Skocz do zawartości

Dlaczego z Forysia kapie woda?


gourmet

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj nie było ani ciepło, ani zimno. Przejechane ok. 15 km. nawiew max zimny w pozycji 1, bez klimy (klima manualna). Na postoju pod Forysiem utworzyła się plama - nietłusta, bez smaku i koloru, kapało na wahacz przy prawym kole. Okazuje się, że z kabiny wychodzi rurka - mniej więcej tam, gdzie jest filtr pyłkowy i to z niej kapie. Dlaczego? Czy w Forysiu jest rekuperator wilgoci?

rurakapiegt4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było ok. 16 stopni, ZTCW klima auto nie chłodzi mniej niz do 17 stopni, poza tym u mnie jest manual. Na dodatek ona ewidentnie kapie z rury wychodzącej z cz ęści pasażerskiej... Potencjalnie to problem, w ub. roku słyszałem, że w Poznaniu (chyba) straż miejska sprawdzała zaparkowane auta na obecność plam pod samochodem - mandat, obowiązek wyczyszczenia plus coś jeszcze. Niby można się wytłumaczyć, że z klimy zawsze kapie, ale z Wielkim Bratem trudna rozmowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie ze kapalo z klimy, po pierwsze klima sie nie zalacza dopiero gdy na zewnatrz jest zimniej niz +4 stopnie. Po drugie, gdy wlaczysz nawiew na przednia szybe lub nawiew na dol i szybe, to kompresor sie zalaczy pomimo ze kontrolka klimy jest zgaszona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do panów strażaków, to :shock: trochę to śmieszne.
To było w kontekście walki z jeżdżącym złomem, było założenie, że skoro kapie = jest niesprawne, zatem można zatrzymać dowód i skierować auto do kontroli stanu technicznego. Jak było naprawdę - nie wiem, słyszałem to w sezonie ogórkowym, ale nie był to Super Express, Fakt ani Metro.
Naturalnie ze kapalo z klimy, po pierwsze klima sie nie zalacza dopiero gdy na zewnatrz jest zimniej niz +4 stopnie. Po drugie, gdy wlaczysz nawiew na przednia szybe lub nawiew na dol i szybe, to kompresor sie zalaczy pomimo ze kontrolka klimy jest zgaszona.
Tzn. powietrze jest osuszane ale nie chłodzone i działa nawet w manualnej klimie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjalnie to problem, w ub. roku słyszałem, że w Poznaniu (chyba) straż miejska sprawdzała zaparkowane auta na obecność plam pod samochodem - mandat, obowiązek wyczyszczenia plus coś jeszcze. Niby można się wytłumaczyć, że z klimy zawsze kapie, ale z Wielkim Bratem trudna rozmowa.
Dla mnie to jakaś bzdura. A kto mi udowodni, że plama pod moim autem pochodzi z mojego auta a nie innego które stało w tym miejscu przede mną :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq, ja rozumiem o co chodzi, ale jak zaparkuję przykładowo nowym autem pod sklepem w miejscu gdzie przed chwilą stał jakiś grat to co...będę za to płacił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w "cywilizowanym świecie" (=w Europie zachodniej) takie przepisy funkcjonują od dawna i można nieźle za to beknąć...

Przemeq ty światowiec jesteś :mrgreen: może powiesz w takim razie jak to jest w cywilizowanym (trudne słowo) świecie z plamą z klimy :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nietrudno przestawić wóz, zaczekać chwilę w obecności strażnika i udowodnić, że z Twojego nie kapie.
Tak o ile w cywilizowanym świecie jak go nazywasz Straż Miejska nie jest na tak niskim poziomie intelektualnym jak nasza :???:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nietrudno przestawić wóz, zaczekać chwilę w obecności strażnika i udowodnić, że z Twojego nie kapie.
Tak o ile w cywilizowanym świecie jak go nazywasz Straż Miejska nie jest na tak niskim poziomie intelektualnym jak nasza :???:

To mialem na myśli, w cywilizowanym świecie, straż miejska/policja itp., tez jest raczej cywilizowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...