Skocz do zawartości

2,0XT czy 2,5XT


Gość Piotr frolik

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim ...osiągów. Po 1 wiem z różnych źródeł, że jest mocniejszy, po 2 osiągi mówią same za siebie. Nikt mi nie wmówi, że auto o prawie identycznej masie, słabsze o 8 KM , o podobnym momencie obrotowym co WRX odstawia go na kilometrze o kilka ładnych długości. To sie nie bierze tylko z powiększnej pojemności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Z (nie) dotarcia cytowanej Imprezy kombi z Subaru Emotion.

Ale i tak 2.5 XT "zrobil" 100 w 5,98 s. Na zimowkach.

Czyli - praktycznie tak jak WRX limo, nieco lepiej od kombi.

Ale Foresterem po prostu latwiej :wink:

 

Pozdrowienia

 

PS: wlasnie pokonalem nim (pod) Krakowskie zaspy.

Na temat Impry dyskusja otwarta. Zaspy lyka bezdyskusyjnie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj czas 0-100km/h Impreza WRX MY'03 to 5,81s :) (opony letnie 215/45 R17)

A STi SE 0-100km/h w 4,55s :) (opony Nokian WR 225/45 R17)

Jak się mierzy takie czasy? Pytam, bo nie wiem jaka jest technika pomiaru. Obok kierowcy siedzi koleś ze stoperem i patrzy na licznik? Czy też są jakieś bardziej zaawansowane metody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj czas 0-100km/h Impreza WRX MY'03 to 5,81s :) (opony letnie 215/45 R17)

A STi SE 0-100km/h w 4,55s :) (opony Nokian WR 225/45 R17)

Jak się mierzy takie czasy? Pytam, bo nie wiem jaka jest technika pomiaru. Obok kierowcy siedzi koleś ze stoperem i patrzy na licznik? Czy też są jakieś bardziej zaawansowane metody?

 

Pomiar WRX dokonywalem sprzetem RaceTehnology AP-22 dzialajacym na zasadzie czujnika przeciazenia. Natomiast STi mierzylem sprzetem Racy Logic dzialajacym w oparciu o system GPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5XT - 226km/h

WRX - 232km/h

 

Na predkosc maksymalna wplyw na przede wszystkim moc maksymalna samochodu, choc nie bez znaczenia pozostaje zestopniowanie skrzyni biegow. Z doswiadczenia jednak wiem, iz WRX osiaga rzeczywista predkosc (nie mylic z licznikowa) wyzsza niz 232 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasugerowałem się danymi z Wysokich Obrotów gdzie napisali 2.5XT 230kmh.

Na subaru.pl jest 226kmh, a to chyba pewniejsze źródło :)

 

Swoją drogą SI jest stosunkowo wolna jak na deklarowaną moc, np. mojego kumpla Vectra 2.5V6 ma Vmax 230kmh przy 170KM

 

Ale pewnie tyle ma na liczniku....

 

Do osiągnięcia 230km potrzeba minimum 190 kucy, jako takiej aerodynamiki i nie za krótkiego dyfra i skrzyni.

 

pozdro.

 

ps. chyba że z Kasprowego... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy stuningowany foryś 2,0 XT nie będzie miał tych samych osiągów co 2,5? to prawdopodobnie tańsze rozwiązanie.

pozdrówka

"There's no replacement for displacement" i to jest prawda szczegolnie w tym przypadku, kiedy technologia jest taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"There's no replacement for displacement" i to jest prawda szczegolnie w tym przypadku, kiedy technologia jest taka sama.

 

kuba, czy mógłbyś to wyjaśnić?

Powiedzenie to jest bardzo popularne wsrod milosnikow amerykanskiej motoryzacji i mniejwiecej oznacza "nie ma zamiennika dla pojemnosci (silnika)". Jak chcesz miec wiecej mocy w muscle car to wkladasz tam najwiekszy dostepny silnik. Niemniej jednak jest rozwiazanie alternatuwne jakim jest turbo. W naszym przypadku (Forester), obydwa samochody maja turbo ale roznia sie pojemnoscia. Gdybys podniosl moc 2 litrowej jednostki to nadal bedzie ona gorsza od 2.5 litrowej. Roznica bedzie w gorszym przebiegu momentu napedowego, trudniejszych warunkach dla turbiny, wieksze ryzyko awari itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...