Skocz do zawartości

Impreza'96 - cieknący zbiornik wyrównawczy płynu wspomagania


Kura

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!!

Po kilku poszukiwaniach w archeo i po braku konkretnych info pozwolę sobie zapytać Was o sposób na cieknący zbiorniczek płynu wspomagania.

Mam ten starszy typ, czyli okrągły, łączony w połowie wysokości...

 

Teraz konkretne pytania:

Da się to uszczelnić??

Da się to kupić i aby było szczelne??

Da się przeszczepić ten z kwadratowym wieczkiem??

Sam kwadratowy, czy musi być z pompą??

 

Poproszę o przychylne odpowiedzi - dziś mechanik oznajmił, że trza wymienić, choć w duchu myślałem, że pomoże jakiś silikon...

 

Thx

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz konkretne pytania:

Da się to uszczelnić??

Da się to kupić i aby było szczelne??

Da się przeszczepić ten z kwadratowym wieczkiem??

Sam kwadratowy, czy musi być z pompą??

 

1. Da sie znajdz kogos kto spawa TIGiem i zalatwione(dookolo caly zbiorniczek)

2.Kupic mozna, nowy zbiorniczek kosztuje okolo 400zl, a 'nowy' - stary bedzie moze gorszy od Twojego?

3. Powinno sie dac, ale nie mam pewnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabia się na nowszy typ. Silikonu to się uzywa w budownictwie.

 

Nowszy typ czyli wspomniany przeze mnie zbiorniczek z kwadratowym dekielkiem??

Idąc dalej, mam pompę z tymże zbiorniczkiem, czyli nie powinienem nic przerabiać, tylko przeszczepić całość??

 

Thx

 

[ Dodano: Pon Sie 11, 2008 9:31 pm ]

Teraz konkretne pytania:

Da się to uszczelnić??

Da się to kupić i aby było szczelne??

Da się przeszczepić ten z kwadratowym wieczkiem??

Sam kwadratowy, czy musi być z pompą??

 

1. Da sie znajdz kogos kto spawa TIGiem i zalatwione(dookolo caly zbiorniczek)

.

 

Hm... Spawanie... A co na to znajdujące się wewnątrz plastikowe elementy?? Mam na mysli wysoką temperaturę...

Skąd ta wiedza, że patent się sprawdził? Pytam z ciekawości ;)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Spawanie... A co na to znajdujące się wewnątrz plastikowe elementy?? Mam na mysli wysoką temperaturę...

Skąd ta wiedza, że patent się sprawdził? Pytam z ciekawości

 

jedno sitko wyciagasz ze srodka, a dobry spawacz pospawa to czesciowo w kapieli olejowej. Skad ta wiedza? Zaufaj mi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Spawanie... A co na to znajdujące się wewnątrz plastikowe elementy?? Mam na mysli wysoką temperaturę...

Skąd ta wiedza, że patent się sprawdził? Pytam z ciekawości

 

jedno sitko wyciagasz ze srodka, a dobry spawacz pospawa to czesciowo w kapieli olejowej. Skad ta wiedza? Zaufaj mi :wink:

 

Oki, pytanie miało wywołać więcej szczegółów z całej operacji ;)

 

Pomyslę nad tym rozwiązaniem... spawacz z TIGiem... Hm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem okrągły cieknący zbiorniczek na prostokątny i od tamtej pory jest suchutko. 150zł mnie to kosztowało. Warto się bawić w spawanie?

 

Znów mam kilka pytań... Okrągły zbiorniczek amputuje sie wraz z trzymającym go koszyczkiem, a kwadratowy montuje sie bezpośrednio do pompy??

 

Pytam, bo nie mam w tej chwili tych części pod ręką...

 

Thx :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów mam kilka pytań... Okrągły zbiorniczek amputuje sie wraz z trzymającym go koszyczkiem, a kwadratowy montuje sie bezpośrednio do pompy??

 

Pytam, bo nie mam w tej chwili tych części pod ręką...

 

Thx :)

Może ktoś bardziej obeznany Ci odpowie, bo ja nie mam pojęcia. Ja po prostu jednego dnia zostawiłem w warsztacie samochód z okrągłym zbiorniczkiem, a następnego dnia odebrałem z prostokątnym :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem okrągły cieknący zbiorniczek na prostokątny i od tamtej pory jest suchutko. 150zł mnie to kosztowało. Warto się bawić w spawanie?

 

Znów mam kilka pytań... Okrągły zbiorniczek amputuje sie wraz z trzymającym go koszyczkiem, a kwadratowy montuje sie bezpośrednio do pompy??

 

Pytam, bo nie mam w tej chwili tych części pod ręką...

 

Thx :)

 

 

Kwadratowy montuje sie bez 'koszyczka' - bezpośrednio do pompy. kwadratowy jednak jest inaczej uszczelniony. Przy okrągłym zbiorniku sa 2 uszczelki (oringi) a przy kwadratowym tylko jedna szeroka.

 

Takze albo jakiś patent z uszczelkami, albo silikon ze składu budowlanego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
"Renew Worn, Rack & Pinions" - czerwony, gesty. Dolewa sie do stanu (do cieplgo plynu). Nie wiem, czy przy mega-wyciekach pomoze... Mi ubywalo 0.5 - 1 cm / dobe, pomoglo.

 

Hm... wspominałes o posiadanych kilogramach... ;) tegoż wynalazku...

Ile gramów muszę od Ciebie wysępić?? ;)

 

I druga rzecz, chcę się upewnić, u Ciebie wyciek dotyczył zbiorniczka?? Co na ten specyfik zaszumiała, np. pompa?? ;)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile gramów muszę od Ciebie wysępić??

He he, dokladnie 355ml. Cena zakupu dla mnie 32 zl brutto. Nie musze nic na tym zarobic - chce tylko zejsc ze stanu. Nie zajmuje sie olejami a znajomy ojca namowil go na zakup za 5000zl i lezy mi to od wiosny, bo nie mam czasu znalesc zbytu... Mam jeszcze stabilizatory oleju i smar do broni :mrgreen:

I druga rzecz, chcę się upewnić, u Ciebie wyciek dotyczył zbiorniczka?? Co na ten specyfik zaszumiała, np. pompa??

Wyciek standardowy - z miejsca, gdzie lacza sie dwie czesci zbiorniczka - dolna i gorna. Pompa siedzi cicho - jezdze na tym od wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile gramów muszę od Ciebie wysępić??

He he, dokladnie 355ml. Cena zakupu dla mnie 32 zl brutto. Nie musze nic na tym zarobic - chce tylko zejsc ze stanu. Nie zajmuje sie olejami a znajomy ojca namowil go na zakup za 5000zl i lezy mi to od wiosny, bo nie mam czasu znalesc zbytu... Mam jeszcze stabilizatory oleju i smar do broni :mrgreen:

I druga rzecz, chcę się upewnić, u Ciebie wyciek dotyczył zbiorniczka?? Co na ten specyfik zaszumiała, np. pompa??

Wyciek standardowy - z miejsca, gdzie lacza sie dwie czesci zbiorniczka - dolna i gorna. Pompa siedzi cicho - jezdze na tym od wiosny.

 

Oki. Biorę :)

 

Poproszę na priv namiary na konto - wyślę pieniądze uszczelniacz + wysyłka (razem 40zł??)

 

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Prosze o szczera, rzeczowa opinie - czy pomoglo ??

Jesli nie pomoglo, to czy zaszkodzilo... ??

 

Szczera i rzeczowa będzie... Mam od niedawna dolane trochę uszczelniacza... Będę obserwował zmiany (a nie ich brak - mam nadzieję)...

 

Obowiązkowo dam znać jak się coś zmieni.

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...