Skocz do zawartości

szkolenie na torze Rakietowa we Wrocławiu


piotruś

Rekomendowane odpowiedzi

na dzień dzisiejszy podjęliśmy decyzję o promowaniu go jedynie wśród ścisłego grona (poprzez Forum Subaru)

 

Czyli mogę rozumieć, że będzie to dosłowne znaczenie słów "Szkoła Jazdy SUBARU"?

Byłoby super, moglibyśmy poczuć się wyjątkowo :cool:

 

Tak sobie przejrzałem raz jeszcze zakres 3 dniowego szkolenia dla właścicieli Imprez i stwierdziłem, że jeśli by wyciąć szkolenie z pierwszej pomocy i "czasoumilacze" w postaci posiłków, noclegów, uroczystych powitań itp, to w zasadzie można się zmieścić w czasie, który podałeś :)

 

Skoro jesteście jeszcze na etapie planowania zakresu, to może warto by było pomyśleć o elementach jazdy sportowej i jej technik (hamowanie lewą stopą, heel'n'toe downshift revmatch itp)? Wiadomo, że Subaru zazwyczaj nie kupuje się do jazdy 50m po bułki :twisted: (chyba, że się mieszka na torze :D )

 

A może by tak (ewentualnie kosztem podniesienia ceny) na inaugurację tego kursu udałoby się zaprosić kogoś ze świecznika naszych rajdów? Hołka klasycznie pewnie nie da rady, ale może kogoś innego?

 

A i jeszcze jedna sprawa... Jesteś pewien, że chodzi o 29 kwietnia? Nie spojrzałeś przypadkiem na marzec? Bo w marcu 20 wypada w niedzielę, natomiast w kwietniu jest to... środa... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na początek... Chyba mamy inny kalendarz :?: :!: :twisted::mrgreen: U mnie 20 marca to piątek i testy programu, a 29 kwietnia to szkolenie Subaru :roll:

 

Co do programu szkolenia do którego nabywają prawa jedynie nabywcy Subaru Imprez WRX oraz STi (z sieci SIP) to dokładnie tak jest. Obejmuje ono w piątek wieczorem cały blok teoretyczny z ratownictwem włączenie, a w sobotę na torze wszystkie ćwiczenia I st oraz elementy II st. Dodatkowe ekstrasy jak Kajtek, Wiślak cateringi itp to już wiadomo :wink:

 

Co do 29 kwietnia, za pierwszym razem na 99% będą same Subaru. :mrgreen:

 

Elementy sportowe są wprowadzane jedynie indywidualnie w zależności od kierowców. Instruktor ma pod tym kątem autonomię decyzji i tu znowu wraca konieczność indywidualnego podejścia do każdego uczestnika w choćby najmniejszej grupie. :roll:

 

Jeśli chodzi o obecność zawodnika RSMP... była taka koncepcja, jednak nie chcieliśmy podnosić kosztów. Gdy będziemy mieli zamkniętą grupę ustalić możemy czy grupa będzie chciała takiego drivera :mrgreen: Zapewne większość z Was wie że Kajtek Kajetanowicz - aktualny Mistrz Polski samochodów produkcyjnych i Wicemistrz Polski klasyfikacji generalnej RSMP jest naszym stałym instruktorem. Jest taka opcja aby i on był instruktorem.

 

Czy to oznacza, że mam Cię wpisać na listę chętnych? :cool: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I'm in. :cool: A z datami w poście mi się pomyliło... chodziło mi o to, że 29 (a nie, jak napisałem - 20) w marcu wypada w niedzielę, a w kwietniu.. w środę..

Czyli potwierdzasz, że szkolenie będzie w 29 kwietnia, w środę?

Trochę to komplikuję sytuację, bo chciałbym uniknąć sytuacji robienia jednego dnia ponad 700km + szkolenie.. i to w środku tygodnia.. Musiałbym wstać o 5 rano...

Wolałbym to załatwić z noclegiem.. a w kontekście tego, że pracuję do 19tej, szkolenie w środę jest trochę średnio na jeża..

 

Nie mniej jednak, coś się wymyśli. Wpisuj mnie na listę i daj znać co i jak z płatnościami :) Będę musiał poszukać noclegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Generalnie staram się popierać każde działanie zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na drogach (atualnie też przygotowujemy duzy projekt - może już wkrótce będziemy mogli o tym poinformować).

Mam natomiast coś przeciw klasycznemu strojeniu się w "cudze piórka".

Zadzwoniłem do w/w "szkoły" z prostą prośbą o zminanę wprowadzającej w błąd nazwy na cos innego, np. "szkolenia dla własciieli Subaru i innych AWD", czy cokolwiek,co by pozwoliło na uniknięcie tego typu nieporozumień.

Niestety wszystko wskazuje, że używanie nazwy Sszkoła Jazdy Subaru jest jak najbardziej zamierzone :???: Zamiast dążenia do kompromisu, czy tez porozumienia zostałem "pouczony" na temat ... klocków hamulcowych "Subaru" :roll:

Nie oceniam zawartości merytorycznej oferowanych szkoleń.

Lecz jeżeli miały by być na takim samym poziomie, jak argumentacja na rzecz otrzymania nazwy Szkoła Jazdy Subaru ....... to aż strach pomyśleć :???:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic... zobaczymy.. Widać ja, Mazi666 i Piotruś będziemy musieli przetrzeć szlaki i zapłacić frycowe, żeby dostarczyć forumowiczom informacje z pierwszej ręki... I polecić, lub odradzić szkolenia na Rakietowej. A pełny feedback będziemy mogli udzielić po odbyciu szkolenia w SJS pod koniec kwietnia. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Za feedback z góry dziekuję !

 

Zawsze to dobrze wiedzieć, czy ma sie do czynienia "tylko" z czynem nieuczciwej konkurencji, czy też jednocześnie z nieuczciwym kasowaniem pieniędzy :wink:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo Pana S. to:

zimowe czy nie zimowe zawody na Rakietowej nie odbywają się za uczciwie ze strony S.

Możliwość wcześniejszego zapoznania się z torem (kilka godzin spędzonych na trasie) i warunkami panującymi na torze czyli lód - śnieg itp. miał tylko Pan S. :smile: Oraz za dopasowywanie podczas zawodów kolejności startu do zmieniających się warunków, Ja nie mogę powiedzieć ze Pan S. ogarnia Subaru :grin:

Dobrze że mam innych nauczycieli :grin:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za feedback z góry dziekuję !

Zawsze to dobrze wiedzieć, czy ma sie do czynienia "tylko" z czynem nieuczciwej konkurencji, czy też jednocześnie z nieuczciwym kasowaniem pieniędzy :wink:

Pozdrowienia

 

To może w zamian za dokładny raport możemy oczekiwać jakiegoś dofinansowania ze strony SIP? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem pozdrowić kierownika niebieskeigo GTka na białych felgach spotkanego wczoraj na Grunwaldzie ok. 19. Była kiwka. Mega fantastycznie gadał ten wóz! :cool: Kolegę pozdrawiam jeśli jest na forum i zagląda tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź taki kozak, bo jak się pomyliłeś, to nie mogę powiedzieć, że to, co z zaspy było holowane, było niczym :twisted:;) Jak tam sytuacja w górach? Jest conieco śniegu? Ale to chyba nie ten wątek.

Mazi666, atakujesz ze mną Kielce pod koniec kwietnia? Arti, może się też skusisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni !

Tak pisze się na Kielce i częściowo jak będzie to w weekend to proszę mnie zapisać i proszę o inf. na PW

Jeśli chodzi o Pana S. szanowna Dyrekcjo proszę nie spodziewać się po tej osobie czegoś kolwiek , kiedy kolwiek, i w ogóle nie wdawać się w dyskusje on wie najlepiej najwięcej i nie nikt poza nim racji – polemika jest zbyteczna !!

Wiem ze Pan S. Czyta ten wątek a wiec serdecznie Pana Pozdrawiam Panie S.

Co do Zimowego GP na Rakietowej jest trochę racji co do tego co napisał MACKAM

 

Arii misku ty mój ciesz się ze chcesz żebyśmy polatali w górach ale to na pewno się odbędzie nie teraz to później…

 

Szanowna Dyrekcjo – postaramy się rzetelnie ocenić stopień szkolenia i zdać relacje ( jeśli po tym poście będę miał wstęp na Rakietowa ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem pozdrowić kierownika niebieskeigo GTka na białych felgach spotkanego wczoraj na Grunwaldzie ok. 19. Była kiwka. Mega fantastycznie gadał ten wóz! :cool: Kolegę pozdrawiam jeśli jest na forum i zagląda tu.

 

No siemanko :wink: to ja :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

odpowiadając na kolejne wypowiedzi:

To może w zamian za dokładny raport możemy oczekiwać jakiegoś dofinansowania ze strony SIP? ;)

Nie mogę odpowiadać za SIP, ale czy ja nie podałem przypadkiem, że proponujemy 400 zł za pierwsze spotkanie, choć cena właściwa została ustalona na 450 zł (na poziomie II stopnia)? :roll: Będzie nam bardzo miło usłyszeć Waszą rzetelną i bezstronną ocenę SJS.

 

Szanowni !

Tak pisze się na Kielce i częściowo jak będzie to w weekend to proszę mnie zapisać i proszę o inf. na PW

Jeśli chodzi o Pana S. szanowna Dyrekcjo proszę nie spodziewać się po tej osobie czegoś kolwiek , kiedy kolwiek, i w ogóle nie wdawać się w dyskusje on wie najlepiej najwięcej i nie nikt poza nim racji – polemika jest zbyteczna !!

Wiem ze Pan S. Czyta ten wątek a wiec serdecznie Pana Pozdrawiam Panie S.

Co do Zimowego GP na Rakietowej jest trochę racji co do tego co napisał MACKAM

 

Zapraszam Cię serdecznie Mazi666. Ze względu na duże obłożenie Toru Kielce nie możemy zaproponować Wam takiego spotkania w sobotę. Wiem że dla większości z Was byłby to termin idealny, ale niestety kalendarza nie naciągniemy :neutral: Pozostaje więc termin 29 kwietnia (środa).

Co do Twojej wypowiedzi o Panu S. skomentuję ją tylko ciszą :wink: Jestem zbyt mocno zaangażowany w sprawę emocjonalnie i mógłbym być stronniczy.

 

Janusz, możesz potwierdzić, że szkolenie miałoby odbyć się w środę? Może byłaby szansa na weekend, albo chociaż piątek?

 

Tak jak napisałem powyżej. Termin musimy pozostawić i wiem że będziecie zadowoleni. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może w zamian za dokładny raport możemy oczekiwać jakiegoś dofinansowania ze strony SIP? ;)

Nie mogę odpowiadać za SIP, ale czy ja nie podałem przypadkiem, że proponujemy 400 zł za pierwsze spotkanie

Janusz, to pytanie było skierowane do Dyrekcji. :)

 

Ze względu na duże obłożenie Toru Kielce nie możemy zaproponować Wam takiego spotkania w sobotę.

Zawsze mógłby być jeszcze piątek.. albo chociaż czwartek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMTi uczestniczyłem w szkoleniu na Rakietowej. Jeżeli większość z ludzi na tym szkoleniu była pierwszy raz (a wiem że tak było) i nikt im słowa nie powiedział np. o pozycji na kierownicą, a próby na torze polegały na równoległym starcie od 0 i hamowaniu do 0 i tak w kółko, to jakoś mi szkoda sprzęgła było po kilku startach, a nic mi to nie dało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... to faktycznie idiotyczne, jeżeli nic nie wypomnieli o pozycji za kierownicą... No nic, czuję, że chyba dla dobra ogółu poświęcę te 5 stów, żeby zdać bardzo dokładny i szczegółowy raport z całego szkolenia.. Na szkoleniu za bardzo nic nie będę mówił i dociekał, żeby nic nie było robione na pokaz, a potem wystawię im cenzurkę, bo jak wiemy, chodzi o nowy program szkolenia, który odbędzie się po raz pierwszy.. Może od momentu, w którym Wy byliście do teraz, coś się zmieniło i wyciągnęli pewne wnioski, co byłoby z korzyścią dla nas. Jedynym sposobem będzie chyba więc przekonanie się o tym na własnej skórze, a potem skonfrontowanie (i ewentualne wyprostowanie tego) niedługo później w Kielcach :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No siemanko to ja

O jak miło. :wink: Mam bardzo podobne felgi na lato, też białe. Jeszcze wlot na masce i wysoki spojler z tyłu i mamy idedentyczne auta. :lol: Wczoraj posłuchałem sobie Twojego auta z perpektywy przechodnia - dźwięk pierwszoligowy. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMTi uczestniczyłem w szkoleniu na Rakietowej. Jeżeli większość z ludzi na tym szkoleniu była pierwszy raz (a wiem że tak było) i nikt im słowa nie powiedział np. o pozycji na kierownicą, a próby na torze polegały na równoległym starcie od 0 i hamowaniu do 0 i tak w kółko, to jakoś mi szkoda sprzęgła było po kilku startach, a nic mi to nie dało

 

zaliczyłem 3 poziomy kursów na Rakietowej,

w moim przypadku na 1 stopniu pozycja za kierownicą była omawiana,

podsumowując całe szkolenie - nauczyłem się kilku cennych rzeczy, których nie wiedziałem pomimo sporego przebiegu, poznałem też zachowanie auta w różnych sytuacjach.

Nie było nudno - ćwiczeń było wiele, różnorodnych, być może Kolega trafił na kiepski dzień ekipy :(

Nie mam porównania do innych tego typu kursów ale uważam, że czasu i pieniędzy nie wyrzuciłem w błoto.

 

P.S. Personalne układy omijam.

 

pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, będziecie mieć porównanie i to bardzo rzetelne, bo zarzekłem się, że to zrobię :)Pabork odbywał klasyczne szkolenia, ja pójdę na pierwszy ogień na szkolenie nieszczęśliwie nazwane jako szkoła jazdy subaru oraz pojadę do Kielc, żeby na pierwszy ogień pójść na dziewicze szkolenie profilowane na 4x4 :) I zdam obszerną relację i porównanie. Tak więc na początku maja wszystko będzie jasne. Stay tuned!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...