Skocz do zawartości

Outback 99 – szybardach sie nie uchyla


LomaX

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć forumowicze,

 

Mam Legacy Outbacka 99 (seria do 03) i problem z szyberadchem – przednim, który od jakiegoś czasu się uchyla od uchylania. Nie cieknie również. Dźwięki wydaje normalne, działa stopniowo jak zawsze, ale przedni się ni uchyla.

 

Czy ktoś dysponuje literaturą typu: pdf i porada jak rozmontować szyber.

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim rozmontujesz szyber spróbuj mojego sposobu. Mój szyber uchylał się od zamykania, i przypadkiem odkryłem, że pomaga mu puknięcie ręką w podsufitkę nad daszkiem przeciwsłonecznym kierowcy (tam w MY 94 jest komputer i przekażnik). Gdzieś gubi mi się tam kontakt, więc spróbuj może, bo rozgrzebierz szyber, a to może być kwestia kontaktu elektroniki...

 

 

ps. podaj maila, podeśle ci manuala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za porady.

U mnie jest tak:

- dnia pewnego ślicznego jak przymrozki złapały, troszkę napadało śniegu, wsiadam (ale ładnie oczyściłem:-) szyerek wpierw), oczywiście od razu buch - przycisk od szybra – dźwięki normalne, czuć, że ma siłę i wszystko ok, ale nie chce się uchylić. Myślę, że, przymarzło – nie będę tykał – bo popsuję.

 

Coś tam pogoda była lepsza przez kilka dni – na plusie (ponownie pomyślałem…) musiało odtajać – więc próbuje - chcę uchylić, silniczek pracuje jak należy, ale się nie uchyla. Więc oczywiście próbuję trzymając przycisk, go troszkę podepchnąć do góry. Tak jak by go coś trzymało (takie oporowo-gumowe wrażenie sprawiało), lekko się uniósł. Zamknąłem, próbuje ponownie otwierać i wypychać ręką, ale tyć się uchylił i tyle. Z ciekawości – próba otwarcia z mocnym naciskiem ręką od spodu czym się skończy?

 

Żebym miał choć coś do poczytania w tej materii to bym pownioskował, a tak…

:-) będę czekał a cos do czytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dnia pewnego ślicznego jak przymrozki złapały, troszkę napadało śniegu, wsiadam (ale ładnie oczyściłem:-) szyerek wpierw), oczywiście od razu buch - przycisk od szybra

 

A kto w przymrozki otwiera szyberdach??? :shock: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LomaX, jest pewna szansa, że ukręciło się mocowanie jakiejś zębatki na ośce silnika czy coś w ten deseń, czyli jedne co ją trzyma do sam ścisk, ale nie ząbek jakiś itp. Czyli wystarczy większy opór i już ośka silnika się ślizga wewnątrz zębatki zamiast nią obracać. Taka moja mała teoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Lekko odkurzę temat, bo właśnie mój szyber się dziś uchylił od uchlenia :wink:

Dokładnie mówiąc to pierwszy ruch, czyli opuszczenie tyłu się wykonuje a potem gdy powinien zacząć się otwierać to stoi i ani drgnie :sad:

Czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem?

Jakieś sugestie może?

Pogoda piękna, okolice Mikołajek też, aż się prosi jeździć "pod gołym niebem" :cool:

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czasami objaw że po wciśnięciu tylko kawałek pójdzie. Później muszę znów wcisnąć i trzymać, kawałek dalej się otworzy, po czym znów stanie, muszę puścić guziczek, wcisnąć znów i trzymać, kawałek dalej się otworzy, itd. Zdarza się to z bliżej nieokreśloną systematycznością więc nie wiem jaki jest powód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mówiąc to pierwszy ruch, czyli opuszczenie tyłu się wykonuje a potem gdy powinien zacząć się otwierać to stoi i ani drgnie :sad:

Czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem?

Masz pewnie to samo, co ja - teflon, w ktory sa "obute" sanki jezdzace w szynach szyberdachu, wykruszyl sie i teraz sanki maja luzy - szyber z jednej strony przesuwa sie z nieduzym opoznieniem wzgledem drugiej i klinuje sie pod niewielkim katem.

 

Z tego, co sie orientowalem, to jedyne rozwiazanie akceptowalne przez ASO, to wymiana calego mechanizmu szyberdachu (razem z szynami i motorem) - ceny nie chcesz znac, gwarantuje ci to. Z nieformalnych mozna probowac dorabiac cos takiego, ale nie wiem z jakim powodzeniem, bo jeszcze nie probowalem. Mozna tez polowac na jakis szyber bez szyby ze szrotu, ale to tez ma swoja cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworz szyber (przy pomocy recznej z ktorejs strony powinno sie udac) i "wyjdz" przez niego... to znaczy tylko do polowy :mrgreen: Zamykaj ciut i otwieraj obserwujac te sanki (powinny byc widoczne od gory). Powiniennes zauwazyc luzy na tych sankach.

 

Ja jeszcze nie naprawilem, mialem wazniejsze sprawy, wiec szyber jezdzi caly czas zamkniety. A szkoda, bo wycieczki po polu z dwojka znajomych wystajacych przez dach - bezcenne :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

Temat stary, ale mnie przytrafił się dopiero tej zimy. Scenariusz zbliżony do już opisanego, próba otwarcia przymrożonego uchylnego szyberdachu, po której przestał działać. Aby go otworzyć trzeba go wypchnąć, zamknąć przyciskiem można bez problemu. Część odsuwana działa bez najmniejszego problemu. Czy ktoś wie jak to naprawić?

Mój Outback to MY 00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...