Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

i po ptokach :neutral: Panowie jaka może być przyczyna, laptop mi się włącza, ładuje się początkowy ekran, a po nim już nic, czarny ekran, tak jakby się windows nie ładował... format pomoże? Będę mógł odzyskać dane po formacie? :neutral: :neutral: :neutral:

 

Spoglądam w dno kubka po kawie i widzę że fusy układają się ....

Dane odzyskuje się przed formatem ! Po tyż można ale to jest 10 razy bardziej kosztowne i 2 razy mniej skuteczne. Jak przeniesiesz dane na inny nośnik to zainstaluj wina od nowa jak będzie dalej się działo to samo to wyślij na gwarancje jak ją jeszcze masz, jak nie to też idzie zaradzić kwestia czy będzie to opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak to zrobić, skoro nie odpala się windows? ;)

Choćby skorzystać z lifecd ubuntu. O ile ruszy to będziesz miał w pełni działający system operacyjny. Możesz wtedy pozgrywać najważniejsze dla siebie rzeczy czy to na dvd czy na pendrive czy gdziekolwiek indziej.

 

Możesz też wyjąć dysk z kompa i podłączyć go do innego komputera. Ale jeśli masz laptopa na gwarancji to pewnie ją wtedy stracisz (jak pozrywasz plomby gwarancyjne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie? Czy w laptopach można wymieniać ekrany czyt. monitory? Matce spadł na podłogę, pękła szybka, na ekranie są same paski nic nie widać. Komputer chodzi, wszystko się włącza itp. Czy jest sens wymieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie? Czy w laptopach można wymieniać ekrany czyt. monitory? Matce spadł na podłogę, pękła szybka, na ekranie są same paski nic nie widać.

Pewnie, że można!

Czy jest sens wymieniać?

Nie podałeś parametrów sprzętu jaki masz i trudno ocenić.

 

[ Dodano: Czw Lut 05, 2009 8:06 pm ]

Przy okazji. Jakim programem (freewarem) można zaimportować do Outlook Express 6000 mail'i w formacie *.eml ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ebay mozna kupic ekran ~15" za $100, nowy laptop 15" mozna kupic juz ponad $300

Wkońcu w Polsce można też kupić. :razz: Oczywiście ceny w US dalej są bardziej atrakcyjne, ale już nie ma takiej przepaści jak kiedyś. MegasWRC znajdzie coś tańszego nie na ebay, ale na polskim allegro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z domeną. Zarejestrowałem w nazwa.pl domenę www.ministeck.pl i com.pl i podobne. Otóż zauważyłem, że ktoś zarejestrował chyba jakąś subdomenę pt. sklep.ministeck.pl . Teraz pytania: czy w świetle prawa wolno mu? Jak sprawdzic do kogo należy taka domena? Próbowałem przez whois ale tam nie ma subdomen. Proszę o info na PW lub tutaj na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne 'bardzodziwnanazwa.ministeck.pl' i 'nielubie.ministeck.pl' oraz wiele innych także?

 

Wiele wskazuje na to, że netart daje po prostu domyślnie rekord typu "catch-all" w DNS-ie dla nowo zarejestrowanych domen.

 

Generalnie zarejestrować subdomeny w Twojej domenie nikt nie mógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jpol, Ok, dzieki, ale pytanie jest takie, jak sprawdzic do kogo należy subdomena i czy takie cos jest zgodne z prawem. Na stronie www.ministeck.pl i com.pl będzie prowadzony mi. sklep, a teraz ktoś mi kopiuje temat i będzie prowadził sklep pod domeną lub subdomeną sklep.ministeck.pl Szlag mnie trafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jpol, Ok, dzieki, ale pytanie jest takie, jak sprawdzic do kogo należy subdomena i czy takie cos jest zgodne z prawem.

Generalnie sprawdzić się nie da. Ale jeśli Ci operator nie wyciął numeru (a NetArtu nie mogę o to posądzać - to wystarczająco poważna firma jest), to Ty masz kontrolę nad swoją domeną i "pod nią" nikt obcy dostać się nie może (również od strony formalnej, nie tylko technicznej).

 

Raz jeszcze napiszę to co ostatnio - wszystko wskazuje na to, że nikt poza Tobą nie ma subdomeny/hosta w Twojej domenie (jeśli tylko dane w whois to Twoje dane: Agencja Opal Paweł Opaluch z Koszalina)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jpol, Ok, dzieki, ale pytanie jest takie, jak sprawdzic do kogo należy subdomena i czy takie cos jest zgodne z prawem.

Generalnie sprawdzić się nie da.

start | uruchom |cmd | whois subdomena.domena.pl

 

nie wiem jak w windowsach, w linuksach jest whois i podaje info odnosnie domeny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

start | uruchom |cmd | whois subdomena.domena.pl

 

nie wiem jak w windowsach, w linuksach jest whois i podaje info odnosnie domeny

Sprawdź 4 posty wyżej (cztery przed Twoim).

 

Generalnie ktoś musiałby postawić serwer whois dla tej subdomeny, a do tego Twój klient whois musiałby wiedzieć, gdzie tego serwera szukać.

 

[ Dodano: Pon Lut 16, 2009 6:06 pm ]

Powiedzcie mi, czy jeśli stary trup (Soltek SL-62b - to chyba jeszcze chipset BX) bootuje się bezproblemowo z dysku 200GB to i z 320GB powinien? Pamiętam, że duże ograniczenie wynikające ze standardu ATA było do 128GiB, ale dalszych progów nie znam. Ale jak rozumiem już 200GB wymaga lba48, czyli z 320GB również nie powinno być problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem gdzie lezy problem, ale bardzo powoli otwieraja sie niektore strony, np. tutaj, na forum.

Czy i jaki wplyw ma na to procesor kompa, Vista, smietnik na dysku, czy jeszcze cos innego?

Bo sam "internet" jest chyba wystarczajaco szybki, zeby to bylo w mgnieniu oka, prawda?

426627021.png

 

Komputer to Toshiba Qosmio z indeksem wydajnosci 5.3 (niestety, przez procesor), 4GB RAM, Vista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie lezy problem, ale bardzo powoli otwieraja sie niektore strony, np. tutaj, na forum.

Czy i jaki wplyw ma na to procesor kompa, Vista, smietnik na dysku, czy jeszcze cos innego?

Bo sam "internet" jest chyba wystarczajaco szybki, zeby to bylo w mgnieniu oka, prawda?

Obrazek

 

Komputer to Toshiba Qosmio z indeksem wydajnosci 5.3 (niestety, przez procesor), 4GB RAM, Vista.

 

Zadajesz pytania na które znasz odpowiedz :!:

 

No to się pochwaliłeś i szybkim łączem i notebookiem....

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3.5 przez grafike, procek 4.3 (c2d t5250- 2x1.5GHz), procek od czasow gigaherca spooookojnie radzi sobie z rendrowaniem stron. Net 512 styka, chyba ze youtube. Problemem moze byc zamulanie wszystkich serwerow posredniczacych w ladowaniu strony- a wiec przede wszystkim DNS, serwer docelowy i po drodze infrastruktura sieciowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy chyba nie pamiętacie czasów modemów 36,6kbit :mrgreen:- to dopiero "śmigało". Wtedy o stronach typu Youtube itp. można było pomarzyć :). Po serii pisków i skrzeków modem łaskawie łączył się z Tepsą...albo nie :twisted:.

jakie 36.6? :> za mego młodu to modem na radiolinii łaskawie łączył się na 9600bps :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy chyba nie pamiętacie czasów modemów 36,6kbit :mrgreen:- to dopiero "śmigało". Wtedy o stronach typu Youtube itp. można było pomarzyć :). Po serii pisków i skrzeków modem łaskawie łączył się z Tepsą...albo nie :twisted:.

jakie 36.6? :> za mego młodu to modem na radiolinii łaskawie łączył się na 9600bps :mrgreen:

 

No a ile miało bodów ATARI 800XL.... Commando wgrywał się 30 minut, a teraz wgrało by z internetu się przez sekundę 10 razy !

Ach ta muzyczka przewodnia tu Commodore 64 !

:mrgreen:

 

Oczywiście jak wszyscy wiedzą na Atari Commando było gorsze jak wszystko :P

 

Tak sobie myślę .. kiedyś Commodore 64, a tera Vista 64 jedno i drugie wolno chodzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...