Skocz do zawartości

[Tribeca My08][USA] "Polonizacja" Beki


uosiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje informacji (namiary na serwisy :arrow: PW) odnosnie

1) Przerobienia DVD na region 2

2) Przerobienia radia na europe

3) Dorobienia tylnych swiatel przeciwmgielnych (wg mnie sa miejsca w tylnym zderzaku)

4) Europeizacja swiatel

5) Europeizacja wskaznikow

6) Mapy europy do nawigacji

 

Wiem, ze na 90% tych rzeczy sa odpowiedzi _GDZIES_ na forum, a chodzi mi przede wszystkim o utworzenie jednolitego FAQ dla nowych nabywcow Tribeki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuje informacji (namiary na serwisy :arrow: PW) odnosnie

1) Przerobienia DVD na region 2

2) Przerobienia radia na europe

3) Dorobienia tylnych swiatel przeciwmgielnych (wg mnie sa miejsca w tylnym zderzaku)

4) Europeizacja swiatel

5) Europeizacja wskaznikow

6) Mapy europy do nawigacji

 

Wiem, ze na 90% tych rzeczy sa odpowiedzi _GDZIES_ na forum, a chodzi mi przede wszystkim o utworzenie jednolitego FAQ dla nowych nabywcow Tribeki

 

Ad 1) Nie wiem, ja mam bez DVD :)

Ad 2) Chętnie się dowiem, ale z tego co wiem to nie ma takiej opcji :)

Ad 3) Ja nie robiłem, ale z tego co wiem, to jest to bardzo prosta sprawa bo miejsce z tyłu jest a jakiś średnio rozgarnięty fachman bez trudu puści kabelek od przeciwmgielnych przednich i będą się świecić razem :)

Ad 4) Pomarańczowe pozycyjne odcina się nożykiem :D (trzeba przeciąć jeden kabelek, który jest za to odpowiedzialny i z głowy), a trzeba jeszcze obniżyć światła z przodu - robi się to śrubokrętem pod maską, są specjalne śruby regulujące wysokość świecenia obu reflektorów, chyba, że chcesz się bawić w podpiłowywanie soczewek (ja się nie odważyłem, na początku mi z naprzeciwka mrugali, a teraz jest już spokój :D)

Ad 5) Tak jak punkt 2 :)

Ad 6) Nie mam DVD to i nie mam nawigacji, gdzies na forum czytałem, że nie zadziała, więc stwierdziłem, że szkoda pieniędzy :)

 

Pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do radia to czytalem ze sa magicy od tego, i duzo zalezy czy chip w radiu byl produkowany tylko dla USA czy tez m.in. na australie. jak byl to drobna przerobka i powinno banglac..... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

w temacie europeizacji wskaźników i radia Ci nie pomogę natomiast, jak chcesz mogę podać namiary na firmę w Warszawie, która zajmuje się oświetleniem.

 

W Tribece rodziców robili światło p. mgielne w zderzaku, montowali xenony wraz z regulacją soczewek, i montowali z tyłu pomarańczowe kierunki led'owe, całość w dosyć przyzwoitej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuje informacji (namiary na serwisy :arrow: PW) odnosnie

1) Przerobienia DVD na region 2

2) Przerobienia radia na europe

3) Dorobienia tylnych swiatel przeciwmgielnych (wg mnie sa miejsca w tylnym zderzaku)

4) Europeizacja swiatel

5) Europeizacja wskaznikow

6) Mapy europy do nawigacji

 

Wiem, ze na 90% tych rzeczy sa odpowiedzi _GDZIES_ na forum, a chodzi mi przede wszystkim o utworzenie jednolitego FAQ dla nowych nabywcow Tribeki

 

Ad 1) Nie mam pojęcia :mrgreen:

Ad 2) Na 99 % nie da rady tego zrobić ( znajomy z firmy car audio tak twierdzi, a codziennie robi przy Tribece )

Ad 3) W każdym serwisie można zrobić.

Ad 4) ASO.

Ad 5) Jedna możliwość - przekładka wiązki i deski z Tribeci EU

Ad 6) Nie wiem czy nie podejdzie mapa z wersji EU - najlepiej sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

sie macie, odpowiadając na pytania:

 

1) Przerobienia DVD na region 2

O które DVD Ci chodzi - kenwood na desce, czy dvd pod sufitem?

 

2) Przerobienia radia na europe

Nie ma szans i nie ofaja sie w tym grzebac.

 

3) Dorobienia tylnych swiatel przeciwmgielnych (wg mnie sa miejsca w tylnym zderzaku)

Ja zrobilem dodatkowe male swiatlo cofania pod zderzakiem. Kierunki mam w ryginalnych swiatlach cofania. Stopy w kierunkach. Przeciwmgielne w orygilanych stopach. Małolepszy elektryk Ci to zrobi.

 

4) Europeizacja swiatel

Po co? Jankeskie są lepsze... ;)

 

5) Europeizacja wskaznikow

Po co to zmieniać?

 

6) Mapy europy do nawigacji

Ja używam map z Toyoty. Działają swietnie w Polsce. Za granicą wrzucam mapę z Subaru i też jest o.k. Jak na prawde chcesz miec dobrą nawigację, DVD, TV itp, to wywal Kenwooda spod siedzeia i kup na allegro kombajn za jakies 2.000 zł i masz mapy garmina, odtwarzanie DVD, telewizje i inne opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na Forum hex2dec..

 

1) Przerobienia DVD na region 2

O które DVD Ci chodzi - kenwood na desce, czy dvd pod sufitem?

DVD jest tylko pod sufitem - w desce tylko podłączony dodatkowy display... BTW wykonanie "kopii awaryjnej oryginalnej płyty" ze zdjęciem regionu podczas tej czynności - eliminuje problem całkowicie... a że DVD głównie do bajek to i tak lepiej dzieci obsługiwać kopiami płyt w aucie - dla bezpieczeństwa oryginałów.

 

3) Dorobienia tylnych swiatel przeciwmgielnych (wg mnie sa miejsca w tylnym zderzaku)

Ja zrobilem dodatkowe male swiatlo cofania pod zderzakiem. Kierunki mam w ryginalnych swiatlach cofania. Stopy w kierunkach. Przeciwmgielne w orygilanych stopach. Małolepszy elektryk Ci to zrobi.

Nie myślałeś o przeniesieniu cofania w 3 światło stopu na dach.. :idea: :?: :mrgreen:

Każdy elektryk nie będzie miał również problemu z włożeniem oprawki i żarówki w lewy odblask w zderzaku, który jest fabrycznie przygotowany do tego - tam jest cywilizowane miejsce na światło przeciwmgielne.

Ja zdecydowanie wolę wariant wszystkich świateł w swoich fabrycznych miejscach bez wiercenia lamp - tyle, że z dobrymi żółtymi ledami w kierunkowskazach + rezystory i po problemach.

 

6) Mapy europy do nawigacji

Ja używam map z Toyoty. Działają swietnie w Polsce.

A czy sterowanie przyciskami zewn również działa OK :idea: :?: bo jeśli dobrze pamiętam to nie...

 

4) Europeizacja swiatel

Po co? Jankeskie są lepsze...

zapytaj tych którzy jadą z przeciwnego kierunku jazdy... a w wolnej chwili chociaż obniż lewe aby ich nie oślepiać (paradoksalnie będzie i dla Ciebie bezpieczniej) i podnieś prawe aby widzeć lepiej znaki i pobocze (piesi i rowerzyści będą wdzięczni :wink: ) - jest regulacja położenia tylko trzeba dobrze szukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Przerobienia DVD na region 2

O które DVD Ci chodzi - kenwood na desce, czy dvd pod sufitem?

pod sufitem

 

3) Dorobienia tylnych swiatel przeciwmgielnych (wg mnie sa miejsca w tylnym zderzaku)

Ja zrobilem dodatkowe male swiatlo cofania pod zderzakiem. Kierunki mam w ryginalnych swiatlach cofania. Stopy w kierunkach. Przeciwmgielne w orygilanych stopach. Małolepszy elektryk Ci to zrobi.

akurat tylne swiatla kupilem od spec EU i brakuje mi tylnego p/mglielnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat tylne swiatla kupilem od spec EU i brakuje mi tylnego p/mglielnego

to kabelek progami od kostki pod kierą (wpinka z przednie przeciwmgielne za przekaźnikiem aby chodziły razem - wtedy nie potrzeba dodatkowych przełączników i koniecznej syngalizacji) do tylnego zderzaka a tam oprawka + zarówka 21W albo 27W US i git (masę można złapać gdzieś z tyłu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odpowiem odnośnie oświetlenia, co trzeba zrobić, by spec US zaliczył przegląd w każdym SKP na terenie Wrocławia:

1) Nożem uciąć zasilanie obrysówki z przodu. Obok pomarańczowego klosza obrysówki wsadzić i przykleić pasek białych LED SMD i podpiąć do uciętego kabla - włączenie samych pozycyjnych guzikiem P na szczycie obudowy kierownicy. U mnie 3 sztuki diod 3x3mm zimnych białych pomiędzy przeźrozystym kloszem obrysówek a pomarańczowym kloszem na żarówkę.

2) Światła p/mgielne tylne - dołożyć guzik, przekaźnik, oprawkę i żarówkę. Miejsce jest w tylnym zderzaku w odblaskach.

3) Oryginalne tylne lampy spec EU wchodzą plug&play

4) Wystarczy ;)

 

W razie konieczności więcej informacji na temat takiej usługi we Wrocławiu udzielę na PW lub ASO przez telefon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...