Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem na myśli postawienie całego systemu od zera, np Debiana - zaczynając od konsoli dokładać klocki...

??? Ubuntu, SUSE, RedHat - instalowałem ostatnio wszystkie w wersji serwerowej - polega to na odpaleniu instalatora z płytki albo po PXE (to drugie znacznie szybsze, ale trzeba mieć infrastrukturę), odpowiadasz na kilka prostych pytań co chcesz tam mieć zainstalowane i po sprawie. Windows Server 2008 R2 czy Windows 7 są bardziej upierdliwe w instalacji bo po kilka razy się restartują (co w przypadku maszyny z dużą ilością kontrolerów - gdzie każdy inicjuje swój BIOS jest długotrwałe). Kompilacja jądra? Brak sterowników? Nie wiem o czym piszecie :) W jakieś rekompilacje to można się bawić jak się ma dużo wolnego czasu, sprzęt sprzed 10-15 lat, bo efektów pozytywnych raczej żadnych to nie da (przynajmniej nie mierzalnych). Zawsze można wybrać dystrybucję skrojoną na potrzeby konkretnego sprzętu - do wyboru do koloru.

Wersje desktopowe jak pisałem wcześniej, działają nawet bez instalacji, można nawet tak przygotować kluczyk USB jednym kliknięciem, że będzie na nim miejsce na zapisanie konfiguracji i dokumentów w tak odpalonej sesji - czyli nawet obejdziemy się bez dysku twardego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli postawienie całego systemu od zera, np Debiana - zaczynając od konsoli dokładać klocki...

??? Ubuntu, SUSE, RedHat - instalowałem ostatnio wszystkie w wersji serwerowej - polega to na odpaleniu instalatora z płytki albo po PXE (to drugie znacznie szybsze, ale trzeba mieć infrastrukturę), odpowiadasz na kilka prostych pytań co chcesz tam mieć zainstalowane i po sprawie. Windows Server 2008 R2 czy Windows 7 są bardziej upierdliwe w instalacji bo po kilka razy się restartują (co w przypadku maszyny z dużą ilością kontrolerów - gdzie każdy inicjuje swój BIOS jest długotrwałe). Kompilacja jądra? Brak sterowników? Nie wiem o czym piszecie :) W jakieś rekompilacje to można się bawić jak się ma dużo wolnego czasu, sprzęt sprzed 10-15 lat, bo efektów pozytywnych raczej żadnych to nie da (przynajmniej nie mierzalnych). Zawsze można wybrać dystrybucję skrojoną na potrzeby konkretnego sprzętu - do wyboru do koloru.

Wersje desktopowe jak pisałem wcześniej, działają nawet bez instalacji, można nawet tak przygotować kluczyk USB jednym kliknięciem, że będzie na nim miejsce na zapisanie konfiguracji i dokumentów w tak odpalonej sesji - czyli nawet obejdziemy się bez dysku twardego :)

 

aflinta - dokładnie to miałem na myśli - to już nie te czasy, że pingwin jest czarną magią i trzeba tajemnej wiedzy, żeby postawić dobry system :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam kogos kto na wykupiownym przeze mnie serwerze witrualnym postawi proxy... czy squida. jak zwal tak zwal ;)

 

gratyfikacja do uzgodnienia :)

 

Jaki system masz na tej wirtualce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mądry byłem, z motyką na słońce ;) Patrze po tym ovh - z którym mam styczność pierwszy raz, to nigdzie nie widzę namiaru na SSH :(

Kolega ma wykupioną przestrzeń na pocztę, ale w pozycjach "serwer wirtualny" nic szczególnego nie ma prócz poczty czy SQLa.

Aby nie tracić czasu kolegi i mojego, może ktoś kto zna ovh to ogarnie ?

 

74168572.th.gif

 

 

Update:

Hmmmmm, wersja Personal nie ma dostępu do SSH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyzo, a nie łatwiej kupić sobie prywatne proxy? Wtedy możesz mieć ich więcej w rozsądnej cenie i bez hostingu :)

A jeśli z hostingiem, to jest sporo polskich hostingów oferujących dostęp do ssh w niedrogich serwerach wirtualnych, akurat źle trafiłeś, sprawdź np. unixstorm, glowanet, masternet(nie sprawdzałem ale przynajmniej 1/3 z nich powinna mieć dostęp do ssh ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam router WRT54GS na ktorym obecnie jest tomato (moze tez byc dd-wrt).

Czy istnieje mozliwosc aby polaczyc go bezprzewodowo z innym routerem (ktory jest podpiety do inetu) i dalej rozprzestrzenic, wzmocnic sygnal dla innych urzadzen wifi tylu laptopy, smartphony? Pierwszy router jest za slaby zeby dostarczyc odpowiednio silny sygnal dla telefonow i wewnetrznych kart w laptopach, dziala natomiast laptop z zewnetrzna karta i antena. Odleglosc pomiedzy routerami jest za duza zeby je polaczyc kablem.

Jak to zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystko wiedzących :mrgreen:

dziś rano podczas sprawdzania poczty wyświetlił mi się błąd 0x800C0133....wygooglowałem, że chodzi o ilość wiadomości w skrzynce - usunąłem "trochę" i działało przez chwilę oki /poczta się ściągała bez problemu/ po godzinie Qutlook jakby się zawiesił /na nic nie reagował/ a następnie odpalił ale w skrzynce odbiorczej jest pusto :shock: 6000 maili które tam były poszło nie wiadomo gdzie...czy ma ktoś pomysł jak je odzyskać??? Plisss pomocy help!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do kumatych.

Cos mi ukradlo 30 giga z dysku. to cos to najprawdopodobniej folder plikow z danymi servisu synchronizacji z serwerem.

Pliki/folder nie sa widoczne nawet pszy ujawnieniu ukrytych.

Moge otworzyc i wyczyscic folder jedynie znajac jego nazwe.

Zna moze ktos nazwe tego foldera lub metode na jago wyswietlenie?? Windows vista

 

kiedys na innej maszynie wylowilem nazwe patrzc przez 3godziny jak szpak w ..... na dokumenty skanowane przez avasta ale z wrodzonego kretynizmu nie zapisalem sobie nazwy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp jest widoczny a to diabelstwo ma staus systemowy ale nie jest .sys to jest plik dynamiczny i wiem ze rosnie przy kazdej przerwanej synchronizacji co u mnie jest nagminne bo lacze sie czesto przez VPN i przekraca to moje granice cierpliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...