Skocz do zawartości

Jaki silnik diesla w Subaru?


pin

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie.

 

Czy wiadomo jaka bedzie emisja Co2 w nowym dieslu? Jest to dla mnie bardzo wazna informacja. Dziekuje za odpowiedz.

 

Niestety konkretnych danych dla poszczególnych modeli jeszcze nie wolno nam publikować...

Moge jednak zasygnalizować, że dla wszystkich wartości te będą się znajdowały poniżej 160G/km w cyklu mieszanym - to dobrze, czy źle tam, gdzie Pan mieszka ? :wink:

 

Pozdrowienia

 

Mieszkam w Irlandii. Dobrze by bylo, gdyby emisja byla ponizej 155,a jeszcze lepiej ponizej 140. wtedy bylby nizszy prog podatku drogowego i VRT ( oplata rejestracyjna) i wtedy kupilbym sobie taki w lipcu. Wiadomo kiedy beda konkretne dane? Chodzi mi konkretnie o Legacy.

 

Dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

140 :!: :?:

 

O, sorry, not possible ! This car is much too big !

 

No ale np BMW 320d ma emisje co2 rowna 128 a np Honda Accord 145. Takze mysle ze jest to mozliwe.. no ale sie nie znam..

 

Ale o jakiej wersji Pan myśli ?

 

 

 

Mysle o Lagacy sedan, silnik chyba tylko bedzie 2.0 150 KM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcio, ani BMW ani Honda nie mają napędu na 4 koła, to też ma wpływ na emisję.

 

W sumie racja, otym zapomnialem. Mam nadzieje ze emisja spalin bedzie znana niedlugo, abym mogl wiedziec na co sie decydowc. Oby byla ponizej 156, wtedy byloby super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Ad 2: Nie. Silnik 2.2 nie jest przewidywany.

 

A w ostatnich Plejadach , "stoi" wyraźnie, że w dalszej kolejności będzie wprowadzony silnik j.w. Błąd drukarski ? ;-)

 

Może. A może ................ wydawca jest też odpowiedzialny za magazyn ......... Hondy :mrgreen:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godlik napisał/a:

6l/100 :?: :shock:

 

Godlik, To przy założeniu, że będzie się jeździło zgodnie z przepisami. :mrgreen:

 

Czy jest wiadomo jakie bedzie rzeczywiste spalanie tego DIESLA :?: (moze gdzies sa jakies dane ale nie chce mi sie szukac :roll: ).....nie ukrywam ze chetnie zamienie swoja Zafire na takiego DIESELKA :mrgreen:

A w moim posiadaniu to auto przejdzie niezly test :twisted: ok 120-150tys kilometrow rocznie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby byla ponizej 156, wtedy byloby super.

 

Jeżeli np. limuzyna - będzie dobrze ! :wink:

 

Pozdrowienia

 

No limuzyna mi sie widzi. Jesli bedzie ponizej 156 to wtedy oplata rejestracyjna ( VRT) bedzie wynosic 20 % a nie 30 tak jak teraz. Czyli auto bedzie 10 % tansze a z tego wynika ze diesel powinien byc w cenie takiej jak teraz 2.0 benzyna. Oj nie moge sie juz doczekac oficjalnych danych.

Ciekaw tez jestem jakie spalanie bedzie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety konkretnych danych dla poszczególnych modeli jeszcze nie wolno nam publikować...

 

Eeee tam - gadanie :mrgreen:

 

http://www.subaru.se/hem_prislista_alla.aspx

 

Na stronie szwedzkiego dealra już są nie dość, że dane, to i cenniki subarowskich diesli :cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq, a gdzie Ty to widzisz?? :shock:

 

FORESTER Växellåda Pris

Forester 2.0X 5MT 229 900

Forester 2.0X 4AT 239 900

Forester 2.0X Exclusive (läder, soltak, aluminiumfälgar) 5MT 254 900

Forester 2.0X Exclusive (läder, soltak, aluminiumfälgar) 4AT 264 900

Forester 2.5XT Turbo 5MT 289 900

Forester 2.5XT Turbo (VDC) 4AT 299 900

Forester 2.5XT Turbo Exclusive (läder, elstol förare, soltak, navigator, VDC) 4AT 334 900

 

A tutaj:

http://www.subaru.se/forester_version.aspx

http://www.subaru.se/specifikationer_forester.aspx

tez widzze tylko 2,0X i 2,5 XT :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta, o zesz... faktycznie... A to wszytko przez to, ze w zeszlym tygodniu znajomych nakrecalem na Forysia i pytali mi sie wlasnie o diesla :oops:

 

Poza tym jesli chodzi o szwedzki, to moge ewenualnie podac kurs wymiany waluty... z czytaniem u mnie gorzej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq, zlosliwcze :twisted: sam o lakierze w inym temacie nie doczytales :lol:

 

a tak on-topic - to zastanawia mnie kwestia masy nowego diesla w stosunku do benzynowca i ewentualnego wplywu tej zmiany na wlasciwosci jezdne.

EDIT:

Aflinta widzialem, ze zastanawiales sie nad tym w wątku o "diesel w subaru" - ale tam tez nie padla odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szanowna Dyrekcjo

W AutoŚwiecie z 4 lutego 2008 jest informacja, że silnik będzie wyposażony w filtr cząstek stałych.

Czy filtr będzie częścią eksploatacyjną, jak często będzie wymagał wymiany i jaka będzie jego cena ?

Czy będzie objęty 3 letnią gwarancją, np. jak nie zadziała układ "wypalający" i filtr zostanie zapchany ?

Czy podobnie jak np. w grupie VW trzeba będzie odbywać specjalną procedurę podczas "wypalania" filtra (w Audi kilkanaście kilometrów ze stałą prędkością i przy stałych obrotach - w mieście nie do zrobienia !!!! ) ?

Dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Bez zaznajamiania się ze szczegółami instrukcji obsługi i ksiażki gwarancyjnej -

nie przypominam sobie, aby było coś o wyłączeniu z gwarancji.

Jest to filtr otwarty, więc nie przewiduję problemów.

Podczas jazd testowych do tej pory nie zdarzyły mi się z nim też problemy.

Czy będą specjalne "procedury" - nie wiem.

Natomiast znane mi procedury zazwyczaj nie są tak rygorystyczne - dotyczą raczej konieczności jazdy na wyższych obrotach i bardziej dynamicznej w celu uzyskania wystarczającej temperatury.

Co do cen części - proszę o wybaczenie, ale nie chcę stwarzać precedensu udzielając odpowiedzi na pytania, na które z definicji odpowiadają dealerzy (ceny części do silnika diesel też juz niedługo będa zakomunikowane).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...