Skocz do zawartości

Jak wracać z Monachium


Michał Bajorek

Rekomendowane odpowiedzi

W przyszłym tygodniu muszę się kopnąć na kilka dni do Monachium. Tam jadę z Krakowa przez Zgorzelec - trasa jasna i prosta. W drodze powrotnej muszę jednak zachaczyć o Bielsko Białą więc nasuwają mi sie 2 warianty drogi powrotnej, jeden znany mi przez Austrię-Znojmo i Brno i drugi przez Regensburg-Pragę-Brno. Kilometrowo tak samo ale wariant czeski bardziej autostradowy czyli teoretycznie szybszy. Jednak droga wiedzie przez Pragę a poza tym z tego co pamiętam to między Stolicą Knedlandii a Brnem autostrada była kiepska(stukające płyty) - ale to było ze 4 lata wstecz. Ktoś może jechał i ma opinię. No i ten przejazd przez Prage, niby autostrada ale różnie może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często jeżdrzę przez Austrię ale Mikulov to już sobie dawno odpuściłem, zawsze lecę przez Znojmo na Stockerau i tam się zaczyna autostrada dalej Krems i St.Polten, dużo szybciej niż przez Mikulov - no chyba, że ktoś chce do Wiednia albo przez Wiedeń - wtedy ok. Ale mnie ten czeski wariant zaciekawił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie w Czechach jest od tego roku jakiś nowy, super zaostrzony kodeks drogowy gdzie płaci się jakieś grube pieniądze za przekroczenie prędkości o 3 km/h :?:

 

zgadza się, mój znajomy autochton czeski potwierdza i radzi uważać bo mandaty są naprawdę europejskie...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee przesadzacie

za pozostawienie starej winietki na szybie tylko 400 Euro :mrgreen:

:mrgreen:

 

 

też polecam przez Znojmo

W Lechovicach jest fantastyczna knajpka można tanio i fantastycznie zjeść

 

Przez znojmo przerobione... Od 15 lat 3 razy do roku na narciochy do Włoch + kilkanaście razy do Austrii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem więcej niż kilka razy do Monachium z Cieszyna. Zawsze przez Pragę. Zajmowało mi to około 9-10 godzin. Pragę da się przejechać łatwo i szybko, nie wiem jedynie jak mandaty w tej chwili. Ostatni raz jechałem tamtędy 2 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdże tam średnio co 2tyg.;

z cieszyna 8h przez pragę, rozvadow,regensburg, jak nie ma korków na 93/9; a z mandatami u czechów ciężko, tyle, że 9/10 bierze w łapę;

można też wracać przez deggendorf 92, regen, bayerisch eisenstein, klatovy, plzen, praha...

polecam dla lubiących mocniejsze wrażenia - serpentyny i piękne widoki :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się przejechałem. Do Monachium z Krakowa przez Zgorzelec, droga absolutnie nie męcząca, jedzie sie szybko i sprawnie i bez emocji, bez widoków i nic ciekawego po drodze - ot niemiecka autostrada. Powrót przez Pragę też ok ale jest kilka minusów.

Autostrada do granicy czeskiej choć nowa, fajna i z malowniczymi widokami ma ciągłe ograniczenie do 120 a czasami niżej, dalej do Pragi ok, przez miasto średnio, dwa pasy,wąsko,kilka razy światła :shock: i do tego fatalnie oznakowane zjazdy, trafić tam w godzinach szczytu to może nie być fajne. Dalej na Brno bardzo długie odcinki betonki o kiepskiej jakości, słychać tylko łupanie zawieszenia-męczące i frustrujące, od Ołomuńca do granicy z Pl bez komentarza a Pl to już wiadomo. Do Monachium mi zajęło 8,5 godz jazdy powrót około 9 godzin. Wybierając to lepszy raczej wariant niemiecki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...