Skocz do zawartości

Co lepsze N-ka czy Cyfrowy?


bociek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam N-kę, w sumie już prawie 2 lata i jestem zadowolony. Polecam.

Do tego miło mnie zaskoczyli jak 3 dni temu zepsuł mi się dekoder, zaniosłem do punktu gdzie kupiłem, facet tylko spojrzał, czy nie zniszczony i bez słowa wymienił na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny dylemat, od jakichś 2 lat mam Polsat i myślę nad N-ką, teraz jest fajna promocja na N-kę ale jakbym pozbierał kanały, które oglądam to z N-kę musiałbym płacić dużo większe rachunki, poza tym w N-ce zdaję się nie ma kanałów Polsatowych a to myślę wielu ludzi zniechęca...

Polsat też wprowadził dekodery-nagrywarki więc stał się jeszcze bardziej konkurencyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+RAFAŁ+

Co znaczy "w N-ce samemu się montuje"? Jak chcesz to znajdziesz jakiegoś fachowca, który to dla Ciebie zrobi.

 

Na stronie N-ki jest info że kompletny zestaw do odbioru przywozi kurier.Stąd moje pytanie. Bo jakoś nie chce mi się latać po całym balkonie z talerzem.

radekk sam montowałeś i proszę napisz jak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym w N-ce zdaję się nie ma kanałów Polsatowych a to myślę wielu ludzi zniechęca.
Jest polsat 2, jedynki nie ma, choć prawdę mówiąc przypomniałeś mi że coś takiego istniało, ale tak nie oglądałem bo denerwowały mnie tam 0,5 godzinne reklamy podczas filmów
Na stronie N-ki jest info że kompletny zestaw do odbioru przywozi kurier
Ja kupowałem w punkcie znajdującym się w Mediamarkt, akurat miałem najbliżej. Obsługa mega uprzejma, wszystko wytłumaczyła, powiedziała co jak zrobić. Jak rozwiązywałem poprzednią, bo bardziej opłacało się podpisać nową, to też w sumie powiedzieli wszystko co i jak zrobić.
radekk sam montowałeś i proszę napisz jak to wygląda
Co do montażu to montowałem sam, ale jak pytałem to mówili że mają montażystę i jeśli klient chcę to nie ma problemu, od razu dzwonią i umawiają. Nie wiem jaki tego koszt, ale chyba nie będzie jakiś skandaliczny, najlepiej spytać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym w N-ce zdaję się nie ma kanałów Polsatowych a to myślę wielu ludzi zniechęca...

Polsat też wprowadził dekodery-nagrywarki więc stał się jeszcze bardziej konkurencyjny.

 

Wystarczy, że masz telewizor z wbudowanym tunerem do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej i po problemie. Polsat nadaje swoje programy w cyfrowej jakośći w formie naziemnego sygnału i można eNkę z dekodera a Polsat, TV4, i PolsatSport odbierać przez wbudowany w TV tuner.

 

 

 

PS Tzn.. My w Warszawie tak możemy :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radekk, chodziło mi o wachlarz kanałów i takie tam techniczne sprawy, ale swoja drogą to czym może sobie zawinić taki dystrybutor telewizji cyfrowej?

Miałeś jakieś przerwy w sygnale?, nie wywiązali sie z umowy?

Ja jakos nie mam problemów, płace i odbieram co mi sie należy :twisted:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

a bywało że nawet więcej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o wachlarz kanałów
domyślam się. choć uważam że N-ka ma bardzo dobry zestaw kanałów, a już wykupując Vod, czy jak to tam się nazywa, co mogę kiedy chcę oglądać filmy w ofercie to jak dla mnie jest extra.

Jak chodzi o moje przejścia z cyfrą, wtedy to jeszcze chyba był Canal + to była taka promocja że płacąc za cały rok z góry płacę za 10 miesięcy, w sumie już nawet nie chodziło o to że jest jakiś rabat, ale że mam z głowy comiesięczne opłaty. Po czym co miesiąc dostawałem pismo, żeby zapłacić za cyfrę i regularnie mi ją wyłączali, pomimo telefonów i pism że mam zapłacone za cały rok z góry. Po roku zniesmaczony tą sprawą, postanowiłem rozwiązać umowę, to robili wielkie problemy i znów żadali zapłaty + dodatkowo jakiejś kary. Gdy wkońcu udało się rozwiązać umowę to przez dośc długi czas dostawaliśmy pisma że mamy nieuregulowane płatności i straszyli sądem. Wreszcie sprawa wylądowała w sądzie.

Pamiętam że jakoś po roku, była też jakaś duża afera właśnie w związku oszukiwaniem klientów i nałożona na Canal + jakaś kara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domyślam się. choć uważam że N-ka ma bardzo dobry zestaw kanałów, a już wykupując Vod, czy jak to tam się nazywa, co mogę kiedy chcę oglądać filmy w ofercie to jak dla mnie jest extra.

Jak chodzi o moje przejścia z cyfrą, wtedy to jeszcze chyba był Canal + to była taka promocja że płacąc za cały rok z góry płacę za 10 miesięcy, w sumie już nawet nie chodziło o to że jest jakiś rabat, ale że mam z głowy comiesięczne opłaty. Po czym co miesiąc dostawałem pismo, żeby zapłacić za cyfrę i regularnie mi ją wyłączali, pomimo telefonów i pism że mam zapłacone za cały rok z góry. Po roku zniesmaczony tą sprawą, postanowiłem rozwiązać umowę, to robili wielkie problemy i znów żadali zapłaty + dodatkowo jakiejś kary. Gdy wkońcu udało się rozwiązać umowę to przez dośc długi czas dostawaliśmy pisma że mamy nieuregulowane płatności i straszyli sądem. Wreszcie sprawa wylądowała w sądzie.

Pamiętam że jakoś po roku, była też jakaś duża afera właśnie w związku oszukiwaniem klientów i nałożona na Canal + jakaś kara

_________________

Teraz przypominam sobie że kolega miał podobne przejścia z polsatem, widać trzeba miec po prostu pecha, ale to nie oznacza że akurat ta czy inna platforma jest gorsza

 

N-ka ma o niebo lepsza jakość techniczną !!! Lepszy sprzet i lepiej przesyła obraz.

W odniesieniu do polsatu czy cyfry? i chodzi Ci o sprzet nadawczy czy o tunery które daja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość N-ka ma najlepszą.Mają tunery Polaksiej firmy z Zielonej Góry ADB,która robi mega wypas sprzęt.

1) Nadaja HDTV czyli 1080i lub 720 p

2) Prawdopodobnie wykorzystują juz nowsza kompresję mpeg4

3) W praktyce obraz brzytwa

 

Cyfra :

1) Jakości nie ma co zarzucić. Nie wykorzystuja na maxa transpondera obniżając bitrate i mają obraz bb.dobry.

2) Sprzecik tez w miarę.nie wiem co teraz dają ale i Philpsy były spoko.Teraz dają w promocji za 99zł

 

P2C

1) Jakośc porażka.Poupychane na transponderze kanały z niskim bitrate

2) W praktyce obraz pasztet

3)Ale oferta programowa najlepsza.Chyba,że ktoś lubi filmy c+ i HBO to wtsdy c+.

3) Sprzęt - używam własnego.Coś tam polepszyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie oznacza że akurat ta czy inna platforma jest gorsza
no oczywiście, choć znam kilka osób które miały jakieś przejścia z Cyfrą, jak chodzi o N jak na razie nic nie słyszałem.

Po wprowadzeniu HBO do N uważam że naprawdę chyba nic jej nie brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie oznacza że akurat ta czy inna platforma jest gorsza
no oczywiście, choć znam kilka osób które miały jakieś przejścia z Cyfrą, jak chodzi o N jak na razie nic nie słyszałem.

Po wprowadzeniu HBO do N uważam że naprawdę chyba nic jej nie brakuje

 

No chyba,że F1 na polsacie sport czy polsacie sport extra , no i czasami coś jest na Polsacie 1.

 

F1 możesz oglądac z reklamami na niemieckim RTL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wprowadzeniu HBO

brakuje canal+ ale przede wszystkim NGC (to zaważyło na moim wyborze) no i minimini :wink:

 

Jacky X, nad polszmatem tak jak piszesz nie ma sie co zastanawiać, philipsy 6010 w c+ dają za złotówke, mnie on leży bo używaw dreamboxa, ale nie długo go wykorzystam montując spliter bo mam dość wojny z córką co ma lecieć minimini czy NGC :wink:

W cyfrze niedługo bedzie też możliwość dokupienia (15 zł miesięcznie) karty klona (do użytku w domu bo 1-dno krotne klonowanie wystarczy na 6 godzin) czy jakoś tak bo dokładnie jeszcze nie wiadomo, ale to też jest fajna opcja :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje canal+ ale przede wszystkim NGC
No oczywiście, choć co jestem u znajomych i włączamy Cyfrę to mówimy że nic tam nie leci ciekawego, ale pewnie mamy pecha :mrgreen: Mając HBO i VOD przeważnie coś się znajdzie wiec nie przeszkadza mi aż tak brak tego C+ :wink: NGC to Nacional Geographic? W N mam te wszystkie Discovery wiec nie narzekam, zawsze na którymś jest coś ciekawego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radekk, to że nie ma co obejrzeć to jest norma :wink: ale właściwie to chodzi o to żeby było bo jak niema to człowiek myśli że dużo traci :mrgreen:

NGC to właśnie Nat. Geo. discovery juz przerabiałem, puszczą coś nowego raz na kwartał :twisted:

Ostatnio wciąga mnie planette, z pozoru nuda ale audycje naprawdę ciekawe tylko nie trzeba sie zniechęcać po kilku minutach :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale właściwie to chodzi o to żeby było bo jak niema to człowiek myśli że dużo traci
dokładnie :mrgreen:
discovery juz przerabiałem, puszczą coś nowego raz na kwartał
być może, ja na razie nie narzekam i często trafiam na coś nowego, ale tez dużo nie oglądam, to może dlatego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...