Skocz do zawartości

Xenony do Outbacka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Outbacka 2.0 Diesel.

Kupiłem wersję RA. Bez skóry oraz szyberdachu mogę żyć bez problemu.

Jednak doszedłem do wniosku, że było by dobrze mieć xenony.

Pytanko jest więc następujące : czy istnieje możliwość wymiany aktualnych reflektorów

na xenony z wersji RC, co trzeba by było wymienić i ile by mnie to kosztowało ?

Oczywiście robiąc wszystko w ASO SUBARU i nie tracąc gwarancji.

 

dzięki za pomoc i pozdrawiam wszystkich forumowiczów :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że ze wzgledu na cene sprzetu i zakres prac (instalacja samopoziomowania, zrobienie spryskiwaczy) koszty w ASO wyjda takie, ze duzo bardziej by sie oplacalo wejsc w wersje RC... ale pytanie samo w sobie ciekawe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, a ktoś z forum nie robił już takiego myku ??? nie apal przypadkiem ??? Poszło PW.

 

nie, nie apal, poszło :arrow: PW

 

poza tym nie pamiętam kto to robił :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam że ze wzgledu na cene sprzetu i zakres prac (instalacja samopoziomowania, zrobienie spryskiwaczy) koszty w ASO wyjda takie, ze duzo bardziej by sie oplacalo wejsc w wersje RC... ale pytanie samo w sobie ciekawe :wink:

 

 

Pewnie bym kupił RC ale nie mieli na stanie. Od ręki była dostępna wersja RA, na RC

czas oczekiwania był ok. 8 tygodni jak dopłyną z Japonii. Jak pisałem

nie zależy mi za bardzo na skórze i szyberdachu a po jeździe próbnej krew zaczęła szybciej

krążyć i chciałem GO !!! mieć już. Teraz chętnie bym wymienił te reflektory ale jak nie wymienię to i tak jestem super zadowolony.

P.S. To moje pierwsze SUBARU !!! :lol: i chyba nie ostatnie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziwne aby wymiana w serwisie lamp + osprzętu miała powodować utratę gwarancji na całe auto... zrozumiał bym jeszcze brak gwarancji na te nowe oświetlenie... choć i to było by dziwne bo co za różnica czy taka przetwornica jest zamontowana w aucie o numerze VIN xyz czy zxy? Tu i tu powinna działać sprawnie...

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z odpowiedzi w tym wątku jak i podobnych wynika że:

1. Nie da się doinstalować nawet w ASO czegoś czego fabryka nie wsadziła (bo pewnie należy po prostu kupować najdroższe wersje wyposażenia :evil: )

2. Jakakolwiek zmiana na własną rękę powoduje utratę gwarancji na cały samochód (takie zdaje się jest domniemanie :evil: ). Dlaczego? może znowu punkt 1. Niemniej, jestem przekonany, że użytkownik może spokojnie egzekwować swoje uprawnienia gwarancyjne jeżeli powodem nie jest dokonana zmiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No takiej odpowiedzi się nie spodziewałem !!!

Totalna Porażka !!! :cry:

Są różne firmy oferujące montaż xenonów do samochodów. Widzę czasami na drogach jakieś starsze auto z zamontowanymi xenonami, a tu się okazuje że legalnie w ASO SUBARU nie można nic zrobić !? Ciekawe czym to jest spowodowane ? Pewnie możemy się domyślać o co chodzi, chociaż nikt z SUBARU głośno tego nie potwierdzi. Przykre że taka firma postępuje w ten sposób.

A może firmy dokonujące przeróbek mają lepszy sprzęt i mechaników niż stacje SUBARU ? :razz:

Nie pozostaje nic innego jak poczekać do końca gwarancji i wtedy zrobić przeróbkę ... lub wymienić auto !!!

pozdrowionka dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z odpowiedzi w tym wątku jak i podobnych wynika że:

1. Nie da się doinstalować nawet w ASO czegoś czego fabryka nie wsadziła (bo pewnie należy po prostu kupować najdroższe wersje wyposażenia :evil: )

2. Jakakolwiek zmiana na własną rękę powoduje utratę gwarancji na cały samochód (takie zdaje się jest domniemanie :evil: ). Dlaczego? może znowu punkt 1. Niemniej, jestem przekonany, że użytkownik może spokojnie egzekwować swoje uprawnienia gwarancyjne jeżeli powodem nie jest dokonana zmiana

 

Oczywiscie ze moze i ma racje. W ksiazce wyraznie pisze ze musi SIP wystapi o zwrot pieniedzy za naprawe jezeli okaze sie przyczyna uszkodzenia byly manipulacje jak "Kazda ingerencja dotyczaca elektroniki silnika i/lub skrzyni biegow (chip tunnig) i inne manipulacje dotyczace jakichkolwiek zmian parametrow fabrycznych skutkuja natychmiastowa utrata gwarancji".

Z tego dla mnie jasno wynika ze miedzy modyfikacjami musi byc zwiazek czyli jezeli zaingerujemy w elektronike to nie mozemy stracic gwarancji na zawieszenie.

Czas chyba zeby SIP sie w koncu wypowiedzial w tej sprawie a nie dumnie chowal glowe w piasek lub mowil "tak bo tak". Jezeli to jest tak super podejscie do klienta o ktorym mowi Dyrekcja to szkoda slow.

Jezeli ktos nie czytal w innym watku dzis rano SIP cofnal mi gwarancje na auto ze wzgledu na zamontowane audio i zarzadal zwrotu kosztow 1 naprawy gwarancyjnej (400 za silniczek szyby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...