Skocz do zawartości

Jaki notebook do 5-6 tys zł?


CZARNY

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 124
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kuba to sie pochwal co masz za sprzeta - czytnik kart to akurat bajer do kupienia w kazdym szanujacym sie sklepie komputerowym tak samo jak rozszerzenie na porty usb.

 

A wygodnie Ci sie na nim pracuje lub czasem obejrzy film? Nie za maly ekran do codziennej pracy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korton, kiedy ostatnio kupowales nowy komputer? Chyba nie w tym milenium? Gdybys teraz w sklepie zapytal o port COM, to sprzedawca pewnie by nie wiedzial o co chodzi ;).

Mikrofon jest wbudowany, a jesli potrzebujesz cos innego to przez Bluetooth moze podlaczyc taki headset jak do komurki.

Ma wyjscie DVI wiec mozez go podlaczyc do kazdej plazmy, czy LCD, opconalnie jest adapter s-video i vga.

Jak chcesz miec szybszy dysk, to mozesz kupic z SSD.

 

P.S. Gdybys potrzebowal, to moge Ci odstapic stacje dyskow fdd 1.44", mialem ja wyrzucic ale widze ze komus moze sie jeszcze przydac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybys teraz w sklepie zapytal o port COM, to sprzedawca pewnie by nie wiedzial o co chodzi ;).

 

Jakiś miesiąc temu widziałem w sklepie myszy na COM-a. :mrgreen:

Problem w tym, że ja potrzebuję COM-a w lapsie. Wybór więc nowych jest niewielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że ja potrzebuję COM-a w lapsie.

Do czego jesli mozna wiedziec?

Czasem mozna uzyc kable USB->COM.

 

Jakiś miesiąc temu widziałem w sklepie myszy na COM-a.

Jestes pewien ze to byl sklep a nie muzeum? Do czego niby ludzie maja podpiac taka mysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że ja potrzebuję COM-a w lapsie.

Do czego jesli mozna wiedziec?

Czasem mozna uzyc kable USB->COM.

 

Do pracy. :mrgreen:

Wiem, i ludzie to nawet używają. I zazwyczaj to działa.

 

Aha, i napęd FDD też się przydaje. :mrgreen: Np. do upgradowania BIOS-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korton, kiedy ostatnio kupowales nowy komputer? Chyba nie w tym milenium? Gdybys teraz w sklepie zapytal o port COM, to sprzedawca pewnie by nie wiedzial o co chodzi ;).

Mikrofon jest wbudowany, a jesli potrzebujesz cos innego to przez Bluetooth moze podlaczyc taki headset jak do komurki.

Ma wyjscie DVI wiec mozez go podlaczyc do kazdej plazmy, czy LCD, opconalnie jest adapter s-video i vga.

Jak chcesz miec szybszy dysk, to mozesz kupic z SSD.

 

P.S. Gdybys potrzebowal, to moge Ci odstapic stacje dyskow fdd 1.44", mialem ja wyrzucic ale widze ze komus moze sie jeszcze przydac ;)

 

Kuba com moze sie przydac co by podpiac laptopa do komputera w aucie, centralki od kompa gazu i wiele jeszcze innych mozliwosci. Argument, ze jak chce cos lepszego to moge sobie dokupic, nie przemawia do mnie, w ten sposob kazde padlo mozna upgredowac. Mac Air jeszcze nie ma napedu DVD i gniazdka sieciowego.

 

Poniezej zestawienie z konkurencja Lenovo X300:

 

Grubość:

 

* MacBook Air - od 4 do 19 mm,

* Lenovo X300- od 18,5 do 23 mm.

 

Waga:

 

* Air - 1,36 kg,

* X300 - od 1,30 do 1,40 kg (w zależności od konfiguracji).

 

Ekran:

 

* Air – 13,3 cala, LED, 1280 x 800 pikseli,

* X300 – 13,3 cala, LED, 1440 x 900 pikseli.

 

Łączność:

 

* Air – Wi-Fi, 1 x USB, Bluetooth.

* X300 – Ethernet, Wi-Fi, 3 x USB, Bluetooth.

 

Napęd optyczny:

 

* Air – brak,

* X300 – DVD.

 

Cena podobna, wiec jak ten air sie ma do konkurencji, poza wygladem? Dodam, ze pod wzgledem wydajnosci X300 bije na glowe Maca. Na minus Maca jeszcze jest bateria budowana - nie mozna sobie wziasc drugiej zapasowej na dluzsza podroz, lub pozniej ja wyminic (z tego co widze to w laptopach bateria po 1-2 latach nadaje sie do wymiany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta i brak portow wejscia/wyjscia

Przeciez ma gniazdo USB, DVI i na sluchawki ;)

 

[ Dodano: Sro Wrz 24, 2008 8:19 am ]

Co do produktów Apple - biorąc pod uwagę, że w tej chwili są to zwykłe PC, tyle że z nadgryzioną antonówką na okładce, dwukrotne przepłacanie za markę jest trochę bez sensu.

(nie, nie przesadzam, kiedy kupowałem kompa, porównywalny Mac kosztował ciut ponad 2 razy więcej - 4100 za LG 8800 za Maca, niemalże identycznie pod maską).

Wedlug tego artykulu, http://www.tomshardware.com/reviews/app ... ,1985.html Apple kosztuja podobnie co porownywalne komputery pracujace pod Windows.

 

Według cenników sklepów internetowych rok temu, za LG R700 w takiej konfiguracji:

Intel Core Duo T7250 @ 2GHz

2GB DDR2 RAM (Kingston)

250GB SATA HDD (Hitachi)

nVidia GeForce 8600 GS 256MB VRAM

17.1" WUXGA (1680x1050@60Hz) TFT LCD (Gloss)

Do tego Ethernet 1Gb, WiFi a/b/g/n, BT 2.0, wyjście DVI

I bajery typu: wbudowana kamera VGA, wbudowany subwoofer 2.1" (lekka przesada IMO, ale cóż;)), pełnowymiarowa klawiatura

Dałem ciut poniżej 4200 brutto. Potem w jakimś MediaMarkcie, czy czymś podobnym, zobaczyłem MacBooki, a przy nich tabliczki z cenami. Trochę mnie wcięło, bo zdarzały się tam i pięciocyfrowe wyniki. Z czystej ciekawości sprawdziłem, jakież to potworne podzespoły siedzą w takim MacBooku PRO za ~9k PLN. Apple.com powiedziało, że:

 

Intel Core Duo T7250 @ 2GHz

2GB DDR2 RAM

160/200 GB SATA HDD (Hitachi)

nVidia GeForce 8600 GT 256MB VRAM

17.1" WUXGA (1680x1050@60Hz) TFT LCD (Matt/Gloss)

Do tego: brak 1Gb ethernet, brak WiFi 'n', brak pełnowymiarowej klawiatury, niewyjmowalna bateria...

 

Jedynym logicznym wnioskiem, jaki mi się nasunął, było to, że biały plastik musi być dużo bardziej kosztowny w produkcji niż mogłoby się wydawać :lol:

 

No, ale to było jakiś rok temu, od tamtego czasu może się coś zmieniło. Nie wiem, nie śledzę cen Apple'i i z zasady nie kupuję ichniego sprzętu. Nie lubię przepłacać za lans.

 

A z ciekawostek: bezcenny jest widok twarzy przekonanego o niesamowitej rewolucyjności i wyjątkowości swego MacBook'a ('Ha, ja sobie mogę zainstalować Vistę, a twój łach nie może uciągnąć MacOsa!') w momencie bootowania się rzeczonego MacOs na moim starutkim Acerze :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba com moze sie przydac co by podpiac laptopa do komputera w aucie, centralki od kompa gazu i wiele jeszcze innych mozliwosci.

Jak potrzebowalem sie podlaczyc do OBDII, to kupilem starego T22. Pozniej kupilem kabel na USB i juz go nie uzywam. Jakos nie widze sensu wydawania grubych pieniedzy zeby miec port COM, X300 tez go nie ma.

Argument, ze jak chce cos lepszego to moge sobie dokupic, nie przemawia do mnie, w ten sposob kazde padlo mozna upgredowac.

Ja nie napisalem "dokupic", tylko "kupic", roznica jest duza. Air jest sprzedawany w dwuch konfiguracjach i mozesz go od razu kupic z szybszym procesorem i SSD.

 

ogorass, w twojej konfiguracji jest spora roznica w kartach graficznych (~20%). Pozatym wybrales sobie jakis drogi sklep, pewnie oni trzymaja tam komputery Apple dla dekoracji, a nie na sprzedaz;

http://www.amazon.com/gp/product/B0013F ... =UTF8&s=pc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

podłącze sie pod temat tyle ze mój budzet to 3-3.5 tys.

 

potrzebuje cos na czym da sie odpalić gierki typu Burns czy Colin (nie grałem kilka lat i w końcu trzeba to zmieć :mrgreen: ), okazjonalnie filmy na wakacjach czy podróży, koniecznie da sie to połączyć z tv z hdmi. Poza tym ma to byc normalny komputer do pracy, ale tu chyba niepotrzeba mega technologii, w miare lekki, nie musi być duzy ok 14-16 cali ekran spokojnie wystarczy.

 

Czy mozecie polecić jakis konkretny model i miejsce zakupu?

 

Ten laptop ma całkiem niezłe bebechy - spokojnie wystarczą na granie we wszystkie gierki obecnie. Może nie wszystkie w max detalach ale będą działać dobrze.

http://www.bluemobility.com.pl/blueberry-compal-jhl90-wsxga-p84004gb320gb-montevina-p-2991.html

 

I recenzje też dobre zbiera:

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Compal-JHL90.9910.0.html

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Moja szanowna rodzicielka postanowila nabyc droga kupna ustrojstwo laptopem zwane. Grac nie bedzie, wiec praktycznie dowolna karta graficzna wystarczy, a i procesor z nowych i prawie nowych wynalazkow rzedu 1.8-2GHz powinien dac rade. Z innych wymagan: 2+GB RAM, 250+GB HDD, 15-15.4" matryca raczej matowa, WiFi, Bluetooth, DVI lub HDMI (do podlaczenia do telewizora LCD) oraz wykonanie solidne, a firma porzadna.

 

Tak wiec dokonalem wstepnej selekcji i w cenie zadanej (do 2500zl max) znalazlem co nastepuje:

Dell Inspiron 1525 T2390 za ok. 2300zl

Lenovo N500 NS74APB za ok. 1700zl (ale z blyszczaca matryca)

Lenovo SL500 NRJ6GPB za ok. 2300zl (tu twierdza, ze blyszczaca matryca, ale producent podaje matowa)

 

Komputer ma sluzyc do zastosowan domowo-biurowych - office, obrobka zdjec itp. Czy ktorys z podanych wyzej kompow mozecie szczegolnie polecic/odradzic, albo cos innego zaproponowac?

 

Warto sie pchac w procki AMD?

 

p.s. macie jakas wyszukiwarke laptopow z HDMI/DVI? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupujcie sony vaio z nowa matrycą 16". ja się skusiłem i żałuję, Kolory, kontrast i wogóle wszystko ekstra pod warunkiem że patrzy się idealnie pod kątem prostym, trochę krzywo i wszystko sie rozmazuje. Blue Ray przycina filmy FullHD - w serwisie powiedzieli ze jest problem z przeskalowaniem na taka matrycę. Jakość wykonania i działanie poza tym bez zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo, kolego jak dell to nie Inspron

ja mialem Vostro 1500 z 2.2GHZ byl ok

teraz smigam na XPS M1530 i jest poprostu wypas 2.4GHZ, 4 RAM-u i 8600GT kazda gierka smiga GRID, DIRT, COD najnowszy wiec czego tu szukac wiecej

mam go od ponad pol roku i nigdy mnie nie zawiodl

teraz na allegro mozna ten model kupic pomizej 3 tys

nigdy zadnych SONY ACER I tego typu pasci

 

jesli jest ktos na kupnie to ogladnijcie sobie XPS i porownajcie jakosc wykonania do tego calego plastikowego chlamu

 

a na marginesie moge pomoc w kupnie dobrego i taniego DELLA info na PW :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adas127, tu nie chodzi o gry i wydajnosc. Komp ma byc dla mojej szanownej mamy, ktora co najwyzej pasjansa odpali, a tak, to office, obrobka i skladowanie zdjec (do tego jej wlasnie HDMI potrzebne, bo rodzice maja TV 32", a nie ma to jak rozmiar ;)), internet i tym podobne zastosowania. A i cena - 1500-2500 przy zachowaniu wysokiego wskaznika ceny do jakosci. Jesli ma placic 500zl wiecej za ciut wydajniejsza grafike, to nie ma sensu - juz lepiej doplacic do procka, a grafe zintegrowana zostawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo, nadal bym przy XPS obstawal nie koniecznie jakis wysoki model i mozesz tez kupic z jakas zintegrowana grafa ale samo wykonanie tego sprzetu jest godne polecenia HDMI jest...

widzialem rozne i urzywalem roznych i uwiez mi XPS to wysoka polka aluminiowy panel przedni jest impresiv hehehe no i czytnik lini papilarnych pilocik i take tam rozne bajery

ogladnij jakiegos na live to zobaczysz o czym pisze

pozniej jak np ogladniejesz jakiegos ACER-a Hp-ka SONY nieszczesne za ktore za sam znaczek sony placisz jak za zboze to sie przekonasz :???:

 

a tak to mniej wiecej wyglada

 

http://www.dell.com/downloads/global/co ... 0_open.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...