Skocz do zawartości

Diesel 3.0


Gość go4est

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

 

Czy ktoś ma wiedzę nt. prac subaru nad nowym mocnym silnikiem diesla?

 

Z tego co wyczytałem ma to byc jednostka 3.0l , 6 cylindrowa i oczywiście boxer.

 

Czekam na info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietam że chyba w plejadach parę ładnych miesięcy temu, przy okazji wejścia obecnego diesla, było 1 zdanie z sugestią o pracach nad H6 TD... ale to zdaje się była infomacja tak samo realistyczna jak lot załogowy na marsa w najbliższym czasie :mrgreen: chyba dziennikarz się rozpędził i coś sobie tam napisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

gdzie były takie newsy ?

jakiś link ?

 

zobacz link: http://uk.cars.yahoo.com/14032008/36/su ... wrx-0.html

"On the other hand, Subaru also reports that we can expect a turbocharged boxer-4 diesel for the WRX by early 2009. The company is eager to drop a high-mpg diesel into the Forester and Impreza soon after the Legacy gets Subaru's first diesel next summer, so the WRX is part of the program."

 

Może się okazać, że to będzie silnik 2.0 l (nie 3.0 l), ale podrasowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

gdzie były takie newsy ?

jakiś link ?

 

zobacz link: http://uk.cars.yahoo.com/14032008/36/su ... wrx-0.html

"On the other hand, Subaru also reports that we can expect a turbocharged boxer-4 diesel for the WRX by early 2009. The company is eager to drop a high-mpg diesel into the Forester and Impreza soon after the Legacy gets Subaru's first diesel next summer, so the WRX is part of the program."

 

 

 

Może się okazać, że to będzie silnik 2.0 l (nie 3.0 l), ale podrasowany.

 

Zgadza się ale o tym to wiadomo od ponad pół roku. Pojawiały się informacje iż po opracowaniu 2.0D przygotowanie 3.0D będzie zdecydowanie łatwiejsze i szybsze. Ale to były tylko spekulacje.

Miałem nadzieje, że pojawiły się już pierwsze potwierdzone news.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie mój znajomy fan BMW (nowym jeździ i nie dres) przy każdym spotkaniu powtarza, że fajny ten diesel w Subaru.....ale BMW to już takiego (2.0, 150 KM) jakieś 9 lat temu wyprodukowało .... no normalnie słuchać się nie da.... i co mu mam powiedzieć ...... na razie mam argument, że cena takiego BMW to 150% ceny Subaru ..... przydał by się 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie mój znajomy fan BMW (nowym jeździ i nie dres) przy każdym spotkaniu powtarza, że fajny ten diesel w Subaru.....ale BMW to już takiego (2.0, 150 KM) jakieś 9 lat temu wyprodukowało .... no normalnie słuchać się nie da.... i co mu mam powiedzieć ...... na razie mam argument, że cena takiego BMW to 150% ceny Subaru ..... przydał by się 3.0

 

Odpowiedz mu, że 9 lat temu owszem wyprodukowało, ale nie w układzie boxer :) a H6 3.0d to już byłaby miazga, skoro 2.0d ma zbliżone osiągi do mojej starej dobrej H6tki w benzynie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla mnie 3D moglby byc za ciezki. 2,5 i cos 210PS wastarczyloby calkowicie.

 

dokładnie - a ten boxer diesel to chyba tylko for fun, for pokazanie, że się da i for dlatego, że subaru nie współpracuje blisko z żadnym europejskim producentem i nie może od niego pożyczyć diesla ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale BMW to już takiego (2.0, 150 KM) jakieś 9 lat temu wyprodukowało

 

nie nie - bmw nie zrobiło boxera diesla

 

[ Dodano: Czw Sie 14, 2008 8:54 pm ]

dokładnie - a ten boxer diesel to chyba tylko for fun

chyba nie tylko

jak się stałem posiadaczem, to zacząłem porównywać (u znajomych, u sąsiadów)

no i - bezwzględnie ciszej (klient o d passata nie wierzył, że to ropniak - oczywiście rozgrzany silnik, na luzie, z zewnątrz - zimny trochę klekocze), lepiej jeździ (porównywalne pojemności), bez turbo dziury wyczuwalnej, z drugiej strony rzeczywiście szacun za projekt silnika, którego przecież nikt od Subaru nie kupi (czyli trochę for fun) bo nie zmieści w toyocie, hondzie czy innym renault :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
fajny ten diesel w Subaru.....ale BMW to już takiego (2.0, 150 KM) jakieś 9 lat temu wyprodukowało

 

Ha, ha, ha ... miałem nowego BMW i znam te maszyny. Nie polecam.

 

Po pierwsze ciągle pojawiały się jakieś usterki (ale mało kto sie do tego przyzna, bo wybulił kupę kasy), nie mówiąc o kosztach napraw.

Po drugie na każdej ulicy stoi taki sam wózek.

 

To są 2 podstawowe róznice nietechniczne, więc życz mu tylko wszystkiego dobrego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...