Skocz do zawartości

jaki Olej Motul do Diesla


Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 tygodni jeżdżę na zalanym - Motul 8100 eco-clean 5W30 C2 według zaleceń SIP i Motul. To pierwsza wymiana po 2600km i jak na razie to wydaje mi się a szczegolnie żonie (nie wiedziła o wyminaie, a coś zauważyła) że silnik ciszej pracuje a przejechałem na nim dopiero 1300km. Do tej pory bez dolewki. Co do ceny to 5l-200PLN a 1l-40PLN

Pozdrwaim i do Siego roku 2009!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a co powiecie na olej Mobil do silnika diesla w Foresterze? Takie rozwiązanie sugerują w jednym z ASO w Warszawie.

 

Dzięki

 

 

Od 2 tygodni jeżdżę na zalanym - Motul 8100 eco-clean 5W30 C2 według zaleceń SIP i Motul. To pierwsza wymiana po 2600km i jak na razie to wydaje mi się a szczegolnie żonie (nie wiedziła o wyminaie, a coś zauważyła) że silnik ciszej pracuje a przejechałem na nim dopiero 1300km. Do tej pory bez dolewki. Co do ceny to 5l-200PLN a 1l-40PLN

Pozdrwaim i do Siego roku 2009!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm,

 

Subaru Import Polska rekomenduje dla samochodów z Slinikiem 2,0 diesel olej CASTROL SLX Professional Powerflow, LongLife III 5W-30. Został on dobrany wraz z oficjalnym przedstawiciem firmy Castrol w oparciu o wymagania prducenta. Przy stosowaniu tego oleju, gwrantujemy sprawne działanie silnika i przyjmujemy odpowiedzialność w przypadku awarii. Zdziwieni jesteśmy faktem przeprowadzeniem wymiany oleju po przebiegu 3-4tys km, bo nie jest to wymagane przez producenta.

 

A przy zastosowniu innego oleju o takich samych normach SIP nie gwarantuje sprawnego dzialania silnika? pytam sie, gdyz w trakcie przegladu 30 tys km wlano mi olej firmy Midland (wszystko oczywiscie w ASO Subaru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym pociągnąć temat olejów Mobil 1 do silników boxer diesel. Na oficjalnej stronie Mobila znalazłem dwa modele olei, które spełniają normy C2 lub C3 5W30:

Mobil 1 ESP Formula 5W-30 (http://www.mobil.com/Poland-Polish/Lube ... _5W-30.asp) oraz

 

Mobil Syst S Special V 5W-30 (http://www.mobil.com/Poland-Polish/Lube ... _5W-30.asp).

 

W opisie pierwszego odwołują się do DPF, w które z tego co wiem wyposażone wyposażone są silniki w foresterach.

 

Który z nich należy stosować w przypadku Forestera diesla?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...