskich. Kiedyś było to Valvoline, teraz jest Castrol. Część osób będzie wyznawcami Motula a część pewnie jeszcze czegoś innego. Natomiast co do zakupu oleju na allegro czy w innych miejscach - ważne by był to produkt oryginalny i spełniał deklarowane parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze

 

O co chodzi z ceną oleju castrol do Subaru. Mam Legacy 2.0 D i przy przeglądzie należy wlać ten właśnie olej. Hurtownie we Wrocławiu (Allegro) oferują go za około 35 złotych, natomiast w ASO jest po około 80 złotych brutto. ASO zgadzają się na użycie własnego oleju (dyrektywy europejskie ich do tego zmuszają), ale wyraźnie im to nie w smak. Twierdzą, że sugerowana cena przez Castrola za opakowanie 1 litrowe to około 90 zł i nie ma olejów syntetycznych poniżej 60 zł. Jeśli są, to jest to podróbka. Będę zobowiązany za Wasze opinie.

 

Masz w swoim aucie DPF ?

to co oferują na Allegro, i to co Ci proponowali w ASO to dwa rózne oleje, o innych parametrach, zgadza sie tylko nazwa i lepkość. Zapewne w ASO sądzac po cenie proponowali Ci olej SLX Profesional Powerflow 5W30 LL do aut z filtrem cząstek stałych, a to co na Allegro to pewnie zwykły EDGE 5W30. Jesli masz DPF to nie kombinuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek-szulczyk napisał/a:

Ciekaw jestem , co się dzieje , gdy kupi się w ASO jakiś części i zamontuje samemu ?

To takie pytanie w drugą stronę .

 

 

Montaż samemu powinien skutkować brakiem gwarancji na montowany element.

__

 

 

Chodziło mi o to ,że zamówiłem część i ASO odmówiło montażu twierdząc , że to inna część jest zepsuta . Pojechałem tam gdzie zwykle ASO te sprawy załatwia u podwykonawcy . Na razie jest ok . ale ..........._______________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...