Skocz do zawartości

poprawić wydech w WRX'06


maniujr

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam WRX'06 i myślę o poprawieniu troszkę bulgotu ;-) czy wymiana końcowego tłumika np na ProDrive pociaga za sobą konieczność poczynienia też innych zmian ? wiem, że wymiana całego wydechu = remap, ale zastanawiam się na wersji econo, czyli tylko końcowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

temat wydechu był wałkowany na forum setki razy :wink:
wiem, że był, używam opcji szukaj ;), ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, Twoja odpowiedź również nie jest kompletna ;) nie chce wydawać ponad 2k na cały wydech (pytanie czy ten blitz wymaga remapu) tylko sam końcowy zmienić (pytanie - czy też wymaga?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk sie poprawi, ale tyko trochę
hmm.. co znaczy trochę ? spotkałem Artiego we Wrocku i w imprezie NA miał założony prodrive, gadał cudnie, zwłaszcza na wolnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę to znaczy nie będzie tak fajnie jak po całym wymienionym wydechu

 

Już nie bądź taki hop do przodu :mrgreen: Koledze podobał się dźwięk z samego backboxa w NA to na pewno będzie zadowolony i taką zmianą u siebie :wink:

 

maniujr: wymiana samego końcowego tudzież dwóch końcowych elementów (tak jak w linku od kashmere) nie wymaga remapu i innych dodatkowych kosztów. Śmiało wybieraj, przebieraj i zakładaj :wink:

 

Pozdrawiam,

Karol

 

P.S.

Prodrive fajnie gada na wolnych, ale na wyższych to straszna wiertara. Polecałbym coś jednak głośniejszego :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam WRX'06 i myślę o poprawieniu troszkę bulgotu czy wymiana końcowego tłumika np na ProDrive pociaga za sobą konieczność poczynienia też innych zmian ? wiem, że wymiana całego wydechu = remap, ale zastanawiam się na wersji econo, czyli tylko końcowy

maniujr u siebie miałem obie wersje tj najpierw econo a teraz cały przelot. Najpierw to byl Ninja końcowy i pięknie bulgotał a teraz nowy cichy Devil - ten chodzi ciszej na przelocie jak ta Ninja sam końcowy. Generalnie im mniejsza tylna puszka tym głośniej. W wrx jak założysz cały przelot to remap podobno konieczny a jak zmienisz tylko końcowy to można jeździć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecałbym coś jednak głośniejszego
czyli np co ? blitz ? Hayward &Scott ? devil ? dodam, że auto używam na co dzień i nie może za mocno dudnić, bo mi żona łeb i nie tylko urwie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory jeździłem na wydechu Prodrive. W piątek założyłem catback Blitz Nur Spec R i to był strzał w dziesiątkę, dźwięk porażający,pięknie jak na mój gust podkreślony boxer, banan nie schodzi z twarzy :mrgreen: A co najfajniejsze, po założeniu silencera praktycznie to samo co z cichym Prodrivem, więc dodatkowy plus dla tych, którzy jeżdżą z wyczulonymi na hałas drugimi połowami :wink: Bierz Blitz'a cena wprost proporcjonalna do rozmiaru banana na twarzy po pierwszej przejażdżce :mrgreen:

Tu masz linki do auta chyba takiego jak twoje z Blitzem.

 

http://pl.youtube.com/watch?v=NbpLyZrZ89Y

http://pl.youtube.com/watch?v=fuVZgkhU-PY

 

PS

Cena z linku kashmere nie jest ostateczna. Można negocjować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniujr, podzielę się z Tobą swoimi doświadczeniami. Podobał Ci się dźwięk mojego wolnegossaka jednak w WRX nie ma szans żeby tylko dzięki ostatniej puszce uzyskać taki efekt. Założyłem niedawno do WRX '03 identyczną puszkę PRODRIVE i było tylko odrobinkę głośniej od serii - żadnego miłego bulgotu. Dopiero wymiana na turboback SUPERSPRINT (ze sportkatem) spowodowała, że auto zaczęło fajnie gadać. U mnie w NA oprócz puszki prodrive mam zmieniony także kolektor wydechowy i to głównie dzięki niemu auto chodzi tak jak chodzi. Najlepiej oczywiście jakbyś założył jakiś przelotowy turboback i zrobil remap ale wiadomo - to najgrubsza opcja. Może auto zagada ładnie na tej puszce Blitza? :wink:

 

OT. Kółka super, wszystkie prościutkie, elegancko dało się je wyważyć. :cool: :wink:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena z linku kashmere nie jest ostateczna. Można negocjować :wink:
to wiem, kupowałem u nich już TT, BOV i sprężyny. pytanie czy kupić wersję 1. sam końcowy, czy 2. z rurą aż do środkowego kata. jaka jest różnica i która opcja ma większy sens ? różnica w cenie to prawie 800pln
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wydechy nie różnią się tylko ilością wymienianych elementów. Puszki w Spec R i Spec S są troszkę inne. Niewiele, ale zawsze :wink:

a ma ktoś doświadczenia jeśli chodzi o wydawany dźwięk ? Spec R vs Spec S ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana samego back-box'a daje bardzo duzo.

Ja w WRX wymienilem na SS i byla rewelacja.

NIe wiem, kto teraz z forum jezdzi moim bylym WRX, ale jak to czyta, niech sie wypowie.

I od czasu SS nie moge dla siebie zmalezc niczego, co by mi w 100% odpowiadalo - mam obecnie H&S i wydaje mi sie, ze Devil, to jest to, czego szukam.

Tylko co bedzie, jak go zaloze, tego juz nie wiem...Moze znow to bedzie "nie to". :neutral:

 

A tak brzmi koncowy H&S z przelotem 2.5" od turbiny:

http://pl.youtube.com/watch?v=zdcIYUmL2MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniujr, kup sobie catback np blitz

 

Dajcie chłopakowi spokój z Blitzem ... to trzeba założyć świadomie (albo chociaż pół-świadomie) ... to jest w środku naprawdę głośny (co tam głośny - wyjący :)) wydech ... Ja go założyłem po przygodzie z Prodrive. Prodrive jest OK, bulgot w WRX MY06 będzie - w serii nie ma nic, Prodrive daje bulgot, ale całość jest naprawdę cywilna, czyli taka prawie-seria. Nie ma co wciskać ludziom, którzy nie chcą bardzo głośnego, czy mocnego wydechu takich wynalazków jak Blitz.

 

Ostatnio sąsiad zalożył samą końcówkę Devila - no nie powiem, to jest super rozwiązanie pomiędzy Prodrive'm a Blitz'em - brzmi świetnie (Prodrive się chowa, ale jest jednocześnie akceptowalnie głośne, przy założeniu że to tylko końcówka).

 

[ Dodano: Nie Lis 23, 2008 12:24 am ]

maniujr, najlepiej zrobisz, jeśli "na żywca", w porównywalnym WRXie posłuchasz różnych opcji, przejedziesz się w środku. Poszukaj osób, które mają zamontowane różne wydechy w Twojej okolicy - na pewno to da Ci więcej, niż tysiąc postów różnych osób, które mają własne preferencje (które niekoniecznie muszą być zbieżne z Twoimi), coś im się podoba, a coś nie ...

 

Będę w przyszłym tygodniu w okolicach Poznania - możemy się spotkać na chwilę i zobaczysz jak brzmi Blitz na seryjnym WRXie. Wyślij mi na PW numer do siebie, postaram się odezwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sąsiad zalożył samą końcówkę Devila - no nie powiem, to jest super rozwiązanie pomiędzy Prodrive'm a Blitz'em - brzmi świetnie (Prodrive się chowa, ale jest jednocześnie akceptowalnie głośne, przy założeniu że to tylko końcówka).

Dalbys rade to nagrac i wrzucic na YT?

A co tego, co piszesz o Blitz'u to sie zgadzam w 100%.

Aha, i nie sluchajcie Kashmere'a :wink: - jego auto jest najglosniejsze w 3City - startujacy samolot jest cichszy. I nie jest to przenosnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie chłopakowi spokój z Blitzem ... to trzeba założyć świadomie (albo chociaż pół-świadomie) ... to jest w środku naprawdę głośny (co tam głośny - wyjący ) wydech ...
Jakoś mi się dziwnie wydaje że Blitz robi więcej niż jeden model wydechu ;) Jak z resztą wiekszość firm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dalbys rade to nagrac i wrzucic na YT?

mam linki od ukiman'a

Brzmi to mniej wiecej tak ...

http://pl.youtube.com/watch?v=2VuBHbbY4YE

http://pl.youtube.com/watch?v=cjZuHP6oPM8

http://pl.youtube.com/watch?v=fuVZgkhU-PY

 

faktycznie głośny, ktoś wie czy to przejdzie regulaminowe (ALT, SuperOES) 96dB przy 3500rpm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...