Skocz do zawartości

poprawić wydech w WRX'06


maniujr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

He he ja też mam tylko , że ja wymieniłem też dawnppipe :lol: i zmapowałem teraz to jest kot na maxa

jakie koszty mapowania (nie-ASO ?) jaki setup dało się zrobić ?

Podłączam sie pod pytania :)

 

Wyniki to około 260 KM i 390 NM. Z wydechu zostawiłem tylko katalizator. Tak by było więcej pewnie. Ale mogło by być za głośno i mógł bym mieć problemy z technicznym przegl. Jaka firma to nie mogę dosłownie bo dostanę pasek , ale dobrze myślicie z tego co piszecie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wydechu zostawiłem tylko katalizator
czyli de facto masz spec S (tylko końcowy) + downpipe ?

 

Nie, ja kupiłem Blitz Nur Spec R i do tego dawnpippe . A dawnppipe to znaczy samą tą wygiętą część i w tym przypadku brakuje mi kawałka rury która zastepuje katalizator.

Może inaczej są firmy jak np. HKS gdzie pełny wydech składa się z 3 elementów w tedy dawnpippe jest połączony z rurą która zastępuje katalizator. Blitz też tak robi ale to trzeba już z reguły ściągać taki element bo jest mało dostępny bo jak byś założył cały 3 częściowy oryginalny wydech Blitza to nie przeszedł byś ani norm spalin , ani norm hałasu. Ja po prostu nie chciałem aż takiego hardkoru od razu, może kiedyś he he :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienem ale jeszcze nie badałem jak będę to na pewno napiszę :roll: :lol:
też mam taką nadzieję :wink: bo na tor mnie nie wpuszczą jak przekroczę 96dB :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam taką nadzieję :wink: bo na tor mnie nie wpuszczą jak przekroczę 96dB :twisted:

 

czytałem właśnie że Nur Spec R z silencer'em ma 96 dB także się mieścisz co innego ,że przepisy kodeksu pozwalają na 93 dB - qrcze już sam nie wiem co kupić hehehe :roll: :twisted:

 

Blitz NUR Spec R Catback:

The Blitz Nur Spec R is a full catback exhaust with 80mm stainless steel piping with a 115mm tip (it does taper to 2.5" at the downpipe, however). The Blitz NUR Spec R is a loud catback exhaust, proven to increase power. On a stock WRX, Blitz rates the sound output at 96 decibels with the included silencer installed. This is one of the loudest exhausts on the market for the WRX and STi.

:roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

litz rates the sound output at 96 decibels
pytanie przy jakich obrotach

 

no właśnie i jeszcze piszą że z silencer'em dlatego mam dyleme i czekam na twoje próbki :wink:

 

ps. z Nur Spec R dostałeś silencer'a :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. z Nur Spec R dostałeś silencer'a :?:
tak, jest w komplecie.
no właśnie i jeszcze piszą że z silencer'em dlatego mam dyleme i czekam na twoje próbki :wink:
widziałeś próbki ukiman'a ?

Brzmi to mniej wiecej tak ...

http://pl.youtube.com/watch?v=2VuBHbbY4YE

http://pl.youtube.com/watch?v=cjZuHP6oPM8

http://pl.youtube.com/watch?v=fuVZgkhU-PY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniujr, firma na M to nie firma na K :mrgreen: A firma K to ASO ... więc tutaj takiego info nie uzyskasz faktycznie.

 

Cieszy mnie Twoja uciecha z Blitza :!:

 

[ Dodano: Pon Mar 16, 2009 10:32 am ]

PJAY, ten wydech z silencerem brzmi jak backbox Prodrive'a ... to chyba niemożliwe, żeby miał 96 dB .... w ogóle go nie słychać ...

 

to już się boje ile dB ma "otwarty" :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PJAY, ten wydech z silencerem brzmi jak backbox Prodrive'a ... to chyba niemożliwe, żeby miał 96 dB .... w ogóle go nie słychać ...

 

to się ancymony w USA wykazały wiedzą :twisted:

 

widziałem :cool: - mi bardziej zależy jak to gada środku :wink:

 

na YT sa tylko takie próbki :

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=VrtfjaX1T-E&

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem :cool: - mi bardziej zależy jak to gada środku :wink:

w środku gada jak na zewnątrz :mrgreen: głośno, basowo, ale jak to ktoś napisał - wielkość banana na twarzy proporcjonalna do hałasu i ceny :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem właśnie że Nur Spec R z silencer'em ma 96 dB także się mieścisz co innego ,że przepisy kodeksu pozwalają na 93 dB - qrcze już sam nie wiem co kopić

 

Na pewno bez silencera, poza tym różne opinie panują na ich temat na forum (chyba nie są zbyt zdrowe dla silnika). Przepisami się nie martw, póki jest downpipe z katalizatorami nikt się do Ciebie nie przyczepi. To naprawdę nie jest tak głośne jak się w środku wydaje :mrgreen: Zresztą jak popatrzę po ulicach ile jeździ różnych wynalazków i ile hałasu produkują to od razu się uspokajam, że mój wydech to jednak jest "grzeczny" :mrgreen::twisted:

 

Pozdrawiam,

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, namówiłeś mnie ... spróbuje puscić REC'a ze środka ... :)

 

super dzięki :grin:

 

Zresztą jak popatrzę po ulicach ile jeździ różnych wynalazków i ile hałasu produkują to od razu się uspokajam, że mój wydech to jednak jest "grzeczny" :mrgreen::twisted:

 

też tak myślę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą jak popatrzę po ulicach ile jeździ różnych wynalazków i ile hałasu produkują to od razu się uspokajam, że mój wydech to jednak jest "grzeczny" :mrgreen::twisted:
dokładnie, a to jest Subaru i ono musi gadać :twisted: co innego jak policja zatrzyma golfa2 czy calibre z wydechem 3x głośniejszym niż Blitz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam , że idealne wyjście dla tych dla których Blitz jest za głośny a uwierzcie mi , że jest to polecam HKS lub DEVILA przelotowym. Wiem bo jeździłem Subarami z tymi wydechami i na prawde jest także rewelka. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile jest dostepny w Polsce ale catback Borla Hush ma wspaniale brzmienie i nie jest przy tym za glosny.

 

 

Dodam jeszcze ze to 3 calowy catback ktory mozna kupic z adapterem do fabrycznego downpipe albo z 3 calowym adapterem do wiekszej downpipe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowałem się na Blitz'a Nur Spec R :cool:

 

niestety :???: :arrow: info dla zainteresowanych wymianą tłumika posiadających gwarancję na samochód.

 

po wymianie korespondencji z SIP na temat:

 

wymiana elementów układu wydechowego tj środkowego (centerpipe) i końcowego (backbox),a gwarancja na samochód.

 

otrzymałem wiążącą odpowiedź

 

 

Witam,

 

Jakakolwiek zmiana kompletacji samochodu w odniesieniu do fabrycznej

powoduje utratę gwarancji w tym zmiana układu wydechowego.

 

Pozdrawiam

Grzegorz Głowala

 

Spec. d/s technicznych i szkoleń

 

Subaru Import Polska sp. z o.o.

 

 

 

 

w/w tłumik założę po maju 2010 :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/w tłumik założę po maju 2010

 

 

To już wcale nie tak długo :twisted: A na poważnie to zmieniło się coś w przepisach? Pamiętam, że temat gwarancji i wydechu bez usuwania katalizatorów był poruszany na forum. Może po prostu nie zrozumiałeś się z tym Panem z SIPu?? :wink: Chociaż z drugiej strony dla chcącego nic trudnego :twisted::mrgreen:

 

Pozdrawiam,

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wcale nie tak długo :twisted: A na poważnie to zmieniło się coś w przepisach? Pamiętam, że temat gwarancji i wydechu bez usuwania katalizatorów był poruszany na forum. Może po prostu nie zrozumiałeś się z tym Panem z SIPu?? :wink: Chociaż z drugiej strony dla chcącego nic trudnego :twisted::mrgreen:

 

Pozdrawiam,

Karol

 

no właśnie po lekturze forum byłem przekonany że sam BacBox to - no problem :roll: . Chciałem się tylko dowiedzieć co SIP powie na centerpip'a.

 

Zapytałem

"jakie elementy układu wydechowego oczywiście

dedykowane do mojego modelu mogę wymienić bez utraty gwarancji. Napisałem też jaki chce zamontować wydech oraz które elementy chcę wymienić czyli centerpipe i backbox".

 

wychodzi na to, że się pozmieniało i to dużo :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie siejcie paniki. Dyrekcja mówił(a), że backbox można wymienić. W ASO SIP oferowane są backboxy innych marek - swego czasu można było kupić H&S.

 

Wymiana center pipe NIGDY nie była dopuszczalna i nie oczekuj innej odpowiedzi z SIP, bo oznacza ona usunięcie rezonatora, a to już ma wpływ na obieg spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...