Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

Jak autko nie gotowe to po co tam Paulusowi sie plątać pod nogami :-P

Jednak mam nadzieje, że jutro bedzie po co tam jechac...Jesli znowu nie bedzie zajety innymi ponad planowymi subarkami, ktore juz tam wrecz na stale garażują :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty zaś tam będziesz???

Hahaha...spoko Richard...Jakbys byl teraz tak jakos to zerknij na mojego chrupka i zobaczy czy gotowy...Bo Paulek coś nie chętny do kontaktu...a w ciemno nie chce jechac :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jakakolwiek nawet najjaśniejsza folia przyciemniająca do szyb spowoduje wejście "w konflikt z prawem" na przednich bocznych szybach ? Jakie są Wasze doświadczenia ? Chcę przyciemnić szyby, ale tylko komplet bo w przeciwnym wypadku dziwnie to trochę wygląda. Natomiast nie musi być czorna jak wungiel, może to być delikatne przyciemnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jakakolwiek nawet najjaśniejsza folia przyciemniająca do szyb spowoduje wejście "w konflikt z prawem" na przednich bocznych szybach ? Jakie są Wasze doświadczenia ? Chcę przyciemnić szyby, ale tylko komplet bo w przeciwnym wypadku dziwnie to trochę wygląda. Natomiast nie musi być czorna jak wungiel, może to być delikatne przyciemnienie.

Każda będzie niezgodna z prawem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda...przednie boczne możesz spokojnie przyciemnić...natomiast musi ona mieć odpowiednią przepuszczalność światła...nie pamiętam teraz z głowy ile to procentów, wiem jednak że szyby takie są "mało ciemne"...tylne natomiast przyciemniasz praktycznie bez ograniczeń...tyle tylko, że schodkowe przyciemnienie chyba nie zbyt fajnie wygląda :-P

Edit: przednie boczne muszą mieć 70% przepuszczalności światła czyli odwtotnie 30% przyciemnienia :-D

tylnie boczne mogą być dużo ciemniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda...przednie boczne możesz spokojnie przyciemnić...natomiast musi ona mieć odpowiednią przepuszczalność światła...nie pamiętam teraz z głowy ile to procentów, wiem jednak że szyby takie są "mało ciemne"...tylne natomiast przyciemniasz praktycznie bez ograniczeń...tyle tylko, że schodkowe przyciemnienie chyba nie zbyt fajnie wygląda :-P

Edit: przednie boczne muszą mieć 70% przepuszczalności światła czyli odwtotnie 30% przyciemnienia :-D

tylnie boczne mogą być dużo ciemniejsze...

Tylko sama szyba w sobie nie daje 100%. Testowałem wiele folii i żadna (przezroczysta nie dała odpowiedniej przepuszczalności)

Założenie będzie skutkować jej drapaniem i nie będzie zbliżona do tylnych ciemnych.

Edytowane przez akir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda...przednie boczne możesz spokojnie przyciemnić...natomiast musi ona mieć odpowiednią przepuszczalność światła...nie pamiętam teraz z głowy ile to procentów, wiem jednak że szyby takie są "mało ciemne"...tylne natomiast przyciemniasz praktycznie bez ograniczeń...tyle tylko, że schodkowe przyciemnienie chyba nie zbyt fajnie wygląda :-P

Edit: przednie boczne muszą mieć 70% przepuszczalności światła czyli odwtotnie 30% przyciemnienia :-D

tylnie boczne mogą być dużo ciemniejsze...

100% racji, temat właśnie przerabiał mój brat. 

 

Nie prawda...przednie boczne możesz spokojnie przyciemnić...natomiast musi ona mieć odpowiednią przepuszczalność światła...nie pamiętam teraz z głowy ile to procentów, wiem jednak że szyby takie są "mało ciemne"...tylne natomiast przyciemniasz praktycznie bez ograniczeń...tyle tylko, że schodkowe przyciemnienie chyba nie zbyt fajnie wygląda :-P

Edit: przednie boczne muszą mieć 70% przepuszczalności światła czyli odwtotnie 30% przyciemnienia :-D

tylnie boczne mogą być dużo ciemniejsze...

Tylko sama szyba w sobie nie daje 100%. Testowałem wiele folii i żadna (przezroczysta nie dała odpowiedniej przepuszczalności)

 

a bzdura opowiadasz, są profesjonalne folie które można stosować, jak się dowiem, od brata to dam wam znać. Nawet byli z tym na policji sprawdzać. 

pisali o wszystkie info do firmy chyba technicolor czy coś podobnego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@WueM, wartości procentowe to ja znam. :) Natomiast od kilku osób słyszałem, że fabryczna szyba w samochodzie już ma dość mocno ograniczoną przepuszczalność światła i balansuje na krawędzi zgodności z prawem. Dlatego pozwoliłem sobie zadać pytanie czy istnieje jakakolwiek folia będąca w zgodzie z przepisami. :)

 

 

 

są profesjonalne folie które można stosować, jak się dowiem, od brata to dam wam znać.

Będę zobowiązany za informacje. :)

 

Skokowe przyciemnienie nie wchodzi w grę. Albo równo na wszystkich szybach, albo sobie całkowicie odpuszczę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tego nie zdążyłem dopisac...tak chodzi tutaj o przepuszczalnosc światła...podobno nawet fabryczne szyby sa na jej granicy a co dopiero jeszcze je foliowac...moja rada jest taka jak Antikos napisal...Dodatkowo zbadać przepuszczalność u panow w granatowych ubrankach :-D

Nie chce mieszac ale temat juz przerabialem wsrod znajomych....i foliowanie bocznych przednich szyb to loteria :-D

Moj brat np.mial kiedys przeboje z fabrycznie przyciemnionymi szybami ale lustro weneckie w Swoim Passacie...na nic tłumaczenie, że to fabryka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś zapas raczej jest bo jak spojrzałem na szyby w Maździe 6 rodziców to mają wyraźnie ciemniejsze niż ja. Natomiast jeżeli mam się potem bujać po sądach z niebieskimi i udowadniać, że są debilami to wolę sobie odpuścić, a kasę z folii przeznaczyć na inne dodatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak osobiście bym zrobił...odpuścił...przod przyciemnisz minimalnie...tył podobnie jak przod by nie było schodka....więc prawie wcale....sztuka dla sztuki a kasa nie mała ;-)

Zainwestowałbym wiec fundusz w co inne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka napiszcie i mnie gdzie ta pierogarnia :)

Dobrze, że jest Ricardo... ja za rzadko tutaj zaglądam i wszyscy mnie wyprzedzają ;) .

 

PS. Moim zdaniem Wuem i Ricardo powinni założyć osobny wątek pod tytułem np.: Co dzisiaj ciekawego u Paulusa w warsztacie :P:biglol: .

Edytowane przez Pablito79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pablito79 spoko ktos musi miec palec na pulsie :D

 

WueM ja  jade dopiero w srode bo Paulus ma urwanie glowy tyle mu sie teraz subarek i innych cudow techniki zwalilo czyli chlop ma robote :D

 

Tomasz_555 ja mam w swoim przyciemniony tyl i to dosc mocno i zero reakcji na to w kraju,Czechy,Austria,Wlochy czyli jest ok.ponadto boki pzyciemnialem tylko w 3 drzwiowych ;)teraz sa folie naprawde super a firmy potrafia to dobrze ogarniac :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...