Skocz do zawartości

Punkty karne


gpruszko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Harvester, nie byłbym aż taki ostry w ocenie. Bo musiałbyś wyznaczyć granicę, pomiędzy "przypadkowym mandatem", a "głupotą i brakiem odpowiedzialności". Innymi słowy: czy jeśli dostałeś mandat - a z tego co pamiętam ostatnio tak się stało :twisted: - to jesteś głupi i nieodpowiedzialny? Czy może dopiero 5 mandatów Cię tak klasyfikuje? A może 10? A może dostałeś tylko jeden a powinieneś był dostać 10, tylko miałeś szczęście? Czy sugerujesz, że ZAWSZE jeździsz 50 km/h, a tylko raz, gdy dostałeś mandat, przekroczyłeś ten limit? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbcie z siebie świętych krów... :roll:

 

Wiem, wiem trzeba jeździć 50 po mieście... :twisted:

 

Chyba, że głupotą i brakiem odpowiedzialności :neutral:

To o czym mówisz to m.in. wydawanie prawa jazdy bezterminowo i jazda później bez badań lekarskich mając lat minimum 60. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym mówisz to m.in. wydawanie prawa jazdy bezterminowo i jazda później bez badań lekarskich mając lat minimum 60.
Ciezko sie nie zgodzic :P

 

Harvester, nie byłbym aż taki ostry w ocenie. Bo musiałbyś wyznaczyć granicę, pomiędzy "przypadkowym mandatem", a "głupotą i brakiem odpowiedzialności". Innymi słowy: czy jeśli dostałeś mandat - a z tego co pamiętam ostatnio tak się stało - to jesteś głupi i nieodpowiedzialny? Czy może dopiero 5 mandatów Cię tak klasyfikuje? A może 10? A może dostałeś tylko jeden a powinieneś był dostać 10, tylko miałeś szczęście? Czy sugerujesz, że ZAWSZE jeździsz 50 km/h, a tylko raz, gdy dostałeś mandat, przekroczyłeś ten limit?

Nawiazujac jeszcze do tego, to dostaje mandaty, ale w odstepach czasowych, a nie naraz. I owszem czasem bardziej zasluzenie, czasem mniej, ale ciezko by mi bylo dostac az 94 punkty. Kolega, ktory to pobil mogl miec jeszcze niefart ze sie na niego uwzieli...

 

Na podstawie powyzszych informacji moglem sadzic, ze zachowal sie nieodpowiedzialnie, ale nie wiem jak bylo naprawde i na jakiej podstawie dostal te punkty wiec ostatecznie wstrzymuje sie od opini :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdzie i jak mogę sprawdzić ilość punktów ?

 

Podobno w Warszawie dla warszawiaków jest informacja i specjalny punkt do tego na Waliców.. tyle, że ja mam meldunek za Warzawą.. uśmiechać się ładnie do panów na Waliców czy dzwonić na 112 ?

 

A może na policja.pl można sobie login i hało ustalić a później przejrzeć swoje konto ? :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dzwonić na 112

tej , to jest numer alarmowy a nie informacja! :twisted:

 

Ale to jest dla mnie alarmowa sytuacja :mrgreen:

 

 

Hogi byłem tam dzisiaj.

 

:arrow: wtorki, środy od 12 do 14

:arrow: czwartki, piątki od 11 do 13

 

nie załapałem się w te rozpięte godziny przyjęć :cool:

 

 

Przy okazji dowiedziałem się od jakiegoś gościa przed wejściem na komendę, który chyba też chciał sprawdzać to samo, że na Waliców sprawdzać mogą mieszkańcy Warszawy a zameldowani poza, muszą szukać w swoich lokalnych komendach. Ja jestem zarejestrowany w Zielonej Górze i trochę nie chce mi się dylać przez pół Polski, żeby sprawdzić czy mi chcą prawo jazdy zabrać... jeszcze podczas tej podróży jakieś punkty dostanę :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W moim przypadku było tak, że mając 18 sztuk zgłosiłem się na kurs w WORD. Moja resocializacja kosztowała 300 zł, trwała sześć godzin i przebiegła pomyślnie (6 puntów mniej). Co do przenośnych radarów Straży Miejskiej to uważajcie w Białym Borze. Dorobiłem sie tam ostatnio czterech punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heller, pojedź osobiście na Waliców, udzielą ci informacji. :cool:

 

A jak bedzie przekroczona liczba punktow to nie zabiora od razu prawka?

Hogi, Ty wiesz jaka ja mam sytuacje i caly czas sie zastanawiam dlaczego nic od stycznia nie przyszlo w sprawie wezwania na egzamin... :roll:

I juz sam nie wiem, co to bedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caly czas sie zastanawiam dlaczego nic od stycznia nie przyszlo w sprawie wezwania na egzamin...

Jaki egzamin?

 

[ Dodano: Sro Sie 13, 2008 2:02 am ]

A jak bedzie przekroczona liczba punktow to nie zabiora od razu prawka?

Powiedz, że nie masz przy sobie, bo przyjechałeś autobusem. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie, jaki jest ten bezpieczny "margines"?

Sam siebie cytuję, bo już wiem :oops:

Kilka dni temu 4pkt i stówka ... miałem 76 km/h w obszarze zabudowanym.

Na drodze wylotowej z miasta od lat było ograniczenie do 70. Niedawno je zdjęli i zrobił się "obszar zabudowany", a ja zapłaciłem gapowe za "jazdę na pamięć".

W czasie gdy jeden policjant wypisywał mandat, drugi "strzelał" ręczną suszarką na lewo i prawo, a ja zaglądałem mu w ten wyświetlacz. W ciągu tych, może 4-5 minut, widziałem kilkanaście wyników, zwykle - od 42 do 48 km/h (co mogłoby świadczyć o tym, że kierowcy zwalniali wg wskazań swoich prędkościomierzy) ale też kilka : 63 do 66 km/h (być może ci, którzy jak ja pamietali jeszcze tamto stare ograniczenie do 70).

Panowie policjanci nie siegali po lizak przy takich wskazaniach. Ja miałem jednak 26 ponad dozwoloną prędkość, więc myślę, że to jest właśnie ten bezpieczny margines, o który kilka postów wyżej sam pytałem :wink: - najwyżej, "małe" kilkanaście km/h ponad ograniczenie - więcej nie ma co ryzykować :!:

Pozdrawiam Wszystkich - mówcie mi Ty piracie, jeden Ty drogowy :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...