Skocz do zawartości

Czy sonda O2 (lambda) ma przekaźnik lub bezpiecznik?


Rafi2007

Rekomendowane odpowiedzi

:roll: Wyskoczył CheckEngine :evil: , po podłączeniu do kompa wyszło " Błąd P0031 czyli coś z grzałką w tej sondzie.

Na stronce o błędach OBDII i ich możliwych przyczynach jest napisane, że pewnie sonda jest pieprznięta, ale napisali też żeby sprawdzić przewody (czy nie są przetarte, sprawdziłem, nie są), dalej czy jest napięcie 12V we gnieździe do podłączenia sondy.

W tym gniazdku są 4 styki. Czy ktoś zna się na tym? Na których dwóch stykach powinno być 12V, który z nich to uziemienie?

I jeszcze czy ta sonda ma jakiś przekaźnik, który mógł się sfajczyć lub może bezpiecznik?

Na tabliczce z opisem bezpieczników nie ma ...chyba, bo przyznam, że jest tam kilka tajemniczych skrótów.

Z góry dzięki za odpowiedź, nie chcę kupować w ciemno nowej sondy. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zagwarantuję Ci 100% poprawności odpowiedzi, bo pod ręką mam akurat podręcznik do Imprezy... ale sonda lambda generuje sama napięcie w zakresie około 0-1V - można je zmierzyć pomiędzy przewodami białymi a bodaj czarnym. Napięcie to powinno się zmieniać wraz z zawartością tlenu w spalinach. Jeżeli mimo różnego uchylania przepustnicy (na pracującym silniku oczywiście) napięcie na sondzie się nie zmienia, to znaczy, że można się z nią pożegnać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę kupować w ciemno nowej sondy.

Ja myślę, że możesz to zrobić w ciemno. Miałem już parę problemów z sondami i nic nie pomagało: sprawdzanie kabelków, styków, kostek zamienników itd. itp. Tylko kupno oryginalnej nowej sondy rozwiązywało problem natychmiast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
sonda lambda generuje sama napięcie w zakresie około 0-1V - można je zmierzyć pomiędzy przewodami białymi a bodaj czarnym

 

aflinta, czy tak jest w każdym aucie i w przypadku każdej sondy lambda? Pacjent o którego pytam to WRX 2.0T i chodzi o możliwość podłącznia wskaźnika AFR. Według producenta działa z sondą lambda o zakresie pracy od 0 do 1V. Przypasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...