Skocz do zawartości

Impreza Outback


Aga

Rekomendowane odpowiedzi

Mój brat powoli przymierza sie do zakupu Imprezy Outback 2004 rocznik. Najchętniej byłby to silnik 2.5 165 KM lub ewentualnie "cywilna" wersja tj. GX (2.0 125 KM), manualna skrzynia.

 

Dlaczego kombi? Z powodu składanej tylnej kanapy i możliwości powiększenia bagażnika.

 

Z tego co się orientował, na Europę taka wersja (np 2004 / 2.5 165 KM) - nie była dystrybuowana, musiałby ciągnąć z USA?

Wyczytał w którymś z wątków (tegoż forum), że różnic w specyfikacji US / Europa jest całkiem sporo, z praktycznych dostosowanie komputera do innego paliwa (91 / 94 w US oktany wobec 95 w EUR; czy jest w imprezach czujnik spalania stukowego? :) ), radio (problemy z nastrojeniem niektórych częstotliwości), o lampach nie wspominam, chociaż podobno są w US dostępne niektóre marki samochodów ze światłami z homologacją europejską - czy ktoś może to potwierdzić lub zaprzeczyć w kwestii subaraków? :)

 

Na co dodatkowo trzeba zwrócić uwagę? A może ktoś z Was zamierza się takiego pozbyć np. w ciągu najbliższego pół roku?

 

Dodatkowo czy możecie mi podać namiary na osoby, które zajmują się sprowadzaniem subaru (ze Szwajcarii, Niemiec, USA) ?

 

Z góry dziękuję za pomoc, gdyż mój brat przeszukał już forum i nie znalazł na te pytania odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apal, tutaj masz specyfikację US:

http://www.cars101.com/subaru/impreza/impreza2004.html

 

Wyczytał w którymś z wątków (tegoż forum), że różnic w specyfikacji US / Europa jest całkiem sporo, z praktycznych dostosowanie komputera do innego paliwa (91 / 94 w US oktany wobec 95 w EUR; czy jest w imprezach czujnik spalania stukowego? ),

 

Jeżeli chodzi o liczbę oktanową, to chodzi Anti Knock Index octane rating w US. Ilość oktanów nie jest jednoznaczna w przypadku US vs EU.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Octane_rating

It should be noted that this higher rating seen in Europe is an artifact of a different underlying measuring procedure. In most countries (including all of Europe and Australia) the "headline" octane that would be shown on the pump is the RON, but in the United States, Canada and some other countries the headline number is the average of the RON and the MON, sometimes called the Anti-Knock Index (AKI), Road Octane Number (RdON), Pump Octane Number (PON), or (R+M)/2. Because of the 8 to 10 point difference noted above, this means that the octane in the United States will be about 4 to 5 points lower than the same fuel elsewhere: 87 octane fuel, the "regular" gasoline in the US and Canada, would be 91-92 in Europe. However most European pumps deliver 95 (RON) as "regular", equivalent to 90-91 US (R+M)/2, and deliver 98 (RON), 99 or 100 (RON) labeled as Super Unleaded.

 

 

Imprezy posiadają czujnik spalania stukowego.

 

radio (problemy z nastrojeniem niektórych częstotliwości)

Może nie stroić "parzystych" stacji .2 .4, itd. Radio pewnie nie będzie też posiadało RDS.

 

o lampach nie wspominam, chociaż podobno są w US dostępne niektóre marki samochodów ze światłami z homologacją europejską

Jeżeli wyprodukowana została w Japonii, a chyba wszystkie Imprezy US są made in Japan, to lampy nie są tak asymetryczne jak te produkowane na rynek EU, ale nie powinny też oślepiać innych użytkowników dróg, jak symetryczne z US. Tak gdzieś wyczytałem.

Do tego brak światła przeciwmgielnego i bocznych migaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minimus, dziękuję, o Xbike wiem, o tym, że subarbie jest na sprzedaż też wiem, ale o ile pamiętam to chyba 2001 rocznik. Zaglądam na różne fora internetowe :wink:

 

citan, dziękuję

 

czy jest na forum ktoś, kto sprowadza subaru z niemiec albo szwajcarii? Ewentualnie pomógłby od strony technicznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apal, Impreza Outback, czy Outback sport był oferowany tylko na rynek US. Więc, albo szukaj używki w Europie, która już była stamtąd sprowadzona, albo bezpośrednio ze stanów.

 

Jeżeli chodzi o radio to w US auta stroją co 0.2 MHz - czyli np 93.9 MHz a następne to 94.1 Mhz. Parzystych nie stroi, więc np. Antyradio w Wawie nie będzie odbierać :(

 

A jeśli idzie o czujniki spalania, to auta z US chyba jeżdżą ja europejskim paliwie i żyją.... czy mi się tylko wydaje ? :roll:

 

Niestety nie znam nikogo kto by importował Subaraki oprócz Xbike'a o którym już wiesz :P

 

[ Dodano: Wto Lip 15, 2008 8:43 pm ]

Pewnie już widziałaś, ale tak z ciekawości przeglądałem i znalazłem to

--> http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5607438

 

Co prawda nie 2004, ale 2006 też chyba się nada ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

 

Czekaj, bo się pogubiłem :P To Impreza OBK nie nazywa się OBK sport ??

Chyba, że chodzi Ci o to, że Twój brat zwykłej imprezy szuka ?

 

[ Dodano: Wto Lip 15, 2008 9:11 pm ]

Swoją drogą znalazłem coś takiego: "The hoodscoop found on the American Outback Sport was non-functional but was probably included because the American and Japanese versions were built at the same factory in Japan."

 

Może rzeczywiście nie ma potrzeby zmieniać oświetlenia w przypadku importu ? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że chodzi Ci o to, że Twój brat zwykłej imprezy szuka

 

ja się nie znam na imprezach :wink: , więc wszystko co wiem, to to, że chce wolnossącą imrezę z rozkładanymi siedzeniami :mrgreen: . Sedan więc odpada.

 

ja bym polecał Legacy

 

Temat jest, jak widać, rozwojowy :mrgreen:

 

Dzięki za opinie, czekam na dalsze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdoberek. Bardzo dziękuję siostrze za zamieszczenie tego posta i wszystkim wypowiadającym się za sugestie.

 

To ja jestem owym bratem apal i chcę zakupić imprezę kombi (zwykłe, a może outback sport z US jeśli się trafi). Na razie się rozglądam. Ale przyjdzie czas na zakup :)

 

Co do polecenia legacy, jako większego i bardziej komfortowego. lubię "małe" kompaktowe autka, mimo wysokiego wzrostu :)

 

W temacie kupna "takiego samego OBK" to trochę za wysoka półka.

 

Pozdrawiam

tzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...