Skocz do zawartości

Lambda w gt 99


Adam K

Rekomendowane odpowiedzi

...po czym mozna poznac, ze sonda lambda padla w Imprezie?

 

AMI, przecież Krzysiek_WAWA napisał ...

 

Duze spalanie to takie slabe dosc kryterium - mocno relatywne jak na moj gust.

Rozumiem, ze bez podpiecia do komputera i sprawdzenia skladu mieszanki itp. mozna tylko domniemywac na bazie tego typu przeslanek?

 

Chociaz jak tak sobie pomysle, to przy walnietej lambdzie chyba powinny byc tez problemy na wolnych obrotach, falowanie obrotow itp. Zgadza sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie lub odłączenie uszkodzonej sondy nie spowoduje żadnych widocznych zmian w prazy silnika. Uszkodzenie sondy zazwyczaj sygnalizuje MIL. Obserwowałem przypadki w których uszkodzona sonda przy prawidłowo skonstruowanej mapie nie powodowała większych dysfunkcji poza niewielkim wzrostem zużycia paliwa,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komputer dostaje błędny lub nie dostaje sygnału z sądy lambda przechodzi w tryb awaryjny. Czytaj auto jeździ cały czas na bogatej mieszance dla bezpieczeństwa. Mi jak padła lambda, wzrosło mi zużycie paliwa z normalnych 12-15l w mieście do prawie 20-25l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie powinien sie zapalać check engine ?

 

w moim gt 94 po padnięciu sondy nie świecił też chk a spalanie nie uległo zmianie, zadziwiające

chyba że ktoś w mapkach namajstrował

po założeniu nowej sondy sygnał 0,2 do 0,8 volta i nic się praktycznie nie zmieniło, jedynie gazownik jej potrzebował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nic się nie działo właśnie dlatego były moje pytania bo myślałem że może coś źle podpinałem bo czy była sonda czy nie to było wszytko tak samo i wydawało się że ok silnik chodził równiutko i nic nie szarpało ani się nie dusił, paliwem też nie śmierdziało !

Za niedługo zarejestruje go i zobaczymy ile będzie palił paliwka !

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ale ja podłączałem sonde cztero przewodową a w gt jest trzy przewodowa i myślałem że coś źle podłączyłem ale wszytko działa jak powinno więc jest chyba dobrze!pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za pomoc!!

 

a dlaczego w miejsce 3przewodowej podlaczyles 4przewodowa :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...