Skocz do zawartości

Jaki notebook do 5-6 tys zł?


CZARNY

Rekomendowane odpowiedzi

Olleo, jezeli masz zamiar podlaczyc ten laptop do TV i ogladac filmy HD, to jakosc zintegrowanej grafiki ma ogromne znaczenie. Roznica moze byc nawet taka ze przy takim samym procesorze na jednym laptopie nie bedziesz mogl ogladac filmow 1080p, natomiast na drugim przy takim samym materiale obciazenie procesora bedzie wynosilo 20%.

Wiem napewno ze X3100 w dzisiejszych czasach to smiec, nie wiem jak sie spisuje X4500 (bez dopisku HD), poszukaj jakie zintegrowane grafiki sa bardziej wydajne. W przypadku platformy AMD sa to chyba NV 8200M i ATI HD3200.

Patrzac na te laptopy, ktore podales, wydaje mi sie ze wszystkie maja dosyc przestarzale procesory, ktore ciagna duzo pradu i sie mocno grzeja.

Przy zakupie zapytaj czy mozesz zrobic bezplatnie upgrade do Windows XP z Visty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kuba, z Visty na XP to chyba downgrade, a co do reszty to masz racje na zintegrowanych grafikach to HD slabo widze wiec ndal sie bede upieral przy XPS-e z 8600 GT na allegro goscie maja nowki w dobrych cenach z UK albo irlandi a gwarancja obejmuje PL bo sam do pl sprzedalem moje Vostro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cos znalazlem:

http://www.extremetech.com/article2/0,2 ... 142,00.asp

Video Performance

So, a big part of the GMA X4500 HD integrated graphics processor is supposed to be it's great video engine—full 1080p and acceleration for Blu-ray codec standards like MPEG-2, VC1, and H.264 (also known as AVC in some circles).

 

We watched several minutes of about six Blu-ray movies using the very latest version of PowerDVD (as Intel suggests) and indeed, they looked reasonable. Hardware video acceleration worked on titles that used MPEG-2 or VC1, with CPU utilization usually in the 20–35% range. However, titles that use AVC didn't work with hardware video acceleration at all, and CPU utilization ran in the 60–100% range, depending on the scene.

 

We should note that, on our clean test system with no other software running in the background, we didn't notice any dropped frames or out-of-sync audio even on these AVC discs in difficult scenes.

 

What about quality? Here are the scores from the HD Blu-ray version of the HQV test disc:

 

Noise Reduction: 0

Video Resolution Loss Test: 20

Jaggies: 0

Film Resolution Loss Test: 0

Film Resolution Loss—Stadium: 10

 

That's right, a 30 out of 100. There is no noise reduction at all (and no option to enable/disable it in the video control panel). If you play a really clean Blu-ray disc that requires no noise reduction or deinterlacing, the picture looks decent. In other cases, not so much. That means 1080i content delivered from a set-top box will likely have image quality not quite up to the dedicated GPUs or higher-end video processors built into modern TVs.

 

Update: After working with Intel, we found that a BIOS setting was preventing titles with AVC encoding from being hardware-accelerated. After flipping the (poorly documented) PAVP setting in the BIOS to "Lite," hardware AVC decoding works and CPU utilization in AVC-encoded Blu-ray titles dropped to around 20–40%. This did not affect the image quality or HQV scores and does not change our overall impressions of the board.

Nie wkurza was to, ze kazdy sklep i kazda strona podaje dla tych samych lapkow rozne konfiguracje? Najwieksze rozbieznosci dotycza rodzaju matrycy, bluetootha oraz portow DVI i HDMI. Np. tutaj: http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/427942

Jeden sklep podaje, ze jest bluetooth i DVI, inne podaja, ze nie ma dla tego modelu - cholera wie, bo to opcja dla F5SL, ale niby AP416, wiec powinien byc niezmienny zestaw. Na razie tego modelu wobec tego nie rozwazam.

 

Na razie mam dwie opcje:

 

Lenovo SL500 z GMA X4500MHD i prockiem T5870 (2GHz) - matryca matowa, port DVI, cena 2365zl

i

ASUS F5SL AP348 z ATI HD3470 i prockiem T5800 (2GHz) - matryca swiecaca, port HDMI, cena 2331zl

 

Oba maja 2GB ramu, 250GB HDD i BT. Na korzysc Asusa przemawia lepsza grafa, torba i mysz w zestawie (to, plus cena 34zl nizsza daje jakies 100-150zl mniej), a Lenovo o niebo lepsze wykonanie, matowa matryca i brak koniecznosci dodatkowego zakupu przejsciowki DVI->HDMI.

 

Poradzcie cos, bo mnie juz szlag trafia, a nie chce miec zrzedzenia matki na glowie przez nastepne pare miesiecy.

 

[ Dodano: Pon Gru 29, 2008 9:37 pm ]

A moze cos na Turionie?

 

http://www.sirius.pl/notebooki/towar_ce ... 745EA.html

 

[ Dodano: Pon Gru 29, 2008 10:31 pm ]

Jutro cos poszukam na ciut mniejszym dysku i moze z mniej pamieci - w koncu te sa wymienne i mozna za jakis czas wrzucic tam z 500GB i 4GB ramu, a procka juz trudniej (choc w niektorych modelach mozliwe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co czytalem, to Lenovo dodaje XP Recovery Disc i nie trzeba nic doplacac, zeby sobie XP zainstalowac. Lepsze, czy gorsze, to bylby to downgrade (w tej nomenklaturze sie tylko numerek liczy), gdyby nie fakt, ze i tak trzeba zrobic tzw. installation from the scratch, wiec nie jest to ani upgrade, ani downgrade :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie dobrze skonfigurowana Vista jest bardziej stabilna niz XP ktory raz na jakis czas lubi zakomunikowac cos na niebiesko czego jeszcze przez 7-8 miechow urzywania Visty nie uswiadczylem

XP-ka mam na paczce

jesli XP to tylko w wersji MX7 by MalcolmX a nie jakis shit z miscosoftu :shock:

 

Opis:

http://www.luzaki.org/microsoft-windows ... vt2483.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie dobrze skonfigurowana Vista jest bardziej stabilna niz XP ktory raz na jakis czas lubi zakomunikowac cos na niebiesko czego jeszcze przez 7-8 miechow urzywania Visty nie uswiadczylem

 

masz kompa 8 miechów odpalonego non-stop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XP dobrze skonfigurowany na stabilnym sprzecie bez problemu kilka miechow chodzi non stop, ale zalezy to od tego, co sie na tym sprzecie robi. W pracy, jak jeszcze mialem stacjonarnego kompa, to resetowalem srednio raz na 2 miechy, przy czym srednia ilosc odpalonych okienek wynosila 3 linijki paska zadan (kolo 10 maili Outlooka, Outlook, kilka plikow tekstowych, kilka dokumentow word/excel o rozmiarach rzedu 5-10MB, ze 2-3 PDFy w podobnym rozmiarze, 4-5 aplikacje-kombajny pamiecio/CPUbardzozerne na Javie, Total Commander, kilka okien IE lub FF z apletami Javy, pare okien PuTTY, kilka okien Xow wyeksportowanych do Exceeda itd.). Reset byl zazwyczaj wymuszany przez jakas latke, ktora zadala restartu systemu, zeby zaczela dzialac.

 

Obecnie na lapku jest troche gorzej - juz nie moge zostawiac wylaczanego, wiec uzywam hibernacji. Poki komp sie podczas proby hibernacji nie zwiesi (po prostu napis informujacy o przygotowaniach do hibernacji i nic dalej nie idzie), a dzieje sie tak raz gdzies na 2 tygodnie, to kompa nie restartuje.

 

Zasada jest prosta - regularnie patchowany system, bez palcow grzebalcow w ustawieniach - tylko raz, a dobrze na poczatku i bez instalacji podejrzanego oprogramowania (w tym hacked/freeware/shareware).

 

Ofkoz zdaje sobie sprawe, ze takie cos mozliwe jest tylko na sluzbowym :mrgreen:

 

A wracajac do pytan moich - ktos mi pomoze/doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, odpada, ciut za drogi. Cena musi byc ponizej 2500zl. A tego Lenovo ogladalem - tak srednio mi podszedl, matryca bardzo kiepskie katy ma.

 

adas127, jasne, ale tutaj koszty sie licza. Dla siebie na ten przyklad nie kupuje nowego lapka (stary ma juz ponad 5 lat i dycha), bo na codzien i tak uzywam sluzbowego, a nie ma jeszcze takiego w sensownej cenie, zeby mial wydajnosc grafy co najmniej na poziomie ATI HD4850.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tych dwóch wziąłbym Della, różnicy w procesorze nie odczujesz przy normalnym użytkowaniu, żeby jeszcze miał lepszą kartę graficzną to by było cacy :mrgreen: na intelowskim x3100 nie pograsz raczej :wink:

W Lenovo, tak jak pisze Olleo, trochę przesadzili z ceną :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Dell ma wszystko, bo i COM-a i Pcimcie, i mogę go pomacać bo bywam w Bydzi.

A Lenovo ? Seria T nigdy tania nie była, do tego w żadnym sklepie w okolicy nie mają takich wypasów, więc kot w worku. Ale jeżeli ją jeszcze produkują, to znaczy że ludzie kupują, czyli że warta jest ceny. Dobrze kombinuje, czy mi odbija ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria T to dobry i sprawdzony ThinkPad. Ogolnie mowiac wykonanie pierwsza klasa, gniotsa nielamiotsa, a i w srodku niezle pomyslane. Tylko czy warto dorzucac tyle kasy? To ja juz ci nie powiem. ThinkPady raczej kupuje sie do pracy stawiajac na niezawodnosc, a nie do zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli ją jeszcze produkują, to znaczy że ludzie kupują, czyli że warta jest ceny

 

mam szczeście używać thinkpadów od jakis 10 lat... a od paru lat serii T. ceny były zawsze zaporowe bo to jest komp dla dużych firm, ale wart tych pieniędzy. i powiem tak, jakby sie kompy nie starzały, to przy przejeciu ibm przez lenovo nakupiłbym pare na zapas do szafy zebym do konca zycia nie musial zmieniac na inne (mam nadzieje ze mimo wszystko jakosc nie spadla, bo jednak tego zapasu nie zrobilem i bede bral za jakis czas kolejnego T :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, thinkpady, pieszczotliwie zwane stinkpadami były niezniszczalne (nie miałem lenovo, tylko stare t41, t43 itp). Oprócz tego są niewiarygodnie wręcz brzydkie - żeby nie powiedzieć, odrażające. Inna rzecz, że ta ich brzydota się utrzymuje, trzyletni stinkpad jest nadal tak samo brzydki, ale trzyletnia toshiba np. jeszcze bardziej, bo widać po niej zużycie. Acer może nie dotrwać do trzeciego roku.

Najfajniejszy jest Macbook :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego są niewiarygodnie wręcz brzydkie - żeby nie powiedzieć, odrażające

 

co ty, moim zdaniem mają fajne wzornictwo (jak ktos lubi prostote formy, a ja lubie), no ale przynajmniej zgadzamy sie ze sa najlepsze :wink: (o maku sie nie wypowiadam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gust jest jak dupa, kazdy ma swoja.

 

Mi sie na przyklad podoba design Fujitsu-Siemens Lifebook S-series. Male, fajne, lekkie i calkiem calkiem wytrzymale. Duzo lepiej sie w firmie sprawdzaja, niz E-series. No ale w Lifebookach prozno szukac maszynek do gier :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie Lenovo T to może Tecra ? -> http://www.notebookdlaciebie.pl/index.php?p=1470

 

Jest COM i Pcimcia, reszta też niezgorsza (grafika, ekran), cena niczego sobie. Niby też na literę T, ale jest się sprawują Tecry w praniu ?

 

[ Dodano: Pon Sty 19, 2009 1:26 pm ]

Czy ma ktoś doświadczenie z tym sprzedającym -> http://www.allegro.pl/item531735801_now ... uadro.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...