Skocz do zawartości

Globalne ocieplenie


grzywaczewski

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Szürkebarát napisał(a):

Teraz już kilka ofert odrzuciłem bo liczyć dom wielorodzinny za 1300 złotych to propozycja nie dla mnie

Świeżo upieczony emeryt gardzi tysiączkiem. Słuszną linię ma nasza partia. :OO:

 

11 godzin temu, Szürkebarát napisał(a):

Sam potrzebuję ŚCHE, z mocy ustawy nie mogę policzyć go dla własnego domu, więc pójdę na rynek i je kupię.

Albo znajdziesz kogoś w takiej samej sytuacji i wymienicie sobie usługi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2023 o 09:09, Jaca68 napisał(a):

Świeżo upieczony emeryt gardzi tysiączkiem. Słuszną linię ma nasza partia.

Nabycie przeze mnie uprawnień do świadczenia emerytalnego nie ma nic wspólnego z chęcią przygarnięcia tysiączka za ŚCHE. Nakład pracy jest zbyt duży, w szczególności w przypadku starych domów z niekompletną dokumentacją papierową bo tam trzeba by najpierw zrobić inwentaryzację.

 

Pozwolę sobie  wysnuć morał - nabranie pewnej pogardy dla pieniędzy pozwala ocenić czy warte jest zabieganie o nie.

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadam:

https://www.muratorplus.pl/biznes/prawo/bedzie-zakaz-sprzedazy-i-wynajmu-mieszkan-oraz-domow-ktpre-nie-spelnia-odpowiednich-norm-aa-y39A-dALG-CtsZ.html?fbclid=IwAR2aIw3bfIuSlAcer-YL-kfZijy9IylZXywmo8KgKMIRiSgt_WWUGwGnBaQ

 

Cytat

Teraz UE chce pójść krok dalej – zakazać najmu i sprzedaży mieszkań i domów, które nie osiągną wcześniej określonych klas energetycznych. By sprzedać lub zawrzeć umowę najmu właściciel będzie musiał wcześniej zainwestować w termomodernizację budynku.

Jak to było 20 lat temu gdy do unii wchodziliśmy???

Cytat

Celem UE jest umożliwienie Europejczykom studiowania, mieszkania, robienia zakupów, pracowania i przechodzenia na emeryturę w dowolnym kraju UE, a także zapewnienie im dostępu do produktów z całej Europy. Dlatego w ramach jednolitego rynku wewnętrznego UE gwarantowany jest swobodny przepływ towarów, usług, kapitału i osób. UE usuwa bariery techniczne, prawne i biurokratyczne, dzięki czemu Europejczycy mogą swobodnie prowadzić wymianę handlową i działalność gospodarczą.

I jeszcze 

Cytat

 

Karta praw podstawowych Unii Europejskiej

Artykuł 17 - Prawo własności

1. Każdy ma prawo do władania, używania, rozporządzania i przekazania w drodze spadku mienia nabytego zgodnie z prawem. Nikt nie może być pozbawiony swojej własności, chyba że w interesie publicznym, w przypadkach i na warunkach przewidzianych w ustawie, za słusznym odszkodowaniem za jej utratę wypłaconym we właściwym terminie. Korzystanie z mienia może podlegać regulacji ustawowej w zakresie, w jakim jest to konieczne ze względu na interes ogólny.

 

Jak ten zakaz najmu i sprzedaży z linku przejdzie to ja dziękuje za taką unie.

Tak @skwaro czas się wynosić z tego burdelu. :ph34r:

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Jaca68 napisał(a):

tadam:

https://www.muratorplus.pl/biznes/prawo/bedzie-zakaz-sprzedazy-i-wynajmu-mieszkan-oraz-domow-ktpre-nie-spelnia-odpowiednich-norm-aa-y39A-dALG-CtsZ.html?fbclid=IwAR2aIw3bfIuSlAcer-YL-kfZijy9IylZXywmo8KgKMIRiSgt_WWUGwGnBaQ

 

Jak to było 20 lat temu gdy do unii wchodziliśmy???

I jeszcze 

Jak ten zakaz najmu i sprzedaży z linku przejdzie to ja dziękuje za taką unie.

Tak @skwaro czas się wynosić z tego burdelu. :ph34r:

Koledzy chcieli być w nieskończoność w takiej skostniałej, zwapniałej, sprzed 20 lat unii? Nie przyszło Kolegom do głowy, że "Panta rhei", nie cieszą się Koledzy że unia ewoluuje? :biglol:

Edytowane przez Szürkebarát
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jaca68 napisał(a):

 

Jak ten zakaz najmu i sprzedaży z linku przejdzie to ja dziękuje za taką unie.

Tak @skwaro czas się wynosić z tego burdelu. :ph34r:

Nie wiem czemu mnie oznaczyłeś, ale jak już pytasz, to Białoruś polecam :)

 

A tak serio to jeżeli progi termomodernizacji będą sensownie ustalone to mnie to cieszy, przynajmniej znikną z rynku kopciuchy na wynajem czy do sprzedaży od rodzimych "biznesmenów" . 

Edytowane przez skwaro
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, skwaro napisał(a):

Nie wiem czemu mnie oznaczyłeś, ale jak już pytasz, to Białoruś polecam :)

A na Białorusi co konkretnie, @skwaro poleca? Tanią energię bez "śladu węglowego", jaka powstaje w UE przy spalaniu paliw kopalnych, czy coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Szürkebarát napisał(a):

Co za szarża! Jutro przed 6 rano zalecam być spakowanym na nieobecność w domu, już dzisiaj wieczorem zabezpieczyć walory. ;)

Ale to chyba nie do mnie, bo to nie mi nie odpowiada "burdel" w UE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, skwaro napisał(a):

A tak serio to jeżeli progi termomodernizacji będą sensownie ustalone to mnie to cieszy,

Czyli cieszy Ciebie łamanie przez parlament europejski karty praw podstawowych UE.

A na działania PIS się oburzasz.

Nie mam więcej pytań. :yahoo:

  • Zdrówko! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jaca68 napisał(a):

Czyli cieszy Ciebie łamanie przez parlament europejski karty praw podstawowych UE.

A na działania PIS się oburzasz.

Nie mam więcej pytań. :yahoo:

To nie moja wina że nie rozumiesz Karty Praw Podstawowych i traktujesz to jako jej łamanie ;)

 

P.S. Podpowiem, przeczytaj ostatnie zdanie, bo w wybieraniu sobie pasujących fragmentów jesteś niezły, ale ze zrozumieniem całości to bardzo kiepsko ;)

Edytowane przez skwaro
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skwaro napisał(a):

To nie moja wina że nie rozumiesz Karty Praw Podstawowych i traktujesz to jako jej łamanie

To nie moja wina że ty akceptujesz łamanie poszanowania prawa własności jeśli tobie to odpowiada.

A co do sensowności progów modernizacji, stawiam orzechy przeciw dolarom że twój nowo zbudowany domek prędzej czy później się w te zakazy załapie. Jak nie za twojego życia to problem będą mieli spadkobiercy. Masz zrobione SCHE? Ile tam jest EP? :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jaca68 napisał(a):

To nie moja wina że ty akceptujesz łamanie poszanowania prawa własności jeśli tobie to odpowiada.

A co do sensowności progów modernizacji, stawiam orzechy przeciw dolarom że twój nowo zbudowany domek prędzej czy później się w te zakazy załapie. Jak nie za twojego życia to problem będą mieli spadkobiercy. Masz zrobione SCHE? Ile tam jest EP? :yahoo:

Jeszcze raz - nie rozumiesz prawa poszanowania własności. Nikt Ci jej nie odbiera ani nie zabrania używać. Nie będziesz mógł jej sprzedać czy wynająć nie spełniając warunków. Jest dużo więcej przypadków, gdzie sprzedaż czy wynajem jest obwarowana dodatkowymi przepisami. Ale szkoda mi czasu tłumaczyć tak proste rzeczy. 

 

A o mój dom się nie martw, łapie się bez problemu w obecnie najwyższe normy. I nie z powodu norm tylko rozsądku, budowałem go żeby nie wydawać milionów na późniejsze ogrzewanie :P A SCHE robić nie muszę, bo zgodnie z obecnymi przepisami jest częścią projektu budowlanego. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, skwaro napisał(a):

A SCHE robić nie muszę, bo zgodnie z obecnymi przepisami jest częścią projektu budowlanego. 

Projektowana charakterystyka energetyczna budynku nie jest równoznaczna z jego ŚChE więc jednak powinieneś @skwaro mieć wystawione ŚChE dla budynku. Oczywiście wtedy gdy wynajmujesz albo sprzedajesz.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Szürkebarát napisał(a):

Projektowana charakterystyka energetyczna budynku nie jest równoznaczna z jego ŚChE więc jednak powinieneś @skwaro mieć wystawione ŚChE dla budynku. Oczywiście wtedy gdy wynajmujesz albo sprzedajesz.

Nie wynajmuję ani nie sprzedaję. Więc nie muszę mieć nic poza oceną w projekcie budowlanym. Swoją drogą w praktyce wyjdzie jeszcze lepiej niż w projekcie bo dałem m.in. okna i drzwi o znacznie lepszej charakterystyce termicznej, niż projektowana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Szürkebarát napisał(a):

Projektowana charakterystyka energetyczna budynku nie jest równoznaczna z jego ŚChE więc jednak powinieneś @skwaro mieć wystawione ŚChE dla budynku. Oczywiście wtedy gdy wynajmujesz albo sprzedajesz.

No, ale on mieszka w tym domu, a skoro miał w projekcie to nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, skwaro napisał(a):

Nikt Ci jej nie odbiera ani nie zabrania używać.

 

56 minut temu, skwaro napisał(a):

Nie będziesz mógł jej sprzedać czy wynająć nie spełniając warunków.

Sam sobie przeczysz - nie mogę dysponować własnością, to gdzie jest wolny rynek?

58 minut temu, skwaro napisał(a):

A SCHE robić nie muszę, bo zgodnie z obecnymi przepisami jest częścią projektu budowlanego. 

Nie znasz obecnych przepisów a się wymądrzasz:

 

 Inwestor będzie zobowiązany załączyć świadectwo charakterystyki energetycznej do zawiadomienia o zakończeniu budowy obiektu budowlanego lub do wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie (obowiązek wszedł w życie z dniem 28 kwietnia 2023 r.). Z obowiązku tego wyłączone są domy do 70 m2  zabudowy do własnych celów mieszkaniowych.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Jaca68 napisał(a):

 

Sam sobie przeczysz - nie mogę dysponować własnością, to gdzie jest wolny rynek?

Nie znasz obecnych przepisów a się wymądrzasz:

 

 Inwestor będzie zobowiązany załączyć świadectwo charakterystyki energetycznej do zawiadomienia o zakończeniu budowy obiektu budowlanego lub do wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie (obowiązek wszedł w życie z dniem 28 kwietnia 2023 r.). Z obowiązku tego wyłączone są domy do 70 m2  zabudowy do własnych celów mieszkaniowych.

 

Prawo własności nie jest bezwarunkowe, poczytaj sobie wykładnię art. 140kc bo opowiadasz bajki z anarchicznego kraju.

A z ŚChE zwracam honor, odbiór robiłem tuż przed wejściem tego przepisu w życie. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skwaro napisał(a):

Prawo własności nie jest bezwarunkowe, poczytaj sobie wykładnię art. 140kc bo opowiadasz bajki z anarchicznego kraju.

Oczywiście że nie jest bezwarunkowe. Są różne ograniczenia, jak ustawa o ochronie zabytków, prawo budowlane, ustawa o gospodarce nieruchomościami itd itd..

W żadnej z nich nie ma tak daleko idącej ingerencji jak np. zakaz sprzedaży.

Ale skoro już ustaliliśmy, że jesteś za zamordyzmem i Tobie ograniczenia wolności nie przeszkadzają, to nie wiem czemu przeszkadza Ci np. zakaz aborcji.

To w zasadzie analogiczna ingerencja w podstawowe prawa. :yahoo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Jaca68 napisał(a):

Oczywiście że nie jest bezwarunkowe. Są różne ograniczenia, jak ustawa o ochronie zabytków, prawo budowlane, ustawa o gospodarce nieruchomościami itd itd..

W żadnej z nich nie ma tak daleko idącej ingerencji jak np. zakaz sprzedaży.

Ale skoro już ustaliliśmy, że jesteś za zamordyzmem i Tobie ograniczenia wolności nie przeszkadzają, to nie wiem czemu przeszkadza Ci np. zakaz aborcji.

To w zasadzie analogiczna ingerencja w podstawowe prawa. :yahoo:

 

Nie, nie jestem za zamordyzmem, tylko za eliminacją kopciuchów. Co jest zresztą interesem ogólnym, zdefiniowanym w ostatnim zdaniu artykułu Karty Praw Podstawowych, który cytowałeś i którego zresztą nie rozumiesz. A porównywanie tego z aborcją jest daleko idącym nadużyciem, kompletnie oderwanym od rzeczywistości :P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...