Skocz do zawartości

koszty GT


b.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nosze sie z zamiarem kupna imprezy GT 97-99. fanem jestem od wielu lat, niestety dopiero teraz jak juz jestem na swoim, moge sobie pozwolic

na kupno takiego cacka.

I stad pytanie. jakie sa koszty uzytkowania. zakladam ze duze,

ale prosilbym o odpowiedz w PLN ile jest warta wymiana paska rozrzadu, sprzegla itp. np. w warszawie.

bo jak wiadomo po kupnie samochodu po przebiegu 100 tys, pare rzeczy trzeba koniecznie wymienic.

Koszty benzyny mozna powinac, jestem raczej weekendowym kierowca, a i moj rover tez w miescie potrafi sporo spalic .

 

a i jesscze jedno. jak to jest z kradziezami tych aut. impreza moze mieszkac pod oknem na ulicy?, czy lepiej dla niej bedzie jak wykupie parking strzezony (wciaz warszawa)?

 

licze na was.

 

b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nosze sie z zamiarem kupna imprezy GT 97-99. fanem jestem od wielu lat, niestety dopiero teraz jak juz jestem na swoim, moge sobie pozwolic

na kupno takiego cacka.

I stad pytanie. jakie sa koszty uzytkowania. zakladam ze duze,

ale prosilbym o odpowiedz w PLN ile jest warta wymiana paska rozrzadu, sprzegla itp. np. w warszawie.

bo jak wiadomo po kupnie samochodu po przebiegu 100 tys, pare rzeczy trzeba koniecznie wymienic.

Koszty benzyny mozna powinac, jestem raczej weekendowym kierowca, a i moj rover tez w miescie potrafi sporo spalic .

 

Bardzo wiele zależy od stanu w jaim będzie auto. Kosztymoga byc od codziennych eksploatacyjnych po niebotyczne kwoty wydawane na wymianę połowy auta.

 

a i jesscze jedno. jak to jest z kradziezami tych aut. impreza moze mieszkac pod oknem na ulicy?, czy lepiej dla niej bedzie jak wykupie parking strzezony (wciaz warszawa)?

 

licze na was.

 

b.

 

Do każdego auta chyba lepiej strzeżony, ale SUbaru uchodzą za stosunkowo rzadko ginące, za to np. wybita szyba w GT to problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki kalkulator:

 

Cena samochodu + ubezpieczenie jakieś 11-12% wartości auta + 2700 PLN sprzęgło + 2000 PLN tarcze i klocki przód i jeżeli nie ma niespodzianek będzie jak nówka.

 

Jeżeli będą problemy z turbo to trzeba doliczyć jakieś 2 do 4 kPLN z zależności od przebiegu i stanu. Skrzynia - naprawa od 1500 PLN do około 5 kPLN, padnięta wiskoza około 2 kPLN. Przepalony tłok około 8-12 kPLN w zależności od zniszczeń...

 

O czymś zapomniałem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki kalkulator:

Cena samochodu + ubezpieczenie jakieś 11-12% wartości auta + 2700 PLN sprzęgło + 2000 PLN tarcze i klocki przód i jeżeli nie ma niespodzianek będzie jak nówka.

 

Jeżeli będą problemy z turbo to trzeba doliczyć jakieś 2 do 4 kPLN z zależności od przebiegu i stanu. Skrzynia - naprawa od 1500 PLN do około 5 kPLN, padnięta wiskoza około 2 kPLN. Przepalony tłok około 8-12 kPLN w zależności od zniszczeń...

 

O czymś zapomniałem :?:

 

O niczym :) sam przerobilem czesc twego kalkulatora na wlasnej skorrze. Bolesne czasy dla mej kieszeni byly.

 

Prawdziwym stwierdzeniem jest :

... "nic do Subaru kosztuje 100 PLN".

 

koszty zeczywiscie sa fajne :)

 

ale odrazu nie zakladajmy ze bedzie taka tragedja. Tak czy inaczej te 5 tys gorka trza miec i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie!.

koszty sporawe jak widac. ale nie czesto sie je robi na szczescie.

najbardziej z tych usterek oczywiscie boli ten tlok.

jak sie przed takim bagnem ustrzec?

kto w warszawie potrafi w miare wporzadku ocenic auto

i jakie sa koszty takiej ekspertyzy?

 

b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie!.

koszty sporawe jak widac. ale nie czesto sie je robi na szczescie.

najbardziej z tych usterek oczywiscie boli ten tlok.

jak sie przed takim bagnem ustrzec?

 

Wypatruj tzw "świętego zaworka" na przewodach nadciśnieniowych do wastegate. Ewentualnie innych przeróbek w tej okolicy.

 

kto w warszawie potrafi w miare wporzadku ocenic auto

i jakie sa koszty takiej ekspertyzy?

 

www.korneckiautosport.com - zadzwoń, pogadaj, myślę że będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do kradziezy - calego samochodu to moze nie wezma, bo bedzie alarm itp., ale moga chciec sprawdzic co w srodku (u mnie sprawdzili k.....) i pare zlotych na szybe, zamek (bo nie mogli srubokretem otworzyc) i inne "duperele" pojdzie , Pol biedy jak jest ubezpieczony (tylko czas zmarnowany z ubezpieczlnia) - a jak nie ubezpieczony- to wystarczy do ASO zadzwonic i taniej wyjdzie kupic prawie nowego Malucha.....i oczywiscie, takiej szyby nie maja nigdzie, z Japoniii musi plynac :twisted: . A zgruchotany zamek zostawilem, zeby widzieli ze juz nic w srodku nie ma......

 

Madry Polak po szkodzie, parking strzezony 150 PLN na miesiac - warto!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ile taka szyba kosztuje jesli to nie tajemnica?

nikt w Polsce nie potrafi takiej dorobic, przyciac?

Polak przeciez potrafi :-)

 

150zl/parking to nie duzo, ale nie chce mi sie dreptac do strzezonego,

za kazdym razem jak chce skorzystac z auta :-)

 

b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ile taka szyba kosztuje jesli to nie tajemnica?

nikt w Polsce nie potrafi takiej dorobic, przyciac?

 

 

Jedna firma bodajże robi podróbę. Cena coś z 800 złotych jeżeli mi się nie pokręciło, ale szyba jest w innym kolorze niż oryginał. Z tym jest naprawdę mocna porażka niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna firma bodajże robi podróbę. Cena coś z 800 złotych jeżeli mi się nie pokręciło, ale szyba jest w innym kolorze niż oryginał. Z tym jest naprawdę mocna porażka niestety.

 

Nie opowiadaj :roll:

Idziesz do pierwszej lepszej firmy, ktora dorabia szyby i nie ma zadnego problemu. Ja wymienialem przednia szybe w GT MY98, zaplacilem o ile dobrze pamietam 300zl :mrgreen:

 

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec super oryginalna zafoliowana w folie ze znaczkami Subaru netto 1600 PLN (i doliczcie robocizne chlopakow z ASO :)), boczna szyba jest trudna do zrobienia, bo ma specjalne wypustki do mocowania i nie kazda firma zrobi.

Carglas da rade za 700 + montaz ze 150 zl. Przy odrobinie szczescia mozna znalezc troszke taniej, ale cieeezko jest.

 

Do Legacy z rocznikow <94 jest duzo uzywanych, podobno. do mojej nie bylo w calej Polsce.

 

A przednia szybe od Pilkingtona za 800 PLN bez problemu sie kupi. I mozna wybierac czy z paskiem przeciwslonecznym czy nie .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...