Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Działający w tym zestawie od mw. 2 lat (i w poprzednim jeszcze z rok) - Chieftec HPC 360-202 DF (360W)

 

Karta przełożona do innego kompa z identyczną płytą (i jakimś, niezbyt silnym, zasilaczem ModeComa - na co dzień pracuje na nim stabilnie jakiś Radeon X16xx) - objaw ten sam. Zmieniony zasilacz w moim kompie na Corsair VX550 - objaw ten sam. Wnioskuję z tego, że winna była jednak karta :twisted: .

 

Komputer zreanimowany na nowym zasilaczu Corsair VX550, płycie Gigabyte GA-EP45-UD3LR i radeonie HD4850 (Sapphire) :arrow: coś teges! (nowa płyta nie chciała mi na auto ustawić poprawnego napięcia dla moich DDR2 - kernel panikował i memtest sypał błędami, musiałem ustawić ręcznie :evil: )

 

Oddam zainteresowanym w takim razie: prawdopodobnie sprawną płytę (opisaną wcześniej) i prawdopodobnie niesprawną kartę (także opisaną wcześniej). Oddaję tylko w komplecie, oddaję tylko osobiście. Oddaję - nie sprzedaję :mrgreen: .

 

Zasilacz - parę postów wcześniej pomierzony - mogę sprzedać za pasztet (byle nie 25-letni) :grin: .

 

EDIT: Płyta główna (wymontowałem i przyjrzałem się jej z bliska) raczej nie nosi objawów kończących się kondensatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jpol, to karta kosz ;-) jak jest cos zepsute ;-) to sie nie naprawia tylko wymienia ;-) ceny sa teraz takie ze poprostu sie to nie oplaca ;-)

 

u mnie lezy Galaxy 8500GT na DDR3 PCIe -> obraz podzielony na 4 i paseczki...

jak wyslalem do Actiona (zapomnialem ja wyczyscic) to stwierdzili ze sa slady korozji, poczym dostalem ja, wypucowalem zglosilem szkode a oni ze juz dupa byla zglaszana i ze pokorofdowana... powalilo ich.. teraz jak cos wysylam to pucuje na glanc ;-) a jak jakas niepewnosc to wiecie jak to sie robi ;-) ;-) ;-) ;-)

 

ale fajnie ze znalazlem ten watek... moze ktos mi podesle linka bo mialem ale gdzies mi wcielo a teraz niepotrafie znalezc, odnosnie osx86 na atoma, a konkretnie parametry uruchomieniowe jaderka.... pozdrawiam. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jpol, to karta kosz ;-) jak jest cos zepsute ;-) to sie nie naprawia tylko wymienia ;-) ceny sa teraz takie ze poprostu sie to nie oplaca ;-)

 

u mnie lezy Galaxy 8500GT na DDR3 PCIe -> obraz podzielony na 4 i paseczki...

jak wyslalem do Actiona (zapomnialem ja wyczyscic) to stwierdzili ze sa slady korozji, poczym dostalem ja, wypucowalem zglosilem szkode a oni ze juz dupa byla zglaszana i ze pokorofdowana... powalilo ich.. teraz jak cos wysylam to pucuje na glanc ;-) a jak jakas niepewnosc to wiecie jak to sie robi ;-) ;-) ;-) ;-)

 

ale fajnie ze znalazlem ten watek... moze ktos mi podesle linka bo mialem ale gdzies mi wcielo a teraz niepotrafie znalezc, odnosnie osx86 na atoma, a konkretnie parametry uruchomieniowe jaderka.... pozdrawiam. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy tutaj uzytkownikow i fanow Lustrzanaek cyfrowych ? Chcialbym kupic sobie pierwsza lustrzanka i potrzebuje pomocy w wyborze, zastanawiam sie nad Sony A330. Moze znacie cos alternatywnego do 3000 tys ?

 

jest chyba gdzies temat o foto, moze tam znajdziesz wiecej komentarzy.

 

Ode mnie tylko tyle: daj sobie spokój z tymi wszystkimi wynalazkami sony, panasonic itd kupuj canona lub nikona. My mamy teraz canona 500D wczesniej mieliśmy 400D i w połączeniu z dobrym obiektywem (kitowskiego nie warto brac lepiej samo body i osobno obiektyw) plus dobra zewnętrzna lampa (robi niesamowitą robotę) i wychodzą genialne jak dla amatora zdjęcia

 

poza tym twój budżet 3000 tys czyli 3.000.000 pln powinien ogarnąc każdą zachciankę fotograficzną :wink:

 

[ Dodano: Pią Wrz 25, 2009 2:59 pm ]

Za 4 tyś. to dostaniesz coś do gier... z Notebooków.

 

Za 3 tys. masz stacjonarny komp który da rade materiałowi HD !

 

Natomiast nie widzę na rynku Notebooka na razie do 5 tyś, który by dał rade FullHD obrobić jakoś sprawnie.

\

coś wg mojego informatyka ma wejść w październiku co spełni te kryteria

 

gry na nim nie przewiduję, stacjonarny odpada

 

słyszeliście coś o tym :arrow: http://technologie.gazeta.pl/technologi ... _sile.html

 

brzmi jak skrojony na moje potrzeby za śmieszną kasę :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beben, kup sobie MacBook Pro 13" ;-) 4GBramu DDR3 ;-) wymiataja ;-)

 

http://www.apple.com/mac/whichmacbook/compare.html

 

no a jak chcesz cos tanszego to zwyklego bialego MacBook-a ale jest sporo wolniszy przy obrobce ;-)

 

[ Dodano: Sob Wrz 26, 2009 12:34 pm ]

a i jeszcze jedno komp do gier a komp do obrabiania HD to niekoniecznie ta sama konfiguracja.

 

[ Dodano: Sob Wrz 26, 2009 12:38 pm ]

a tak przy okazji do 5000$ to macie to

 

http://myitnews.pl/2009/09/16/podczas-i ... -pipeline/

 

w czasie rzeczywistym robisz co chcesz ;-)

 

[ Dodano: Sob Wrz 26, 2009 12:39 pm ]

bo jak rozumiem to mowiliscie o dodlarach czy zlotowkach ?? :roll: :lol: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebawem maja sie pojawić nowe netbooki ktoe udzwigna HD, cierpliwości :)

 

Btw, ktos juz z fanatykow kupil Radeona 5870 ? ;)

 

Piciu, mógłbyś napisać coś więcej? Niestety wypadłem z tematu czas jakiś temu... Już prawie chciałem kupić takiego fajnego 12" Della, ale podobno filmiki z YTa w HD nie chodziły płynnie :( Generalnie rzecz biorąc, to szukam czegoś co spełni następujące kryteria:

1) niska waga - poniżej 1.5kg,

2) jak największy ekran - >11",

3) obsługa "małego HD" (720p) - także w przeglądarce (YT, Vimeo, itp.),

4) jak najniższa cena...

Czyli zgodnie z przeznaczeniem netbooka - głównie sprawdzanie maila, czytanie newsów, YT, fora, od czasu do czasu jakiś serial w 720p...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zeby chodzily star łorsy !!! ;D :D hehehe

 

Netooki z procesorami podobnymi dotychczas, lecz z innymi chipsetami graficznymi które udzwigną, i tu słowo kluczowe to Chipset ION :) Od dawna w sumie o tym wiadomo, teraz tylko czekamy ;)

 

Np.: http://www.trochetechniki.pl/Call-of-Du ... t,888.html

 

Ja zaopatrzyłem sie jakis czas temu w Lenovo (IBM) X60 i daje rade z HD... ale nie podłączałem pod TV bo przez VGA to ... profanacja ;) Ja osobiscie mam dylemat odnosnie odtwarzania HDTV na TV z komputera, jak zrobic aby bylo cicho i pojemnie. Myślał ktos z was o tym ? Moim kompromisem była manta z USB 2.0 + HDD USB wyjście po HDMI, które i tak zapewnebedzie dzialac w HD ready. Tak obstawiam ponieważ to odtwarzacz DVD a nie Blu-rej.

 

edit...

 

ooo wlasnie znalazlem jakis taki fajny diwajs moze po eth bede odtwarzac filmy

 

http://www.chip.pl/blogi/mobileblog-wsz ... j-wolnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Vasquez, moze tylko dysk sie posypal ;-)

 

[ Dodano: Czw Paź 08, 2009 9:26 am ]

mam szykowac pieniazki na naprawe po gwarancyjna ? :roll:

masz dysk przenoscny?? taki 2,5" na usb?? albo jakis inny na Sata maly czyli 2,5"??

 

przewracasz laptopa odkrecasz miejsce gdzie jest dysk, demontujesz montujesz inny i czytasz co ci bios pisze ;-)

 

[ Dodano: Czw Paź 08, 2009 9:55 am ]

piciu, hmm... nie lepiej proste rozwiazania??

 

1.) zabijacz cenowy: Apple TV http://www.apple.com/pl/appletv/

 

2.) cos ala Apple TV ale z innym logo i bez Wi-Fi http://allegro.pl/item761154317_odtwarz ... owosc.html

 

3.) ASROCK NetTop ION330-BD (ATOM 330/NVIDIA ION/2GB/320GB HDD/BD-COMBO/HD 5.1/CZARNY) BD (Blu-ray Disc) Combo (slim) cena 1399zl to samo ale bez BD (Blu-ray Disc) Combo (slim) tylko zwykly DVD-RW 1099zł... u mnie do zamowienia, dostawa w wawie free ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piciu, hmm... nie lepiej proste rozwiazania??

 

1.) zabijacz cenowy: Apple TV http://www.apple.com/pl/appletv/

 

2.) cos ala Apple TV ale z innym logo i bez Wi-Fi http://allegro.pl/item761..._hd_nowosc.html

 

3.) ASROCK NetTop ION330-BD (ATOM 330/NVIDIA ION/2GB/320GB HDD/BD-COMBO/HD 5.1/CZARNY) BD (Blu-ray Disc) Combo (slim) cena 1399zl to samo ale bez BD (Blu-ray Disc) Combo (slim) tylko zwykly DVD-RW 1099zł... u mnie do zamowienia, dostawa w wawie free

 

Nie przeczę. Ale nie da się na tym czytać poczty i odpalić klienta ESXi ;) To też sam czekam na pierwsze wyniki Netbooków z nowym chipsetem, by odłożyć X60 na rzecz długo działającej baterii.

 

Plusem tego diwajsu na pierwszy rzut to wygląd, i jak mam się przyczepić to kolejne "coś" z rodziny iLife. Ciekaw jestem czy faktycznie jest wygodne w użytkowaniu jeżeli chodzi o odtwarzanie filmów i czy obsłuży wszystkie formaty. Dla mnie minusem jest tylko 160GB :( Więc pytanie, czy da się bez utraty gwarancji wstawić coś większego, a może po USB ?

Do kina może być ciekawe, małe i ciche..

Masz / bawiłeś się tym diwajsem i możesz coś o nim więcej powiedzieć ?

 

Ad 2) jakieś doświadczenie z tym urządzeniem ? Wi-fi mi jest zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vasquez, tak wiec na dysku powinno byc... ale du...pa bo dysk padl, wiec zostaje Ci albo dzwonic do sony o plytke (acer zyczy sobie 180zl) albo internet, jest to legalny sposob bo licencja jest posiadanie tego laptopa i naklejka, kazdy moze sobie umiescic kopie zapasowa ;-)

jezeli masz jakies plytki to zobacz co na nich jest, a i czasem jak konfigurujesz nowego kompa to taki "kreator" kaze robic recovery na DVD ;-) czy zrobiles :roll: ??

 

[ Dodano: Czw Paź 08, 2009 11:17 am ]

piciu, na Apple TV da sie wszystko ;-) sa specjalne paczuszki... odblokowujace wiecej rzeczy i mozliwosci ;-)

Kupujac uzywke po gwarancji mozesz wsadzic dysk 320GB uzywac tego jako time capsule (serwer plikow), jako multimedia do TV, jako sciagacz do torrentow i wiele innych zastosowan ;-)

Kupujac nowego i gwarancja to na USB podpinasz dysk np. ze wybierasz sobie czy chcesz zeby bylo jako Aplle TV czy jako inny system ;-)... no i wiecej placu jednoczesnie ;-)

to urzadzenie z allegro to zucilem na szybko przyklad... zapewne mozna wyszukac sobie cos innego i cos co sie potrzebuje,

a jak nie Apple TV to polecam platforme ION malo je pradu, sa fajne programy, mozna robis wszystko ;-) no i nawet pograc bo GF9400 nie jest taki zly ;-) wiadomo ze nie w rozdizelczosci 1920*1080 przy AA8 ;-) taka zeznie to conajmnije GF260GTO ;-) ale na normalnych ustawieniach prawie kazda gra pojdzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dysk działa ale dopiero jak go podlacze jako "drugi", moglem spokojnie przezucic dane typu zdjęcia, projekty w photoshopie itd. Recovera na DVD ... nie robilem :shock: . Myslalem zeby poprostu kupie nowy dysk i utworze nowa partycje z "recovery". Dziwne jest to ze ja nie dostalem zadnych plytek z recovery czy z Vista. Wszystko jest na uszkodzonym dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk wykazuje funkcje zyciowe, bo moglem pare wazniejszych katalogow wrzucic na inny dysk. Za to jak z dysku "Recovery" chcialem postawic system odnowa, co wiazalo sie z formatem C:\, instaluje do 40% potem wyskakuje error 320 i 330. Wiec moim planem jest... kupinie nowego dysku i zrobienie na nim kopi obrazu dysku z macierzystego :mrgreen: Tylko tym sie zajma odpowiedni ludzie :cool:

 

Tylko czy dadza rade ? Sony niema czegos takiego jak DVD z instalacja OEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko z zakresu Photoshopa.

Jak zrobić takie coś w Photoshopie?

2u4k377.jpg

Chodzi mi o to, żeby była to sama "ramka" bez wypełnienia, którą mogę potem nałożyć na cokolwiek... W sumie te małe prostokąty mogą mieć wypełnienie... więc może jak usunąć kawałek prostokąta w photoshopie i końce zakończyć kropkami?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczenie prostokątne obejmujące niepotrzebny fragment → Wyczyść (Delete) → Ołówek → Kolor czarny → Postawienie kropki 1 → Postawienie kropki 2? (Terminologia wg programu Gimp.)

 

PS.

Dlaczego to musi być akurat Photoshop? Takie rzeczy można zrobić w 1001 różnych innych programów (jak choćby we wspomnianym Gimpie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vasquez, to zrob sobie Ghosta ;-) poszukaj Ghosta od Sony ;-)

 

A jak kupisz sobie dysk to mozesz sobie Ghostem albo PartitionMagic sklonowac ;-) i bedziesz mial dobrze, a jak podlaczysz dysk z sony do kompa na usb przelec go programem cos co czyta S.M.A.R.T. i bedziesz znal kondycje dysku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczenie prostokątne obejmujące niepotrzebny fragment → Wyczyść (Delete) → Ołówek → Kolor czarny → Postawienie kropki 1 → Postawienie kropki 2? (Terminologia wg programu Gimp.)

 

PS.

Dlaczego to musi być akurat Photoshop? Takie rzeczy można zrobić w 1001 różnych innych programów (jak choćby we wspomnianym Gimpie).

 

Spoko, zaraz spróbuję, Photoshop, bo go minimalnie znam i chcę sobie zrobić stronkę internetową (prostą bardzo) a on mi to wyeksportuje itp. Wydaje mi się z Twojego opisu, że tak nie pójdzie jak piszesz ale pobawię się.

Dzięki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Wydaje mi się z Twojego opisu, że tak nie pójdzie ...

Może nie pójść, bo nie zrozumiałem celu tej operacji. Jeśli chcesz otrzymać tylko czarną ramkę z przeźroczystym tłem, trzeba (w Gimpie) zrobić tak:

1. Zmienić tryb na RGB (jeśli taki nie jest).

2. Warstwa → Przezroczystość → Zmień kolor w alfę.

3. Powinien zaproponować kolor biały, jeśli nie, to wybrać.

4. OK.

5. Usunąć niepotrzebną linię i dorysować kropki.

6. Zmienić tryb na Odcienie szarości.

7. Zapisać jako .gif

Jak to zrobić w Ph. nie napiszę, bo nie używam tego programu (znam tylko z widzenia). Ale myślę, że bardzo podobnie, tylko pewnie nazwy opcji są inne.

 

Niestety, dopóki jeszcze ciągle używany jest Internet Exploder 6, nie można bez specjalnych zabiegów używać przeźroczystych obrazów .png.

 

Jedyną zaletą Photoshopa są lepsze opcje eksportu do .gif, np. z otoczką tła, co powoduje ładniejszy (wygładzony) wygląd konturów w przeźroczystych gifach. W Gimpie da się to samo zrobić, ale jest to pracochłonne (no i trzeba wiedzieć jak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jest mały problem z blaszakiem. W dość świeżym XP z firewallem Comodo, cmdagent.exe zajmował całego procka, co się zdarza czasem. Comodo został więc usunięty, ale problem już nie.

Po odpaleniu przez kilka minut zajętość procka 100%, podobnie jak każde odpalenie czegokolwiek, nawet głupi Total Commander zamula doszczętnie kompa. WTF ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leon, jedyna podobna sytuacja jaką miałem u siebie, to XP i zainstalowany MS Office 2003, do tego włączona opcja aktualizacji całego systemu dla Windows Update (czyli dla MS Office też) - domyślnie aktualizowany był sam system. Zdarzało mu się wtedy, że jakiś proces (nie pamiętam nazwy, i czy był to tylko jeden proces) trzymał 100% przez długi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...