Skocz do zawartości

WĄTEK NA TEMAT WYPADKU FERRARI / M. ZIENTARSKIEGO JUŻ JEST!!


JED

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 394
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak dla mnie to ten filmik to tylko dobra ilustracja do ogolnie znanych praw fizyki. Mam swoje wlasne zdanie, gdy ktos proboje mnie przekonac, ze kiedys samochody byly slabsze technologicznie, mniej dbaly o bezpieczenstwo, etc. Napewno jest w tym troche prawdy.

 

Fizyka jest jednak jedna i wciaz ta sama. I jesli cialo hamuje na odcinku kilkudziesieciu centymetrow z predkosci ok 100km/h do zera, to w srodku nie ma prawa sie nic nie urwac, nie peknac, etc, itd. W solidnym zderzeniu z betonowym slupem, drzewem i innymi "przecinakami" jestemy po prostu bez szans. A to ze ktos przezyl to tylko cudowne wyjatki od tej reguly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://youtube.com/watch?v=Xbj69HiSef4

 

Porownajcie co to jest 20km/h roznicy przy CZOŁOWYM zderzeniu ze slupem. Przy 70ciu slup przelatuje przez silnik i zatrzymuje sie tuz przed kabina. Przy 90-ciu to juz jest masakra. A to Ferrari uderzylo bokiem, nie bylo wiec twardej bryly silnika, ktora lezalaby na drodze slupa. Predkosci o ktorej mowia biegli (te 150km/h) tez raczej nie zgubil po wybiciu z muldy, bo kraweznika nie dotknal, a trawa stawia raczej maly opor. Zreszta wiekszosc drogi do slupa i tak przelecial nad ta trawa w powietrzu... :roll:

 

Pamiętacie dyskusje po moim wypadku?

Obejrzyjcie ten filmik, co prawda, w moim przypadku to nie był słup, tylko samochód.

Ale ja uderzyłem przodem a on zajechał mi w poprzek.

Jaką mogłem mieć prędkość? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

przypadkiem w ręce wpadła mi gazeta viva z sierpnia w której jest wywiad z p.Włodkiem Zientarskim , który opowiada o tym wypadku. Podobno do tej pory nie stwierdzono kto kierował samochodem i co ciekawe biegli stwierdzili że auto mogło rozwinąć maks. 140kmh - odważne słowa ? choć nie mnie to oceniać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypadkiem w ręce wpadła mi gazeta viva z sierpnia w której jest wywiad z p.Włodkiem Zientarskim , który opowiada o tym wypadku. Podobno do tej pory nie stwierdzono kto kierował samochodem i co ciekawe biegli stwierdzili że auto mogło rozwinąć maks. 140kmh - odważne słowa ? choć nie mnie to oceniać ...

 

Mnie wpadła w ręce nieprzypadkowo - celowo ją kupiłam (myślałam, że to Gala - mylą mi się te szmatławce :wink: ), ale wywiad z Zientarskim mnie nie przekonał ...

Trudno zresztą oczekiwać od W. Zientarskiego innych słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, jasne...

 

jestem stałym czytalnikiem, uwielbiam czytać takie pierdoły, mam prenumerate odkąd gazeta istnieje i uważają mnie za najlepszego klienta dlatego ostatnio dostałem w podzięce różowe futrzane kapcie niczym twoje kudły tylko jakieś wyleniałe...

 

ZAZDROSNY ?

 

:mrgreen:

 

ps. coś na ostatniej stronie piszą że w przyszłym numerze będzie wywiad z jakimś futrzastym moderatorem ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apal, Ty poprostu zmieniłaś avatar.... Myślałem, że zniknęłaś z forum bo wypatrywałem za przodem Twojego OBK

 

Dobrze, ze się w porę zorientowałeś, teraz mnie łatwiej w Trójmieście namierzysz, jak w końcu Twój wozik dopłynie do nas z tego Marsa, czy gdzie on tam jest :wink: :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy gdzie on tam jest :wink: :mrgreen: .
Teraz gdzieś na wodach, między Dubajem a Singapurem pewnie......

 

teraz mnie łatwiej w Trójmieście namierzysz
Kolor Twojego OBK i tak jest dosyć mocno charakterystyczny. W wawie takiego nie widziałem :P Pozatym i tak będziesz wiedzieć, jak będę w 3mieście :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno do tej pory nie stwierdzono kto kierował samochodem i co ciekawe biegli stwierdzili że auto mogło rozwinąć maks. 140kmh - odważne słowa ? choć nie mnie to oceniać ...

Dzialaja tzw. "grupy nacisku" na opinie publiczna. Tak sie na to mowi?

apal, Ty poprostu zmieniłaś avatar....

A co, myslisz, ze tylko Przemeq, foreks i Ty, mozecie miec swoje foto w awatarach? Phi!

Teraz gdzieś na wodach, między Dubajem a Singapurem pewnie......

To ktoredy to plynie?!

Pozatym i tak będziesz wiedzieć, jak będę w 3mieście

Czyzby, jednak, szkola w 3city jakas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co, myslisz, ze tylko Przemeq, foreks i Ty, mozecie miec swoje foto w awatarach? Phi!

:mrgreen:

 

To ktoredy to plynie?!

teraz jest w okolicach Marsa, więc już niedaleko :twisted::mrgreen:

 

Czyzby, jednak, szkola w 3city jakas?

(nie)stety :wink: nie, Harvester wybrał Warszawę, o ile się nie mylę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...