Skocz do zawartości

Potrzebuję info o ciężarówkach


mati

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję kupić ciężarówkę do firmy. Niestety nie jest to tak proste jak mi się wydawało, bo musi ona spełniać dość specyficzne wymagania tzn. skrzynia ładunkowa musi mieć 6 metrów długości ale sama ciężarówka musi mieć mniej niż 3,5 tony (żeby moi ludzie z prawem jazdy kat. B mogli prowadzić). Wiem że jest takie Iveco, ale czy jeszcze inne marki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to kazdy producent oferuje cos co powinno cie zadowolic.

w najgorszym wypadku kup rame pod zabudowe a skrzynie moga ci zrobic gdzie indziej.

mysle ze MB, ford, fiat, peżo i inni producenci znajda sposob na to zeby sprzedac ci taki samochod jakiego potrzebujesz.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Wiem że jest takie Iveco, ...

 

Od Iveco sp...aj daleko.

 

:wink: :mrgreen:

 

Eeeee tam uprzedzony jakiś jesteś :razz:

Z doświadczenia wiem, że Ci którzy mieli Iveco to nie zamieniają go już potem na inną markę.

 

Mati o poprzednich modelach Iveco mogę Ci powiedzieć wszystko co byś chciał wiedzieć a tego najnowszego jeszcze nie znam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że Ci którzy mieli Iveco to nie zamieniają go już potem na inną markę.

No nie wszyscy...Miałem w firmie Turbo Daily i ....masakra :mrgreen:

Mam również Nissana Cabstar, którym kierowcy jeżdżą za karę. Nie jestem ślepo zapatrzony w niemieckie produkty, ale Sprintery i LTki są naprawdę OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że Ci którzy mieli Iveco to nie zamieniają go już potem na inną markę.

No nie wszyscy...Miałem w firmie Turbo Daily i ....masakra :mrgreen:

Mam również Nissana Cabstar, którym kierowcy jeżdżą za karę. Nie jestem ślepo zapatrzony w niemieckie produkty, ale Sprintery i LTki są naprawdę OK.

 

A co tam się z nim działo ? ;)

Główna zaleta Iveco to rama i że możesz pakować ile wlezie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to jeśli <3,5t to jeszcze nie ciężarówka :wink: A co do tematu, nie moge znaleźć dokładnych informacji, ale myślałeś o VW Crafter :?: To "następca" LT, który jest całkiem niezły. A co do Iveco, mnie się podoba. Przede wszystkim duży, ale i dosyć wygodny :wink:

Ps. Póżniej może będę widział się z kolegą, to spróbuje sie troche dowiedzieć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati - sprinter maxi pod zabudowe - tyle ze niestety chodliwe auta - znajomemu w ciagu miesiaca probowali 4 razy ukrasc - to sie wkurzyl i sprzedal i zakupil ducato bo tego przynajmniej nikt nie chce wziasc :mrgreen:

 

a do 3,5T to nie ciezarowka :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati, mamy takie IVECO w firmie. 3 nowe sztuki. generalnie chłopaki są z nich zadowoleni, stosunkowo mało palą. jak potrzebujesz jakiegoś bardziej szczegółowego info to mogę sie wywiedzieć.

 

p.s.

ja 3 razy byłem tym autkiem w w-wie i nie ma większych problemów w prowadzeniu/parkowaniu dla normalnego kierowcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w firmie już 2-gie Iveco i złego słowa nie powiem. Te stare 35-12 trochę gniły, ale napęd mają pancerny. Obecnie mam 35C13 ze skrzynią. Ładowność w papierach 1100 kg - 2-3 razy w tygodniu wozi po 4 tony i absolutnie nic mu się przez 3 lata nie zepsuło. Strasznie mnie wnerwiają takie głupie przysłowia gołowąsów co nigdy w życiu nie mieli/jeździli takim dostawczakiem. Sprinter fajny ale nie weźmie tyle na bary co IVeco no i jak ktoś już wspomniał kradną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w firmie już 2-gie Iveco i złego słowa nie powiem. Te stare 35-12 trochę gniły, ale napęd mają pancerny. Obecnie mam 35C13 ze skrzynią. Ładowność w papierach 1100 kg - 2-3 razy w tygodniu wozi po 4 tony i absolutnie nic mu się przez 3 lata nie zepsuło. Strasznie mnie wnerwiają takie głupie przysłowia gołowąsów co nigdy w życiu nie mieli/jeździli takim dostawczakiem. Sprinter fajny ale nie weźmie tyle na bary co IVeco no i jak ktoś już wspomniał kradną .

Lucek - a ile to ma pojemności w m3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał Bajorek, Nie pamiętam. Długość skrzyni to ok 4,5 metra. Wysokość ponad 2 i mniej więcej 1,8 szerokości. To na oko daje jakieś 16 m3. Jak to istotne to mogę zmierzyć dokładnie. Jakieś inne info też mogę podać jakbyś był zainteresowany. Dodam, że za nowy wynegocjowałem cenę 110 tys z zabudową, 3 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z aut do zabudowy, z czystej ciekawosci w poprzednim miejscu pracy zrobilem rypa sprinterem (w automacie), Transitem na blizniakach i VW LT ale to juz na C i ma tacho ;/, w sumie najlepiej mi sie jechalo Sprinterem i LTkiem, Transit to taki badziew ze koniec swiata, 100km/h robil z duuuuuzej gorki...

 

kierowcy unikali Transitow jak mogli, makabrycznie wolne, glosne i awaryjne, LT byl rozchwytywany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierowcy unikali Transitow jak mogli, makabrycznie wolne, glosne i awaryjne, LT byl rozchwytywany

 

a my właśnie wzieliśmy dwa od razu z salonu i jeden miał już silnik wymieniany na gwranacji i ogólnie mega szajs, to jest dobre dla piekarza do wożenia bułek a nie do poważnej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati, jakiś większy transport Jacka się szykuje, że takie ciężarówki musisz nabyć? :mrgreen:

 

Nie Jacka, tylko rury Outo Kumpu wozimy, a Outo Kumpu to sponsor Gronholma :wink: wieć pracuje nad jakąś delegacją na rajd. :mrgreen:

 

BTW owoc, sorry za ten telefon w nocy, ale musiałem koleżance udowodnić że w Krakowie są dobre imprezy :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati, jakiś większy transport Jacka się szykuje, że takie ciężarówki musisz nabyć? :mrgreen:

 

Nie Jacka, tylko rury Outo Kumpu wozimy, a Outo Kumpu to sponsor Gronholma :wink: wieć pracuje nad jakąś delegacją na rajd. :mrgreen:

 

BTW owoc, sorry za ten telefon w nocy, ale musiałem koleżance udowodnić że w Krakowie są dobre imprezy :cool:

 

to nie kupuj aut - tylko zlec wozenie specjaliscie :mrgreen: a przypadkiem jednego znam dosc dobrze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...