Skocz do zawartości

FORESTER STi - japończycy mają jaja :-)


MaxGdynia

Rekomendowane odpowiedzi

Szybszy chyba nie jest...Foryś 2.5 XT tez, przynajmniej na papierze nie jest szybszy od WRX'a, chociaz wrażenia podczas jazdy są faktycznie powalające. W przypadku Forysia STi aerodynamika lodówki (tudzież tapczanu) robi swoje i myśle, że STi będzie jednak szybsza. Ale...jestem przekonany, że wszystkie crossovery, lącznie z Cayenne, X5 i ML od AMG mogą już czuć się zagrożone :-)

Jeden z kolegów wyżej zapytał po co Foryś STi - wydaje mi się, że jest to odpowiedź na światowe trendy (tyle ze może bardziej udana niż Tribeca ;-) ). Wszyscy znaczący producenci robią szybkie, mocne SUVy i crossovery, więc Subaru też. Tyle, że w cywilizowanym świecie Foryś ma olbrzymią przewagę - cenę. Przy cenie (w JP) na poziomie 28 tys USD jest tansze jakies 5 razy niż Cayenne a oferuje wiecej frajdy i bardzo zblizone o ile nie lepsze osiagi.

Ech, pomarzyć dobra rzecz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przecze, że auto fajne, tylko po co Foryś STI, przecież to jest SUV z dużym skokiem zawieszenia, taki co sie wydrapie wzedzie gdzie cywilizacja jeszcze. Ja nie rozumien,STi to impreza.18 calowe felgi do Suva. twardsze, niższe zawieszenie?? Moze ktos mi wytłumaczy dlaczego nie kupić po prosu SI WRX STI i jaką ma przewage Forester STI ?? Mi sie taka kombinacja kojarzy z Hamerem Formuła 1

 

troche przesadziłeś z tym uterenowieniem Forysia - bo terenówką to on nie jest, nawet co do skoku zawieszenia się nie zgodze że jest jakiś przesadnie większy, a już napewno nie "wdrapie się wszędzie"....

nikt kto chce dojechać na koniec świata nie kupi forysia...

powiem że foryś jest raczej troche większą osobówką - wyższą od imprezy o jakieś 15-20cm(stawiając je obok siebie).

pozdrawiam

p.s. zauważ że uturbione forysie nie mają ani reduktora (więc sprzęgło w terenia ma dość ciężko) ani zawieszenia na sztywnych mostach (choćby jednym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mylę Forestera z trerenóka, ale tak jak Porshe Cayen (czy jak to sie pisze) :D to nie jest dla mnie Porshe, to Forester STi nie jest Foresterem tylko udaje Iprezę?? No trendy, to kazdy mam nadzieje ma własne, a nie partrzy innym przez ramię. Dobra-kombi Imrezy STi nie widzialem, z tym sie zgozde-praktyczniejszy owszem jest, ale bardziej tylko od SI WRX STI , a nie od Foretera 2,5XT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam uprzejmie, że Foryś w terenie to smród sprzęgła i brak reduktora. a jeżeli chodzi o jego "combi" to śmiech. bagażnik w Forysiu jest tak mały, że nie mieszczą się 4 jego własne koła. gdyby nie kratka (vatowska) to bagażnik należało by potraktować jako dużą teczkę.

pozdrówka

ps. zadowolony użytkownik 2.0 turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tylko po co wprowadzali starego Foresia STi skoro wyszedł Forester po liftingu? Forester STi też przejdzie zmiany?

 

z tego co mi wiadomo to Foryś STi jest już od dłuższego czasu dostepny w Japonii,nie wprowadzili go "teraz"

No tak myślałem, ale zmylił mnie art. z gazety wyborczej, gdzie napisali o Foresterze STi jako o modelu, który wchodzi na rynek ("Coming soon...") i o ile dobrze przeczytałem :) to nie było wzmianki o tym, że jest juz sprzedawany w Japonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mylę Forestera z trerenóka, ale tak jak Porshe Cayen (czy jak to sie pisze) :D to nie jest dla mnie Porshe, to Forester STi nie jest Foresterem tylko udaje Iprezę?? No trendy, to kazdy mam nadzieje ma własne, a nie partrzy innym przez ramię. Dobra-kombi Imrezy STi nie widzialem, z tym sie zgozde-praktyczniejszy owszem jest, ale bardziej tylko od SI WRX STI , a nie od Foretera 2,5XT

 

Z tego co wiem to byla Impreza kombi STI z tym ze tylko w Japonii i w modelu '00-'03 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tylko po co wprowadzali starego Foresia STi skoro wyszedł Forester po liftingu? Forester STi też przejdzie zmiany?

 

z tego co mi wiadomo to Foryś STi jest już od dłuższego czasu dostepny w Japonii,nie wprowadzili go "teraz"

No tak myślałem, ale zmylił mnie art. z gazety wyborczej, gdzie napisali o Foresterze STi jako o modelu, który wchodzi na rynek ("Coming soon...") i o ile dobrze przeczytałem :) to nie było wzmianki o tym, że jest juz sprzedawany w Japonii.

 

Bo to było pewnei odnośnie "nowej generacji". STi w starszej budzie juz był. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy po części :-) macie rację. W starej budzie był sprzedawany tylko na rynkach wschodniej i poludniowo-wschodniej Azji, oprócz tego w Australii i Nowej Zelandii.

 

Ten nowy z tego co wiem jest w sprzedaży od Sierpnia 2004. Może to "coming soon" w Wyborczej oznaczało, że jednak pojawi się w Europie... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...