Skocz do zawartości

Fotoradary - można przyspieszyć?


Fido__

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem kiedys na necie reklamę takiego urządzenia które montowało się do zderzaka z przodu i na nim wieszało tablicę. tablica była zaczepiona na dwóch bolcach na górze. z tyłu miał pustą przestrzeń.

Jak przekraczałeś 80 km na/h to pęd powietrza po prostu ją wdmuchiwał do środka i nie było jej widać. Zwalniałeś - opadała i wszystko było OK

 

Hehe Polak potrafi.

Nie wiem jak jest z działaniem tego reklamowanego specyfiku, ale ja mam "seryjne blachy" i jak się robi zdjęcie mojemu samochodu z fleszem to nawet w dzień nie widać numerów. W miejcu tablicy jest tylko odblask :P Pozostaje się tylko cieszyć, ale czy działa też na fotoradary to nie wiem bo zdjęciówki mi jeszcze nie zrobili (albo o tym nie wiem :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedys na necie reklamę takiego urządzenia które montowało się do zderzaka z przodu i na nim wieszało tablicę. tablica była zaczepiona na dwóch bolcach na górze. z tyłu miał pustą przestrzeń.

Jak przekraczałeś 80 km na/h to pęd powietrza po prostu ją wdmuchiwał do środka i nie było jej widać. Zwalniałeś - opadała i wszystko było OK

 

Nie jestem pewien, ale wydaje mi sie, ze ten patent ma powodowac lepszy dopływ powietrza do intercoolera podczas szybszej jazdy.

A, ze ma jeszcze jedno zastosowanie... :twisted:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie chciałem zakładać nowego wątku, dlatego odświeżę wątek choć trochę związany z tym, o czym chcę napisać 8).

 

Otóz wczoraj stołeczna policja zaskoczyła mnie swoją pomysłowością :twisted:. A było to tak: jadę sobie ulicą Grochowską. Powoli, bo się po mieście nie ścigam, a też mi się nie spieszyło. Przede mną na lewym pasie FIAT PANDA, srebrny, cywilny (już się domyślacie, o co chodzi :twisted:). No to ja go 'cyk' - akurat wygodnie mi to było zrobić po pasie, który niedługo się kończył, bo skręcał w lewo. Dobrze mi poszło to przyspieszanie i nim się zorienowałem miałem 1x0 km na liczniku (nieważne ile to jest ten 'x' - w mieście jest ograniczenie do 50 a widełki mandatowe mówią o przekroczeniu prędkośći o 50km i więcej niż limit).

 

Ku mojemu zaskoczeniu w pandzie był... FOTORADAR :shock: :twisted:.

 

Uratowało mnie to, że... się 'zaciął' i panowie nie byli w stanie udowodnić mi tego dosć poważnego przekroczenia prędkości, dlatego skasowali mnie tylko za to wyprzedzanie na pasie skręcającym w lewo. A mogło być duuuuuuuuuuuuuużo gorzej :twisted: - zamiast 5 pkt i 250 PLN, mogło być tych punktów 5 + te za przekroczenie (8?, 10?).

 

Zapytacie pewnie jak to się stało, że mnie dogonili :twisted:. Niestety zaraz po tym manewrze skręcałem w lewo i czekałem na światłach...

 

A, jescze jedno: w momencie, gdy wypisywali mi mandat, podjechał równie cichociemny ford - nie wiem, co to za model, ale przypominał kształtem koszyk na zakupy :mrgreen:. Był biały.

 

Tak że - uważajcie na fiaty panda i fordy koszyk ( :mrgreen: ). Znak charakterystyczny: irytująca jazda lewym pasem z prędkością 50km/h i rejestracja z centrum W-wy (WI xxxxx).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A, jescze jedno: w momencie, gdy wypisywali mi mandat, podjechał równie cichociemny ford - nie wiem, co to za model, ale przypominał kształtem koszyk na zakupy :mrgreen:. Był biały.

 

 

Przemeq taki Ford ?

:

004.jpg

 

001.jpg

 

 

Tak że - uważajcie na fiaty panda i fordy koszyk ( :mrgreen: ).

 

Pand jeździ tyle po drogach że będzie cięzko zwracać uwagę na każdą :( Może w Krakowie nie wpadli jeszcze na pomysł ze sleeperami ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fak... Resztę radości życia człowiekowi odbiorą - objeżdżanie z różnych stron takich przepisowych zawalidróg poprawia mi humor, a często stanowi niezbędny warunek dojechania gdziekolwiek w czasie akceptowalnym...

 

Jak jeszcze zaczną jeździć Fabiami i Matizami, to już całkiem gleba... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w Olsztynie stoi 5 skrzynek, z czego tylko w jednej z nich jest radar (przekładają)... Jeden stoi w zupełnie debilnym miejscu - dwupasmówka z pasem zieleni, ograniczenie do 40 km/h... :?

 

Masz na mysli ul. Warszawska kolo uniwersytetu? bo ja tam zawsze jezdzilem 60, ten znak 40 stoi przed skrzyzowaniem wiec chyba od skrzyzowania jest znowu 60? :?: hmmm sam nie wiem ale nigdy nie dostalem fotki, tam zawsze bylio smiesznie bo kazdy zwalnial do 60 a zaraz za radarem ogien z rolowanego bo do nastepnego skrzyzowania jest conajmniej 400 m :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...