Skocz do zawartości

Gdzie można legalnie kupić metanol?


Kruk

Rekomendowane odpowiedzi

poczytałem sobie te materiały od Jacky X i już wiem że dodawanie metanolu czy innego dodatku do paliwa to nie tak hop siup i można narobić sobie bigosu.
Ludzie którzy mi doradzili dodatek metanolu (...) - cytuję: "dobrze wpłynie na spalanie"

No, to chyba srednio z fachowoscia tych doradzajacych...

 

 

Sprawa nie jest taka prosta. To ,że substanacja dobrze wpływa na własciwości paliwa to jeszcze mało.Musi być do tego jeszcze dopasowany konstrukcyjnie silnik ,minimum to stopień sprężania i kształt komory spalania i zostrojony układ zasilania paliwem.

 

Paliwo na stacjach jest paliwem komercyjnym czyli pewnym minimu technologicznym z małym plusem.Silniki to także technologiczne minimum tyle tylko ,że plus może być trochę większy.A w przypadku turbosubaryn jest.

 

Dajcie spokój z tą suchością cieszy . Jak na skórę wylejesz ciecz a ona odparuje to ręka jest sucha bo inna być nie może i zimna bo przechodzenie cieszy w gaz jest procesem endotermicznym.

 

Inną ciekawą substancją są etery.Ale podobnie cudów nie zrobimy z dwóch poprzednich powodów.Chyba,że chodzi o testy na kończącym żywot silniku lub urwanie sekund na okrążeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 lata później...
Odkopie troszeczkę,

 

nie wie ktoś może gdzie można kupić metanol ? Najlepiej na podkarpaciu albo jakąś sprzedaż wysyłkową.

Widziałem na allegro ale tość drogo wychodzi bo aż 30 zł za litr

 

Ja kiedyś kupowałem w Krośnie albo w Jaśle , bańki 10l coś po ok 100zł były

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit, pamiętasz może nazwę sklepu albo masz jakiś kontakt z tym od kogo to brałeś :) ?

 

nie pamietam, ale w komputerze bede miał ślad po FV

 

mozesz też uderzyć do klubu żużlowego , te motory jezdzą na metanol :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to trudne, tylko musisz to kupic na FV i firma ta musi mieć coś wspólnego z motoryzacją, chemią itp. inaczej Ci nie sprzedadzą "bez układów " , u mnie potrzebowali oświadczenia że wykorzystuje do samochodu w celu czyszczenia czy jakoś tak :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...