Skocz do zawartości

Domowy Fitness- co i jak?


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

...

Żadne mikro urządzenie - stepper itp. nie spowoduje ruchu całego ciała, a o to chodzi w zrzucaniu masy.

 

Jedyne urządzenie domowe, które pozwoli zrealizować ten cel to ...

 

... żona/narzeczona. :wink:

 

 

piotruś, jest taka dieta: "ŻP". :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7kg w 10 dni to jest odwodnienie a nie utrata tluszczu.

 

zaki79, jak masz rower to kup sobie do tego rolki, sa o tyle dobre ze musisz caly czas krecic zeby z nich nie spasc, jak wytrzymasz pol godziny to jestes dobry. Przyda sie do tego tez jakis wentylator.

 

rollers.jpg?w=400&h=559

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie w 10 dni 7 kilo :shock:

Jojek, To ja Cię poproszę o te diete; może byc na PW :mrgreen:

 

tak powaznie. w weekend w wolnej chwili napisze PW do Ciebie

 

Kuba gdyby to bylo odwodnienie to juz bym dawno przytyl. a tak caly czas trzymam ta sama wage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie w 10 dni 7 kilo :shock:

Obawiam się, że powrót do złego odżywiania to najprostsza droga do efektu jojo. Ja tam w diety cud niezbyt wierzę. Dieta OK, ale rozłożona raczej na kilka tygodni. Osobiście sam stosuję dietę, bo na ruch kilka razy w tygodniu nie mam czasu, tak wiem jestem leń :mrgreen:

W moim przypadku udało mi się kilka lat temu zrzucić 25 kg w 3 miesiące. Teraz od poniedziałku wróciłem do diety i już 1,5 kg spadło.

 

zaki79 do treningu/diety trzeba dojrzeć, sam zakup sprzętu nie rozwiąże problemu z oponką. Taniej będzie zacząć od diety, jeżeli masz w sobie siłę do walki z kg to te kilka kg powinieneś ogarnąć w ciągu miesiąca. Jeżeli nie wytrzymasz to zakup wioseł, rowerków itp. i tak nic Ci nie da. Dodam jeszcze, że nie chodzę głodny i nie odżywiam się tylko jabłkami i surową marchewką :mrgreen: Ćwiczenia też są super i sam je również stosuję, ale teraz to raczej dla dobrego samopoczucia. Z wagą walczę głównie dietą.

O dietach możesz poczytać tutaj http://forum.bodyzone.pl/jak-uoy-sobie-diet-vt3730.html

Jest w tym wątku fajna tabela w excelu do liczenia kalorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... lepiej, by urządzenia nie dało się schować pod łóżkiem, bo nigdy stamtąd nie będzie wychodzić :twisted:. Jeśli nie masz mocnej woli i nastawienia na trening, musisz zrobić coś, co Cię do niego będzie zmuszać - wystawienie urządzenia takiego, jak cross-trainer, które będzie u Ciebie budzić wyrzuty sumienia ("kurde, wydałem tyle kasy, a to stoi i się kurzy, a ja coraz grubszy") to jeden z lepszych pomysłów :twisted:.

...

Nic podobnego.

Generalnie wszystko zależy od samozaparcia :wink:

Nie wydaje mi się, żebym był jakiś super leniwy, ale jedya rzecz jaka była mnie w stanie sprowokować do ćwiczenia :lol: to miesięczny rachunek za siłownię.

Od czterech lat mam ławeczkę i inne gadżety w drugiej części pokoju i codziennie koło nich przechodzę myśląc "przydałoby się wreszcie poćwiczyć :roll: " :mrgreen:

Wiosna się zbliża, więc pewnie częściej będę tak myślał :wink:

...

urządzenie, które pozwoli osiągnąć efekt i da się zmieścić pod łóżkiem to... buty biegowe :twisted:.

...

A tu się zgadzam w całej rozciągłości, ale chyba tylko Foreks jest taki głupi, żeby biegać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Mikołaj - mnie przez pół roku nawet rachunek nie mobilizował - bule 200 za miesiąc a chodziłem po 3 max 4 razy w miesiącu. Mnie ruszyło jak spodnie w rozmiarze noszonym od 10 lat zaczęły cisnąć a na wadze wyskoczyło pewnego ranka 99.9kg.

Teraz od 2 miesięcy siłka co 2-3 dni i lekka dieta raczej na zasadzie MŻ + mało borwaru i są efekty. Natomiast w diety cud i gubienie 10kg w tydzieć nie wierzę - za 3 tygodnie będzie 15kg więcej.

PS. - mikołaj - a jak tam mój worek? Kurzy sie tak jak sie kurzył u mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Mikołaj - mnie przez pół roku nawet rachunek nie mobilizował - bule 200 za miesiąc a chodziłem po 3 max 4 razy w miesiącu. Mnie ruszyło jak spodnie w rozmiarze noszonym od 10 lat zaczęły cisnąć a na wadze wyskoczyło pewnego ranka 99.9kg.

Dokładnie tak, mnie zmobilizował problem z wiązaniem butów :mrgreen:

Wdech i lewa noga - wydech - odpoczynek - wdech prawa noga :mrgreen:

Dieta i trochę ruchu i wróciłem do normalnej wagi, trzeba tylko chcieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dieta, na ktorej ja bylem to tak na prawde dieta oczyszczajaca. polega na tym, ze przez jakis czas (ponoc najlepiej ok 21 dni - ja wytrzymalem tylko 10) je sie tylko warzywa (bez warzyw maczystych, oleistych, bez chleba, kawy, herbat, alkoholu; do woli mozna jesc rozne kiszonki, pic soki marchewkowe, z kwaszonych czerwonych burakow, kalafiory, pomidory, brokuly, czosnek i in.) i owoce (tez nie wszystkie). poza tym polecam ta diete, ale w okresie kiedy mozna kupic dobre warzywa i owoce - czyli lato, jesien. dieta ta powoduje, ze organizm oczyszcza sie z wszystkich toksyn i zlogow, ktore nagromadzily sie w organizmie. poza tym organizm zaczyna pobierac energie z nagromadzonego tluszczy i tym samym spalac go. jak mowia tworcye tej diety, odchudzanie to efekt uboczny i nie kazdy schudnie bedac na diecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaki79, zacznij od diety tylko nie takiej w stylu warzywa + sok z ogórków itd. bo to pomyłka po prostu zacznij racjonalnie się odżywiać. Bardzo upraszczając należy obciąć węglowodany a w to miejsce zwiększyć białko i tłuszcze do tego aeroby i będzie git. Wejdź tutaj http://www.sfd.pl/ dział odżywianie, odchudzanie i będziesz wiedział o co tak naprawdę chodzi w redukcji tłuszczu.

Ze sprzętu polecam bieżnie lub orbitrek ewentualnie rower no ale one pod łóżko raczej nie wejdą.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest dieta tylko oszukiwanie zoladka, takie sztuczne zapychanie zeby nie czuc glodu. Zeby ludzki organizm mogl poprawnie funkcjonowac potrzebuje w zbalansowanej ilisci bialka, thuszczu, weglowodanow, mineralow i witamin. W wazywach nie ma np bialka i taka dieta spowoduje utrate masy miesniowej (im wiecej miesni tym latwiej schudnac i utrzymac wage). Czlowiek to nie krowa, zeby na samym zielonym wyzyl. To jest po prostu niezdrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem na takiej diecie, moja zona byla i pare innych osob z rodziny i wszyscy zyjemy. nikomu to nie zaszkodzilo tylko pomoglo. tylko przypominam, ze to dieta oczyszczajaca a schudniecie to efekt uboczny (ja schudlem 7 kg, a siostra zony nic nie schudla). i przypominam to co pisalem wczesniej, ze zaleca sie, zeby byc na takiej diecie ok. 21 dni (a nie cale zycie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytałem wątku, i nie wiem czy ktoś mówił. Aby pozbyć sie troszkę kalorii przed wakacjami ogranicz węglowodany do ok 60-85g w posiłku i 100-150 gram białka , posiłek co 3 godziny. a zęby były rezultaty to trening aerobowy o stałym tętnie ok 135-138 można jeszcze dorzucić jakiś spalacz tłuszczu który przyspieszy ten proces.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

as1313 napisał/a:

zaki79, zacznij od diety tylko nie takiej w stylu warzywa + sok z ogórków itd. bo to pomyłka

 

 

na jakiej podstawie twierdzisz, ze taka dieta to pomylka?

 

Na podstawie nauki zwanej biochemią. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

as1313 napisał/a:

zaki79, zacznij od diety tylko nie takiej w stylu warzywa + sok z ogórków itd. bo to pomyłka

 

 

na jakiej podstawie twierdzisz, ze taka dieta to pomylka?

 

Na podstawie nauki zwanej biochemią. :idea:

 

no ale co konkretnie biochemia o tym mowi? prosze napisz mi o tym, bo moze sam sobie zadalem jakas niewyobrazlna szkode i chcialbym sie dowiedziec tego.

 

[ Dodano: Sob Mar 07, 2009 7:58 pm ]

 

mam rozumiec, ze jedzenie warzyw to

tylko oszukiwanie zoladka, takie sztuczne zapychanie zeby nie czuc glodu.
?

 

a jedzenie miesa i pieczywa to nie jest oszukiwanie zoladka? jak to? poza tym dlaczego zoladek musi byc zapychany?

 

poza tym tak jak napisalem wczesniej jest to dieta oczyszczajaca a nie odchudzajaca. chodzi w niej o to, zeby oczyscic organizm ze zlogow i toksyn, ktore sie zbieraja w ludzkim oranizmie. a zeby go oczyscic nie mozna dostarczac mu tych wszystkich skladnikow bo inaczej nie ma mozliwosci oczyszczenia. a odchudzanie jest efektem ubocznym. przy okazji obkurcza sie zoladek i dzieki temu po skonczeniu tej diety czlowiek nie potrzebuje tak duzych dawek jak wczesniej (ktos napisal o diecie "ŻP"), zeby sie najesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jojek, chodzi o to, że do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowiek potrzebuję dostarczyć odpowiedniej ilości kalorii, które są czerpane z białka, węglowodanów, tłuszczu. Każda z tycz związków pełni określoną funkcję w organizmie białko=budulcowa, węglowodany=energetyczna, tłuszcze=zapasowa i budulcowa. W zależności od genetyki, wagi, wieku i wykonywanej pracy każdy ma określone zapotrzebowanie na BTW, oczywiście można to policzyć z odpowiedniego wzoru. Jeżeli nie dostarczysz odpowiedniej ilości doprowadzisz do katabolizmu, organizm będzie jechał jakby na rezerwie i energię potrzebną do przeprowadzenia normalnych funkcji życiowych będzie czerpał z substancji zapasowej tłuszczu to jest plus ale również z białka to minus. Nie należy też zapominać o dostarczeniu tłuszczu (źródło NNKT, WNKT, NKT), który zapewnia odpowiednie funkcjonowanie mózgu, pozwala na przyswajanie niektórych witamin i wiele innych. Napisałeś, że schudłeś a mi się wydaję, że raczej straciłeś na wadze a to nie to samo. Można ważyć np. 120kg i być chudym znaczy nie być otłuszczonym. Sądzę, że jakbyś zbadał ile tak naprawdę starciłeś tłuszczu a ile mięśni po tej diecie to raczej nie byłbyś zadowolony. Tak jak pisałem wcześniej dobra dieta to zbilansowana ilość BTW. Chcesz zredukować tłuszcz musisz obciąć kalorię tylko nie te z białka ale z węglowodanów bo to one stanowią źródło energii jak jest ich za dużo odkładają się w postaci tłuszczu. Bilans kalorii ustawić na lekki minus tylko podkreślam minus ma wynikać z obcięcia węglowodanów, w których miejsce należy dać więcej białka i tłuszczu. Napisałem najprościej jak mogłem mam nadzieję, że w miarę zrozumiale.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...