Skocz do zawartości

Najtańsze e-konto bankowe


Jacky X

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam na rynku najtańszego konta internetowego.Oczywiście musi byc internetowe,bezproblemowe w obsłudze , no i pewne.Nie jakieś citibanki amerykańskie :wink:

 

Mam konto w ING banku i jestem b.zadowolony.

Miałem konto Inteligo w PKO BP i byłem średnio zadowolony z tego co pamiętam.

Mam konto w PKO SA i nie jestem zadowolony. Płacę za obsługę ok 100zł na miesiąc i uważam,ze jak na prowadzenie konta to za dużo.Bo wychodzi rocznie 1200zł. :shock:

 

Aha.Mały szczegół.Konto ma być firmowe i przy założeniu pełnej księgowości.Dla banku to jest różnica.Bo wtedy inne "donosy" wysyłają do skarbowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i firmowe i prywatne w Volkswagenbank direct. Od 6 lat. Baardzo zadowolony, IMO najlepsze ale pod warunkiem, że nie musisz pobierać gotówki z banku ... (mają tylko jedną :!: placówkę ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dosłownie dzisiaj miałem założyć podobny temat :smile:

również jestem przed wybraniem konta osobistego i chętnie posłucham opinii innych

z tego co się doczytałem to tak ja mówicie, najlepszą opcją dla mnie ( konto osobiste ) chyba będzie mBank

a może są jakieś negatywy o których mi nic nie wiadomo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w mBanku, tyle że Izzy czyli dla niepełnoletnich. Chyba wiele się nie różni od zwykłego. 0zł za prowadzenie, przelewy do innych banków były po 50gr ale teraz są już bezpłatne. 0zł za wydanie karty z tego co pamiętam, dostałem teraz nową i też nie płaciłem. Ogólnie bardzo jestem zadowolony, pełny dostęp z internetu. Mam już ponad trzy lata, a w banku pierwszy raz byłem kilka dni temu zapytać czy moge zasilić u nich konto :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mbank jest OK i nie ma jakichkolwiek z nim problemów. Jedyny minus jaki mi przychodzi do głowy to często uszkodzone wpłatomaty ( w Wawie i okolicach). Info w tym temacie na stronce mbanku zawsze jest nieaktualne, dymasz bez sensu od wpłatomatu do wpłatomatu a dużo niestety ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście posiadam 2 konta w polbanku:

jako główne mam oszczędzające oprocentowane na 7% 0 zeta za prowadzenie rachunku jedynie roczna opłata za kartę którą się dostaje zaraz przy zakładaniu konta wada tego konta jest taka ze 4 zeta za przelew się płaci więc mam dodatkowe konto gotówkowe bez karty również w polbanku ono jest nisko oprocentowane ale przelew kosztuje 0 zeta tak samo jak i przelew pomiedzy tymi kontami :)

dostęp z netu za 0 zeta i telefoniczny też tyle samo!

Jestem bardzo zadowolony z tego banku jak narazie :)

polecam zapoznać się z ofertą owego banku :)

wypłaty z bankomatów euro netu też 0 zeta a inne bankomaty 4 zeta :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mbank jest OK i nie ma jakichkolwiek z nim problemów. Jedyny minus jaki mi przychodzi do głowy to często uszkodzone wpłatomaty ( w Wawie i okolicach). Info w tym temacie na stronce mbanku zawsze jest nieaktualne, dymasz bez sensu od wpłatomatu do wpłatomatu a dużo niestety ich nie ma.

U mnie na wiosce wpłatomatów w ogóle nie ma. Jak zebrała się większa suma, to wpłacałem w innym banku za 3.50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście posiadam 2 konta w polbanku:

(...)

wypłaty z bankomatów euro netu też 0 zeta a inne bankomaty 4 zeta :P

Polbank na pierwszy rzut oka wygląda nieźle ale akurat dziś rozmawialiśmy z kumplami w firmie na temat ich oferty i przeglądałem tabelę opłat i prowizji - rzuciły mi się w oczy strasznie ostre limity na operacje gotówkowe (przelewem i kartą). Choć, jak rozumiem, mimo że przez internet nie wyskoczysz powyżej 5kpln, to już przez telefon można 100kpln przelać - po prostu mniej wygodnie przy większych kwotach.

Drugi haczyk to Euronety w oddziałach innych banków - nie skorzystasz sobie bez prowizji (4zł) z takiego Euronetu w oddziale np. MultiBanku (nie wiem jak w mBankowym mKiosku...), zastanawiał nas też przykład Lukas Banku w olsztyńskim Tesco - niby bankomat jest na zewnątrz oddziału (w ścianie), ale czy byłby bezprowizyjny (czy nie będzie uznany za "w oddziale")? Nie wiem ile użytecznych euronetów zastrzeżenie "nie w oddziale" wyklucza.

 

Pomijam oczywiście kwestie bezpieczeństwa i wygody interfejsu, bo nie wiem jakie mechanizmy bezpieczeństwa są w użyciu w Polbanku, nie widziałem też ich interfejsu internetowego.

 

Sam mam doświadczenie wyłącznie z BOŚ-em i mBankiem. BOŚ ma zaporowe ceny usług (7zł miesięcznie prowadzenie konta, naście zł rocznie karta debetowa, 0,5zł przelew) za to bezprowizyjne wszystkie bankomaty w Polsce. Wygodą interfejsu internetowego też nie grzeszy (mBank, mimo wad, jest bardzo wygodny, czytelny i funkcjonalny w porównaniu z BOŚ-em). Teoretyczne bezpieczeństwo w BOŚ-u lepsze - token z długim hasłem (kiedyś płatny, teraz chyba nie), zamiast otwartotekstowych list haseł jednorazowych (nawet nie zdrapek!) lub nowego wynalazku - haseł SMS-owych - w mBanku.

 

Niezaprzeczalną zaletą mBanku jest też to, że połowa alledrogo ma tam konta ;-) (transfer pieniędzy w czasie rzeczywistym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w Cash4You, eCard, BzWBK za darmo.

 

[ Dodano: Pią Lis 28, 2008 10:28 pm ]

... zastanawiał nas też przykład Lukas Banku w olsztyńskim Tesco - niby bankomat jest na zewnątrz oddziału (w ścianie), ale czy byłby bezprowizyjny (czy nie będzie uznany za "w oddziale")? ...

 

darmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam oczywiście kwestie bezpieczeństwa i wygody interfejsu, bo nie wiem jakie mechanizmy bezpieczeństwa są w użyciu w Polbanku, nie widziałem też ich interfejsu internetowego.

Co do dostępu do konta przez net to oparty jest na kluczach + certyfikat

max 2 certy w użyciu i przelewy można robić tylko z tych komputerów gdzie jest zainstalowany certyfikat, a sprawdzić stan konta można z każdego kompa...

ja tam nie narzekam bo dla mnie to jest naprawdę wygodne, zresztą każdy chwali to co ma i lubi :)

 

[ Dodano: Pią Lis 28, 2008 10:59 pm ]

a co do bankomatów to wszystko co ma logo euronet = prowizja 0 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiecie coś o Nordea? Konto prywatne. Mam konto w mbanku i PKO SA. To drugie gdzieś bym przeniósł. Nordea wygląda na papierze nieźle - dodatkowo oddział mam na parterze.

 

Ja mam parę lat już konto w Nordea i jestem zadowolony. Karty kodujące przysyłają z sporym wyprzedzeniem, opłat dużych nie ma no i problemów żadnych też ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli z tego co widać mBank to będzie jednak najlepszy wybór :wink:

Każdy wybór jest dobry do momentu gdy nie stwierdzisz inaczej... :mrgreen:

Ja preferuje swój bank czyli Polbank bo ich oferta bardziej do mnie przemawia mam jeszcze konto w PKO BP z którego jestem zaj....... nie zadowolony :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się doczytałem to tak ja mówicie, najlepszą opcją dla mnie ( konto osobiste ) chyba będzie mBank

a może są jakieś negatywy o których mi nic nie wiadomo?

 

na podstawie własnych doświadczeń:

 

1. Inteligo

+ jak dla mnie jedna z najlepszych stron www

+ sporo ułatwień jak robisz przelewy (możliwość już po wykonaniu jednorazowego przelewu zapisania go jako np. zdefiniowanej płatności co w innych bankach trzeba zrobić na samym początku)

+ ładnie pokazuje kwestie dotyczące przyszłych płatności i to nie tylko jednorazowych ale także cyklicznych

+ przy definiowaniu przelewu jednorazowego można od razu zablokować środki na koncie.

- opłaty za przelew (prawie 1zł)

- brak placówki jeśli potrzebujesz wypłacić większą gotówkę (pozostaje wyciąganie kasy z bankomatu co przy dużych kwotach jest ... no ... nie najlepsze).

- płatne prowadzenie konta

 

2. PKO BP Inteligo (dawne e-konto czy jakoś tak)

+ plusów za bardzo nie widzę :mrgreen:

- bardzo ubogi krewny Inteligo (aż dziw bierze, że PKO BP będąc właścicielem Inteligo nie wycofało się z tego projektu)

 

3. Millenium

+ sporo czytelnie umieszczonych informacji na stronie łącznie z nadchodzącymi płatnościami (tymi jednorazowymi jak i cyklicznymi)

- tragiczne rozwiązanie dotyczące logowania (login, hasło + losowe liczby z PESELa)

- jakieś chore rozwiązania ze stałym hasłem do robienia przelewów (dopiero od niedawna wprowadzili SMSy ale nie wiem jak działają bo za moment zamykam u nich konto)

 

4. mBank

+ tani kredyt odnawialny (do końca roku ciekawa promocja),

+ powiadomienia SMSem o różnych zdarzeniach na koncie (można to fajnie spersonalizować) - niestety powiadomienia są płatne.

+/- interfejs w miarę ok

+ darmowe przelewy (wewnątrz jak i na zewnątrz)

+ darmowe prowadzenie konta

+ dużo darmowych bankomatów (Euronet) - nawet coś się chwalą, że wypłaty z bankomatów zagranicą za free ale tego nie jestem pewny

- brakuje definiowania ilości wypłat/płatności dla poszczególnych kart (debetowych/kredytowych) - są tylko limity kwotowe

- brak możliwości doładowania tel. w Heyah/TakTak.

- brak możliwości podglądu nadchodzących płatności cyklicznych (chyba, że nie wiem gdzie to jest - w każdym razie nic takiego nie znalazłem)

- dużo większe limity obrotu na karcie kredytowej niż w Multibanku żeby odnowienie karty było za darmo

- brak placówki jeśli potrzebujesz wypłacić większą gotówkę

 

5. Multibank

+ darmowe przelewy

+ w miarę rozsądne wymogi dot. obrotu na karcie kredytowej żeby odnowienie było za darmo

+ dużo darmowych bankomatów (Euronet)

+/- przy odpowiednich obrotach darmowe prowadzenie konta

- mniej intuicyjna obsługa strony www

- tak jak w mBanku brak możliwości podglądu nadchodzących cyklicznych płatności.

- droższy niż w mBanku kredyt odnawialny.

 

Generalnie do codziennego używania chyba najlepiej/najtaniej wychodzi mBank przy świadomości pewnych niedociągnięć/ograniczeń.

Gdyby Inteligo miało darmowe prowadzenie konta i darmowe przelewy to dla mnie byłoby najlepszym wyborem a tak niestety nie jest.

 

A powiecie coś o Nordea? Konto prywatne. Mam konto w mbanku i PKO SA. To drugie gdzieś bym przeniósł. Nordea wygląda na papierze nieźle - dodatkowo oddział mam na parterze.

 

Kumpel ma (ze względu na kredyt) - na dzień dobry się załamał bo do logowania się na stronie trzeba używać za każdym razem hasła jednorazowego ze zdrapki lub skorzystać z tokena który kosztuje bodajże 10 czy 20 zł/mc :shock:

Karta kredytowa ma obowiązkowo jakieś dodatkowo płatne ubezpieczenie z którego nie da się zrezygnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. mBank

(...)

- brak możliwości podglądu nadchodzących płatności cyklicznych (chyba, że nie wiem gdzie to jest - w każdym razie nic takiego nie znalazłem)

W sumie nie wiem jakiego podglądu się spodziewasz, ale dla mnie, dla zleceń stałych, wystarczający jest w "Historia"->"Operacje zaplanowane".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. mBank

(...)

- brak możliwości podglądu nadchodzących płatności cyklicznych (chyba, że nie wiem gdzie to jest - w każdym razie nic takiego nie znalazłem)

W sumie nie wiem jakiego podglądu się spodziewasz, ale dla mnie, dla zleceń stałych, wystarczający jest w "Historia"->"Operacje zaplanowane".

 

OK - odszczekuję :-) wydawało mi się, że tego nie ma. Konto mam od bardzo dawna ale raczej było to konto pomocnicze. Dopiero teraz będzie to główne konto. Zasugerowałem się możliwościami Multibanku a tam zdecydowanie tego nie ma.

W mBanku faktycznie jak ustawiłem zlecenie stałe na 1 grudnia to wpisało mi w nadchodzące płatności. Rozumiem, że po wykonaniu tego przelewu pojawi się na końcu listy kolejny wpis z datą 1 stycznia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...